Zachraňují také hiporehabilitaci v Janově, kde už roky jezdí nemocné děti na koních a nyní je i tato služba ohrožená. Někteří možná ani nevrátí už zaplacené vstupenky na akce, které se kvůli pandemii koronaviru neuskuteční, stejně jako k tomu vyzvala Smetanova Litomyšl, která slibuje, že peníze předá nezávislým umělcům.

Budou ale ty nakoupené knihy, trička nebo poukázky stačit? Určitě ne. Živnostníci přišli během chvíle na několik týdnů o příjmy, majitelé hospod často vyhodili nakoupené zásoby potravin a pivo vylili do kanálu. Nyní bojují o přežití. Někteří doslova. A to ani neměli zvýšenou teplotu nebo kašel, který ke koronaviru patří, přesto je epidemie položila.

Aktivity lidí jsou fajn, podpora super, na pivo a večeři zajdeme v květnu k Michalovi, Karlovi nebo Honzovi skoro všichni, ale ta hlavní pomoc nebude a ani nemůže jít z kapes pracujících, rodičů, dalších živnostníků a sousedů… Vláda rozhodla, že se zavřou na několik týdnů obchody, restaurace a další zařízení. Takžei pomoc by nyní měla jít shora. A pětadvacet tisíc korun určitě stačit nebude…