V souvislosti s dalšími nehodami utrpěly jiné tři osoby lehká zranění. Škody odhaduje policie na čtvrt milionu korun. Pravděpodobnými příčinami se jeví rychlost a nesprávný způsob jízdy. Jeden z účastníků byl navíc pod vlivem alkoholu.

V pátek odpoledne na jedné z ulic Svitav narazil do zdi domu řidič osobního vozidla. „Důvodem havárie byla údajná náhlá indispozice muže za volantem. Ke zranění naštěstí nedošlo," uvedla policejní mluvčí Anna Štegnerová. Později byla v Litomyšli na přechodu pro chodce sražena chodkyně. Se zraněním ji převezla sanita do nedaleké nemocnice. Podle mluvčí řidič uvedl, že vůz nedokázal ubrzdit. Prý najel na olejovou skvrnu.

Neděle osmého září se do dopravních statistik opět zapsala černým písmem. Hned ráno došlo u Morašic na Litomyšlsku k tragické havárii. Teprve sedmnáctiletá dívka svým zraněním na místě podlehla, další dvě spolucestující byly těžce zraněné. Jediný, kdo podle mluvčí vyvázl téměř bez zranění, byl řidič. Musel být sice v nemocnici ošetřen, ale následně se mohl vrátit zpět na místo tragické události. Později byli dopravní policisté přivoláni na Poličsko. Zde havaroval muž na mopedu. „Co se vlastně přihodilo, zjišťujeme, jelikož s ohledem na způsobená zranění nebylo možné muže k předmětné události řádně vyslechnout," dodala Anna Štegnerová.

Kolem půl osmé večer se na silnici I/35 ve směru od Mohelnice na Moravskou Třebovou stala další nehoda. „Řidič jednoho z vozidel údajně manipuloval s rádiem, vyjel do protisměru a tam se bočně střetl s jiným projíždějícím vozem," řekla mluvčí. Střet vozidel se naštěstí obešel bez zranění. Ovšem hmotné škody jsou poměrně vysoké. Škoda na obou vozidlech se vyšplhala téměř na dvě stě tisíc korun. Kolem deváté hodiny večer pak policisté ze skupiny dopravních nehod vyjížděli opět. A znovu směr Polička. Tam měl havarovat cyklista. Ukázalo se, že hlavní roli při této kolizi sehrál alkohol. Dechová zkouška pro cyklistu nedopadla příznivě. Měl v dechu 2,8 promile. Navíc utrpěl zranění, která si vyžádala hospitalizaci v nemocnici.