Střet kamionu s osobním autem ve čtvrtek ráno si vyžádal jeden lidský život. K nehodě došlo na silnici I/37 mezi Pardubicemi a Chrudimí v místě mimoúrovňové křižovatky u Dražkovic. Náraz byl bohužel devastující. Na místě zemřel 56letý řidič osobního vozu.


"Po příjezdu na místo jsme se pokusili řidiče z vozu vyprostit a poskytnout první pomoc. Po příjezdu lékaře záchranné služby ale už byla pouze konstatována smrt," uvedl velitel zásahu Roman Vočadlo z Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje.

Osobní vůz jedoucí od Chrudimi zřejmě nehodu zavinil. Řidič kamionu se podle všeho snažil všemu zabránit. "Objevil se přede mnou v protisměru, zkusil jsem uhnout, ale už se s tím nedalo nic dělat," popsal. Následný náraz vozidlo zcela zdemoloval v přední části. Co přesně se na místě stalo budou nyní zjišťovat policisté.

Silnice byla pro dopravu ze směru od Chrudimi uzavřena, doprava v obou směrech byla obnovena až před dvanáctou hodinou. Policie odkláněla vozidla na nadjezd do Dražkovic a přes Chrudimskou ulici do Pardubic.