Ke kolizi došlo krátce po osmé hodině ráno. Na místě zasahovali záchranáři, policisté a hasiči. Jednalo se o nehodu kamionu Scania a osobního vozidla Honda. „Šlo o srážku dvou automobilů. Řidič z osobního vozu utrpěl vážné zranění. Vrtulník ho transportoval do nemocnice v Pardubicích. Silnice byla v obou směrech uzavřena,“ sdělil operační důstojník svitavské policie.

Hasiči ihned po příjezdu začali pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení vyprošťovat zaklíněného řidiče z terénního vozidla Honda. „Samotné vyproštění řidiče trvalo přibližně dvacet minut. Z kamionu, který skončil mimo vozovku v příkopu, hasiči odčerpali naftu do speciálních nádob. Na silnici uniklo po nehodě zhruba sto litrů nafty. Naštěstí byla nafta rozlitá jen po komunikaci, a tak hasiči spolu s pracovníky správy a údržby silnic posypávali provozní náplně sorbentem a zabraňovali dalšímu rozšíření nafty do okolí,“ sdělila Vendula Horáková, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje. Havarovaný kamion skončil v příkopu na boku. Jeho řidič se údajně vyhýbal osobnímu autu, jehož řidič nebezpečně předjížděl jiný vůz. Kamion vytáhla ze škarpy specializovaná firma Vápeník s těžkou technikou.

V úseku se tvořily dlouhé kolony. Vozidla stála až do Litomyšle ke kruhovému objezdu. Objízdná trasa vedla přes Sedliště a Cerekvici nad Loučnou. Problémy ale zaznamenali řidiči i v těchto obcích. Provoz zkomplikoval kamion, který uvíznul v příkopu u Sedliště.
Policisté pětatřicítku zprůjezdnili až po dvanácté hodině.