více >>
Deník

Naši prvňáci ze Základní školy Morašice

Svitavsko - Každou středu vám představujeme letošní prvňáčky ze Svitavska.

ŽÁCI ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY MORAŠICEs paní učitelkou Ivanou Rejmanovou. Do třídy chodí: Martin Dobeš, Vojtěch Huryta, Jan Nováček, Daniel Válek, Anežka Dvořáková, Miroslava Hurytová, Veronika Jarešová, Natálie Kovářová, Kristýna Medunová a Šárka Nádvorníková.

ŽÁCI ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY MORAŠICE s paní učitelkou Ivanou Rejmanovou.  

Do třídy chodí: Martin Dobeš, Vojtěch Huryta, Jan Nováček, Daniel Válek, Anežka Dvořáková, Miroslava Hurytová, Veronika Jarešová, Natálie Kovářová, Kristýna Medunová a Šárka Nádvorníková.  

„Moji prvňáčci jsou povídaví, počítají a začali jsme s písmenky. Jedna holčička už dokonce umí číst a další zná písmena. Do školy se děti moc těšily. Spolupracujeme s naší mateřskou školou, máme takovou přípravku, takže už dobře znaly prostředí i spolužáky z druhé třídy,“ říká třídní učitelka Ivana Rejmanová. Foto: Deník/ Iveta Nádvorníková

ŽÁCI ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY BUDISLAV s paní učitelkou Šárkou Dufkovou.

ŽÁCI ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY BUDISLAV s paní učitelkou Šárkou Dufkovou. 
Do třídy chodí: Karolína Klajlová, Karolína Anna Pulkrábková, Karolína Vostřelová, Veronika Košňarová, Ondřej Pechanec a Ondřej Pešata.  

„Musím letošní prvňáčky pochválit. Jsou velice šikovní. Znají už některá písmenka, rozlišujeme a třídíme hlásky. Umíme taky básničky a uvolňovací cvičení ruky na psaní. Počítáme česky i anglicky,“ říká třídní učitelka budislavských prvňáčků Šárka Dufková. 

Foto: Deník/ Iveta Nádvorníková

Příště představíme prvňáčky ze ZŠ Vidlatá Seč a Trstěnice.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky