Nárazem do stromu skončila jízda řidiče osobního auta v Moravské Třebové. „Havárie, která si vyžádala těžké zranění řidiče, se stala v sobotu krátce po šestnácté hodině. Okolnosti vážné kolize nadále policisté vyšetřují. Škody na vozidle odhadujeme zhruba na deset tisíc korun,“ sdělila policejní mluvčí Anna Štegnerová.

Nehodu s alkoholem vyšetřovali policisté hned druhý den nad ránem v Brněnci na silnici I/43. Řidič jedoucí od Svitav na Brno při výjezdu zatáčky dostal pravděpodobně smyk a vyjel mimo komunikaci. Při kolizi narazil do dopravního značení. „Poté z místa ujel. Řidiče jsme ovšem zjistili. Dechová zkouška, provedená krátce před čtvrtou hodinou ráno, měla jasné výsledky. Hodnoty alkoholu v dechu se pohybovaly kolem 0,9 promile. Další měření mělo klesající tendenci. Na svoji obhajobu řidič policejní hlídce uvedl, že alkohol požil až po dopravní nehodě. To, jak to ve skutečnosti bylo, ukáže až rozbor krve,“ uvedla mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová. Policisté muži zadrželi na místě řidičský průkaz. Škody na vozidle a dopravním značení jsou odhadnuty na 46 tisíc korun.

V neděli ráno to ale nebyla jediná nehoda. Kolem šesté hodiny ráno havarovalo v Poličce osobní vozidlo. „Řidič se měl údajně vyhýbat domácímu zvířeti. Aby se s ním nestřetl, vyjel na chodník, kde narazil do ocelového zábradlí. Při nárazu muž utrpěl zranění a byl převezen do nemocnice,“ dodala Anna Štegnerová. Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška. Škodu policie odhaduje na 80 tisíc korun.

Ke střetu dvou vozidel vyjížděli policisté ještě v neděli odpoledne. Před půl pátou odpoledne se měla v Sebranicích střetnout dvě vozidla. Řidič, který z místa nehody ujel, se zřejmě nevěnoval řízení. Vyjel do protisměru, kde se bočně střetl s protijedoucím vozidlem. Po řidiči policie zahájila pátrání a bylo úspěšné. Škoda na automobilech činí 43 tisíc korun. Naštěstí si kolize nevyžádala žádné zranění.

Bouralo se taky v Pomezí. Policisté vyšetřují, kdo má na svědomí poškození plynové přípojky. V době mezi 24. a 25. dubnem řidič neznámého vozidla pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svého auta. Postupně narazil do plynové přípojky a kovového zábradlí. Oprava vyjde zhruba na třicet tisíc korun.

Na Velikonoční pondělí došlo krátce po jedné hodině odpoledne na křižovatce ulic Dvořákova a Myslbekova ve Svitavách ke srážce dvou aut. Nedání přednosti v jízdě si vyžádalo tři lehká zranění. Škody činí asi 105 tisíc korun.