Střet s autoškolou

Krátce po třinácté hodině vyjížděli záchranáři do centra Kostelce nad Orlicí, kde se čelně střetla dvě osobní auta. Ironií osudu byl fakt, že jedno z nich – automobil Volkswagen byl v době střetu označen jako Autoškola. „Řidič citroënu z nezjištěných příčin vjel do protisměru, kde čelně narazil do volkswagenu stojícího v odbočovacím pruhu. Šestasedmdesátiletá spolujezdkyně v citroënu zemřela na místě. Další tři lidé byli zraněni a záchranáři je převezli do rychnovské nemocnice,“ řekla rychnovská policejní mluvčí Alena Kacálková. Srážka se stala na hlavním průtahu městem.

Náraz do cisterny

O necelé tři hodiny později došlo k další tragické nehodě, tentokrát u Milovic na Jičínsku.

Při srážce Škody Octavia s nákladní cisternou zemřel řidič osobního auta. „Zdravotníci na místě ošetřili  muže z nákladního auta, devětatřicetiletý muž z osobního vozidla utrpěl zranění, kterým na místě podlehl,“ řekla mluvčí krajských zdravotníků Anna Krempová.

Řidič octavie jel od Jičína směrem na Hradec Králové a z dosud nezjištěných příčin přejel na rovném úseku do protisměru, kde se střetl s kamionem. Alkohol u řidiče kamionu policie vyloučila dechovou zkouškou. Cisterna byla prázdná. Silnice byla kvůli nehodě asi tři hodiny uzavřena a řidiči museli objížďkami.

Vletěl do zdi

Osm minut po půl osmé večer zahynul v Cholticích na Pardubicku čtyřicetiletý řidič.

Na křižovatce u zdejšího zámku narazil do zdi. Ta je mezi místními známa jako místo častých nehod. Policie prověřuje, zda za čelní náraz do zdi nemůže například technická závada na vozidle.

Muž svému zranění na místě podlehl. „Hasiči vyčkali do chvíle, kdy policisté vyšetří dopravní nehodu a zadokumentují všechny stopy, a poté začali s vyprošťováním těla řidiče ze zdemolovaného vozidla,“ uvedla mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.