Řidič nákladního automobilu se ve středu půl hodiny před polednem při vjíždění na hlavní silnici I/43 u Opatova ve směru na Svitavy plně nevěnoval řízení a pravou částí návěsu zachytil o svodidlo, které tak poškodil. Nehoda se obešla bez zranění a dechová zkouška na alkohol negativní. „Řidiči byla udělena pokuta tisíc pět set korun," uvedla policejní tisková mluvčí Hana Kaizarová.
Nepříjemný šok v ten samý den zažila ve Svitavách před šestou hodinou večer devětadvacetiletá řidička na ulici 5. května v blízkosti přechodu pro chodce, který však pětašedesátiletý muž nevyužila pravděpodobně vstoupil na vozovku přímo do dráhy jedoucího vozidla Opel Astra, který řídila. „Dechová zkouška byla v případě řidičky negativní, chodci však bylo naměřeno 1,72 promile," řekla Hana Kaizarová. Zraněný muž byl převezen na chirurgickou ambulanci, kde byl ošetřen a propuštěn. Na vozidle vznikla škoda deset tisíc korun.
O velkém štěstí může mluvit řidič vozidla, který kolem čtvrté hodiny středečního odpoledne nedal v Pomezí u Poličky přednost právě projíždějícímu autobusu. I přes to, že se vozidla střetla, nedošlok žádnému zranění a nehoda není v šetření policie.
Následující den jakoby navázal nit a pokračoval v podobném duchu.
V Květné u Poličky ráno nešťastně skončilo pro srnu, která vběhla do vozovky přímo před právě projíždějící vozidlo, a došlo ke srážce. V Poličce několik minut před polednem způsobil škodu na majetku řidič nákladního vozidla s hydraulickým ramenem. Před jízdou rameno pravděpodobně zapomněl ukotvit a zachytil s ním o telefonní dráty nad silnicí, které strhl i se sloupem. Nehoda se obešla zranění. Obdobně tomu bylo i při kolizi dvou terénních vozidel Land Rover Discovery a Nissan Navara v Litomyšli. V tomto případě šlo o lehké srážky, škody prozatím nebyly vyčísleny.