Takřka podobné podmínky, na chlup stejná situace, jen místo bylo jiné. Po tragickém střetu vozidla s chodcem přibyl další mrtvý. Ve čtvrtek zhruba o půl jedenácté večer došlo na silnici třetí třídy v Kunčině k dalšímu případu, kdy muž z neznámých příčin leží na silnici a řidič Volswagenu Transporter už nestačí zabránit nejhoršímu.

„Zranění, která jednapadesátiletý muž utrpěl, byla neslučitelná se životem. Řidiči byla na místě provedena dechová zkouška, která měla negativní výsledek," uvedla mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová. Komisař Služby kriminální policie a vyšetřování nařídil pro upřesnění příčiny úmrtí provedení soudní pitvy. „Její výsledek může vyloučit, případně potvrdit přítomnost alkoholu u zemřelého. Pro účely znaleckého zkoumání bylo vozidlo zajištěno," doplnila mluvčí. Muži zákona zvolili stejný postup i při podobně záhadné lednové nehodě.

Letos jde totiž o druhou smrtelnou nehodu na našich silnicích. Oba případy jsou dosti podobné. Tehdy zemřel chodec na vozovce mezi Poličkou a Korouhví. I v tomto případě muž ležel na silnici a řidička vozidla již nestačila včas zareagovat. Více ZDE.