/GLOSA/ Smutný pohled, svěšený hřebínek, zoufalé obcházení kolem Finančního úřadu ve Svitavách. Tak se dá popsat chování kohouta, kterého nechytili ani strážníci tamní městské policie. Jistě, někomu se ztratil, ale pojďme vysvětlit možná pravé důvody, proč se tento fešák ocitl právě v blízkosti berňáku.

Za prvé: Do 30. dubna bylo nutné odevzdat daňové přiznání, což neučinil. Jeho ženy slavily čarodějnice, potom musel každou líbat pod rozkvetlou třešní. Byl vysílený a nestíhal.

Za druhé: V pondělí bylo zavřeno a v úterý nemá svitavský finančák úřední hodiny.

Za třetí: Lesklý hřebínek, sytě červený lalok a rytířský krok s ostruhami jsou důkazem plodnosti. Těch kuřat, co už přivedl na svět, je nepočítaně! A za každé dítě se v daních odepisují peníze, a tak pan Kohout přijde zřejmě na buben.

A tak se ptáme: Je nutné navštěvovat finanční úřad osobně? Vždyť datové schránky jsou v obsluze velmi jednoduché a zvládne je každá slepice! Nemuselo by tak docházet k trápení těch, kteří daňové přiznání neodevzdali včas.

Jistě, do června s kulatým razítkem oprávněného účetního lze leccos zachránit. Ovšem upozorňujeme případné daňové poradce, aby přijali fakt, že jejich klient má velmi nízký inteligenční kvocient, což spočívá v neustálém kvok kvok kvokání.