LUKÁŠ  ZRŮST, dramaturg  Divadelního klubu v Poličce:
Diskuzi o ceně vajec nijak zvláště nesleduji. Jediné, co jsem v této  souvislosti zaznamenal, byla jakási glosa typu: „Proč si lidé stěžují na cenu benzínu, když litr stojí stejně jako šest vajec“.  Vajíčka vlastně ani nesháním. Vždy, když je potřebuji, najdou si mě sama.

JANA  SEHNALOVÁ, kastelánka zámku v Litomyšli:
Vajíčka, no vidím to tak, aby lidé nebláznili, nejezdili je nakupovat někde do Německa, protože se jim doma stejně zkazí.  Prostě si je teď nějaký čas odpustíme.  Nemusíme péct sladké, mlsat, budeme žít zdravě, vždyť bude jaro. Myslím si, že Češi si vždycky nějak poradí, a tak za čtyři, pět měsíců  přibudou na venkově nové chovy slepic. Já osobně vajíčka nejím, protože jsou těžká. Navíc doma ani nepeču. Naposledy jsem je kupovala asi před rokem na Velikonoce. Jestli by nebylo lepší dávat na Velikonoce třeba jablka.

FRANTIŠEK BARTOŠ, starosta Poříčí –  Vesnice roku 2011:
Jednou se vedou diskuze o vepřovém masu, jednou o bramborách, nyní jsou na řadě vajíčka. Náš stát byl schopen uživit sám sebe, díky nešťastným opatřením už toto neplatí. Zemědělci staví bioplynové stanice a v nich pálí část své produkce, namísto toho, aby zásobovali náš trh. Aby se uživili, tak jim v podstatě nic jiného nezbývá. Proto momentálně chybí a jsou drahá vajíčka, zítra to může být něco jiného. Já osobně bydlím na vesnici a tam se vždy nějaké zdroje najdou.

PETR ŠABAKA, vojenský kaplan z Moravské Třebové:
Nedostatek vajec je jedním z řady témat, která se přímo dotýkají mnoha lidí, ale bez nějakého efektu. Obávám se, že se opět jedná o nějakou zákulisní hru, která má někomu přihrát do kapsy zisk. Z tohoto důvodu je dobře, že lidé hledají vysvětlení. Jen mi připadá, že jsme národem, který tušení machinací a podvodů neumí dotáhnout do konce. „Však on to někdo za mne udělá,“ si možná říká nejeden. Jinak co se vlastních vajíček týká, žiju sám a potřebuji vajíčko sem tam, nemám jejich vysokou spotřebu. Vždy jsem je sehnal bez problémů.

PETR HORÁK, reportér ze Svitav:
Nebudu objektivní, protože dostáváme vajíčka domácí, ale ta diskuze je asi přehnaná. Kolik vajíček na takové to „domácí vaření“ by musela průměrná česká rodina měsíčně spotřebovat, aby jí to reálně snížilo životní úroveň? Kuřáci ať si tedy odpustí měsíčně jednu krabičku cigaret, pivaři jedno pivo týdně a ještě budou doma všichni pochváleni! Ne, teď vážně. Pochopitelně je spousta lidí naštvaných, demonstruje se, jen místo Národní fronty vznikla jakási podivná „Národní rada“. Média informují o tisícovkách lidí mávajících transparenty a holemi, prý hledají po kapsách i klíče, kterými by zazvonili. Já na druhou stranu osobně mluvím se spoustou lidí  i seniorů, kteří si na drahotu a krizi až tolik nestěžují. To jim spíš vadí ona aktuální politická ne-kultura. V jednom společenském časopisu nazvali nedávno Česko Republikou kmotrů. Proti tomu je aktuálně přehnaná cena vajec něco jako „záprdek“.