Okresní fotbalový přebor má za sebou pětadvacet kol, chybí jediné a sezona 2007/2008 bude minulostí. V posledním dějství se na většině stadionů může hrát uvolněný fotbal, o nic podstatného už nepůjde. Pouze Opatov a Linhartice ještě mohou živit naději na záchranu, která je podmíněná udržením Sebranic i D. Újezdu B v I. B třídě.

Když by se tato, sice nepříliš reálná, ale stále možná varianta stala skutečností, pak do III. třídy sestoupí jen poslední celek okresního přeboru. V tuto chvíli mají zmíněná družstva shodných 21 bodů i vyrovnanou bilanci ze vzájemných utkání (4:3 a 0:1 z pohledu Opatova). Nakonec by tak mohlo rozhodovat skóre, které mají lepší Linhartice. V posledním kole hostí Opatov doma Cerekvici a Linhartice Mladějov, nicméně ani případné výhry jednoho či druhého nemusejí nic znamenat, pokud se Sebranice nedostanou ze sestupové pozice. Pak jde dolů jak Opatov, tak Lin– hartice a nic jim nepomůže.

V Jevíčku se v sobotu bude oslavovat postup, partnerem u toho bude Trnávka. Domácí by rádi vyhráli nejen proto, že se sluší, aby se nejlepší celek soutěže loučil vítězně, ale i z toho důvodu, že dva minulé zápasy prohráli a na to rozhodně nejsou zvyklí. V Horce nedokázali Jevíčští ubránit soupeřova ostrostřelce Josefa Mráze, jehož hattrick zajistil domácím cenný skalp, rozhodující branka padla v 87. minutě. V Cerekvici se setkaly druhý a třetí tým tabulky, ale drama se tady nekonalo, protože domácí oslabenou Čistou jednoznačně přehrávali.

Pokud se o víkendu někde diváci nenudili, pak to bylo v Radiměři. Deset gólů se málokdy vidí a v této přestřelce byli o něco přesnější domácí. Také v Mladějově se pořádaly střelecky hody, ovšem pouze do jedné sítě. Sedmkrát musel bysterský gólman Jílek vylovit míč ze své svatyně, zatímco jeho spoluhráči v poli se marně snažili alespoň o čestný zásah. Stoprocentní bilanci domácích týmů narušila jedině Dlouhá Loučka, která z řady velkých šancí v utkání proti Opatovu využila jedinou a v nastaveném čase nečekaně inkasovala. Jestli to však hostům bude ještě něco platné, to je ve hvězdách.