VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SVITAVY

Svitavy jsou centrem regionu, který vznikl v roce 1960 administrativním sloučením několika tehdejších okresů, ležících po obou stranách zemské hranice mezi Moravou a Čechami. Město Svitavy patří k nejstarším ve svém kraji. Bylo založeno někdy v polovině 12. století v těsné blízkosti významných kupeckých stezek. Svitavy mají téměř 18.000 obyvatel a tvoří kulturní a správní centrum pro spádovou oblast s 26 obcemi, v nichž žije dalších asi 13 tisíc obyvatel. Zdroj: www.svitavy.cz

Otupit počáteční nápor? Tak to se tedy nepovedlo

Svitavy /I. A TŘÍDA/ - Před týdnem mile překvapili výhrou, nyní se pohříchu vrátili do vyjetých starých kolejí. Řeč je o fotbalistech Kunčiny, kteří na domácím stadionu utržili v souboji proti celku Rohovládovy Bělé další porážku jednoznačným rozdílem.

Svitavy mají tuze cenné body z tradičně horké půdy

Svitavy /KRAJSKÝ PŘEBOR/ - Počtvrté na podzim došel duel litomyšlské Jiskry do penaltového rozstřelu, poprvé v něm byla poražena. Stalo se tak v Lanškrouně.

Putovní výstava se chýlí ke konci

Svitavy - V neděli končí ve stanu u autobusového nádraží ve Svitavách putovní výstava České dějiny.

Tenis s českou legendou Karlem Nováčkem

Svitavy - Město Svitavy hostí v sobotu zajímavou podívanou, a sice tenis s Karlem Nováčkem a Robinem Vikem. Uskuteční se od 9 do 14 hodin na tenisových kurtech ve Svitavách.

Oprava bazénu vázne

Svitavy - Jasným vítězem komunálních voleb se ve Svitavách před čtyřmi roky stalo Sdružení pro město Svitavy vedené současným starostou Davidem Šimkem. K nadpoloviční většině v šestadvacetičlenném zastupitelstvu scházely sdružení pouhé dva mandáty.

O pětadvacet. Porážka to je pro Tury až příliš krutá

Svitavy - Poprvé v historii se svitavští basketbalisté představili na evropské pohárové scéně. Proti tureckému soupeři v domácí hale ostudu rozhodně neudělali, ještě ve 33. minutě se zdálo, že by mohli uhrát hodně překvapivý výsledek, ale závěr jednoznačně opanovaly mimořádně silné individuality v istanbulských barvách.

Stříbrná litomyšlská radost na Balatonu

Litomyšl - Triatlonisté ze zdejšího SBR-TRI Teamu se pro další úspěchy vydali do zahraničí. Konkrétně do Maďarska k břehům jezera Balaton, kde se konal tradiční a silně obsazený triatlon Balatonman Füred obnášející 1,9 km plavání, 90 km cyklistiky a půlmaratón.

První evropská zkouška Turů. Turecký soupeř je obrovskou výzvou

Svitavy - „Necháme na palubovce maximum,“ slibuje kormidelník Lubomír Růžička společně s celým týmem. Ten chce na domácí půdě odehrát kvalitní partii.

Bodová konta rostla pořádně ztuha, Josef Kovář si ovšem poradil znamenitě

Svitavy – Páté pokračování tipovací soutěže Deníku se změnilo v pořádně náročnou zkoušku, která značně „zamávala“ s průběžnou klasifikací. Nebylo to kolo ve znamení bodových hodů, hráčů, kteří se svým kontem opravdu výrazně pohnuli, bylo pomálu.

Litomyšlská výhra s pořádným kusem štěstí

Svitavy /OHLASY/ – „Jsem byl v šoku ze způsobu, jakým vedl utkání rozhodčí. To, co jsem od první minuty zažil v Luži, jsem dlouho neviděl. Divím se, že jsem zůstal na lavičce,“ vyjádřil se moravskotřebovský kouč Zdeněk Válek.

Boršov ztratil, céčko se osamostatnilo na špičce

Svitavy /III. TŘÍDA/ – Hráči moravskotřebovského céčka se osamostatnili na čele třetitřídní soutěže. Bezpečně totiž zvítězili v Rohozné, zatímco jejich konkurent z Boršova poprvé na podzim klopýtl.

Dva body z derby pro Opatovec, hodnotný počin Slovanu

Svitavy /I. B TŘÍDA/ – O příjemné výsledkové překvapení se v rámci šestého pokračování nejnižší krajské soutěže postarali moravskotřebovští fotbalisté. Skalp Libchav je pro ně hodně cenný.

Tragická hromadná nehoda na silnici I/35

Svitavy - Tragická dopravní nehoda zkomplikovala provoz v úterý ráno okolo 6.20 hodin na silnici I/35 kousek za křižovatkou Spáleniště mezi Svitavami a Moravskou Třebovou.

Opatov do čela, za ním produktivní Bystré, Cerekvice padla v sousedském derby

Svitavy /OKRESNÍ PŘEBOR/ – 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10. To není odpočítávání startu raketoplánu, ale aktuální stav v horní polovině tabulky nejvyšší okresní soutěže fotbalistů, co se bodových zisků mužstev týká.

Překvapení: Kunčina udeřila v závěru a vyloupila Svitavy

Svitavy /I. A TŘÍDA/ – Nečekané, neřku-li senzační výsledky dělají fotbal zajímavým a právě jeden takový se zrodil o víkendu na umělé trávě ve Svitavách-Lánech. Kdo by očekával, že Kunčina, která sbírala v poslední době jasné porážky, si v souboji s domácí rezervou připíše tři body?

Ve Svitavách bylo rozhodnuto do poločasu

Svitavy /KRAJSKÝ PŘEBOR/ – Rostoucí formu potvrdili v dalším pokračování krajského přeboru dospělých svitavští fotbalisté, kteří z posledních tři duelů vytěžili osm bodů. Kromě nich bodovala také Litomyšl, byť s velkým štěstím.

Porážka a výhra krátce před Istanbulem

Svitavy – Generálka na sezonu se povedla i nepovedla. Na turnaji v Maďarsku odehráli Dekstone Tuři dvě utkání, jedno se jim příliš nevydařilo, druhé bylo o poznání lepší.

„Když se klukům daří, tak je to radost“

Litomyšl /ROZHOVOR/ – Ve zdejší motokárové aréně sídlí JARDAN Karting Klub. Pod tímto názvem se skrývá skupina nadějných mladých motokáristů, o kterých je stále více slyšet.

Profesionální hasiči ze Svitav brali zlato

Svitavy - Profesionální hasiči ze Svitav vybojovali ve čtvrtek zlato na Memoriálu Františka Kohouta v Praze. Jedná se o soutěž ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Utkaly se týmy profesionálních hasičů z celé republiky a předvedly činnost, se kterou se setkávají u dopravních nehod.

Skóre mínus dvacet? Pro Tury to nebyl neřešitelný problém, ukázali charakter

Svitavy - Týden před prvním utkáním kvalifikace FIBA Europe Cupu si Dekstone Tuři posílili sebevědomí parádním obratem v přípravě proti silné Opavě. Zvítězili rozdílem bodu.

Osmkrát správný tip, to byl vítězný výkon, pocházel z dílny Tomáše Mergla

Svitavy – Plné zajímavých a ne ve všech případech očekávaných výsledků bylo čtvrté pokračování tipovací soutěže Svitavského deníku. V něm byla bodová konta jednotlivých hráčů poměrně ve značném rozptylu.

Nejlepší starosta v kraji? Podle poroty je ze Svitav

Svitavy – Svaz měst a obcí České republiky v pátek 7. září ve Španělském sále Pražského hradu ocenil nejlepší starosty za roky 2014 až 2018. V Pardubickém kraji získal ocenění odborné poroty svitavský starosta David Šimek.

Co o pouti pro Žamberk? Bůra!

Svitavy /OHLASY/ – Zlomovým okamžikem zápasu Moravské Třebové proti Třemošnici bylo brzké vyloučení na straně hostů. Slovan měl problémy přesilovou situaci zužitkovat, ale díky trpělivosti to nakonec dokázal.

Policejní psovodi přivezli z republikového mistrovství stříbro

Svitavy – Dva policisté z Pardubického kraje se minulý týden účastnili 15. ročníku Mistrovství České republiky psovodů. Byli úspěšní a ze Solenice si odvezli stříbro.

Hradec tvrdě udeřil v nastavení

Svitavy /III. TŘÍDA/ – Střídání stráží na čele, ale jen zásluhou skóre. To je závěr z víkendového pokračování nejnižší okresní fotbalové třídy.

Jevíčští se cerekvických favoritů nezalekli a obrali je, čelo je hodně našlapané

Svitavy /OKRESNÍ PŘEBOR/ – Mimořádně těsno je v popředí nejvyšší okresní soutěže fotbalistů po pěti odehraných kolech. Pětice týmů je aktuálně naskládána v rozmezí jediného bodu!

Basketbal: Polské zkoušky dobře prověřily Tury

Svitavy - Basketbalisté zakončili týdenní herní soustředění v Polsku dalšími dvěma přípravnými duely s tamními kvalitními ligovými celky. Pro trenéry to byl vítaný „studijní materiál“ před kvapem se blížící kvalifikací FIBA Europe Cupu a poté startem Kooperativa NBL.

Pomezí zvládlo derby, penaltové odpoledne v Janově

Svitavy /I. B TŘÍDA/ – Dva doposud nejúspěšnější zástupci Svitavska v nejnižší krajské soutěži dospělých se v jejím pátém dějství utkali ve vzájemném souboji. A byli to fotbalisté z Pomezí, kteří z tohoto střetu vyšli vítězně.

Polička neměla v Kunčině potíže, jednoznačně vyhrála

Svitavy /I. A TŘÍDA/ – Hattrick Petra Navrátila byl základním stavebním kamenem úspěchu poličských fotbalistů v regionálním „átřídním“ derby v Kunčině. Hosté potvrdili zlepšenou formu, zato jejich soupeř pokračuje v nelichotivé sérii vysokých porážek.

Jiskra má gólový apetit, odnesl ho Žamberk

Svitavy /KRAJSKÝ PŘEBOR/ – Bez bodového zisku zůstal pouze Dolní Újezd, ostatní zástupci regionu v nejvyšší krajské soutěži zabodovali. Dva z nich naplno a velmi příjemně se to odrazilo na aktuální tabulce.

Florbal: V dramatické premiéře si vysloužili bod

Svitavy – Novou kapitolu svojí historie rozepsali o víkendu svitavští florbalisté. Poté, co na jaře po marných prvoligových bojích o záchranu sestoupili, vstoupili do bojů v národní lize, konkrétně v její východní skupině.

Fotbalové výsledky z regionu

Svitavy – Jak hrály celky ze Svitavska v uplynulém kole krajských a okresních fotbalových soutěží? Odpověď se dozvíte na následujících řádcích.

Tuři porazili polského soupeře

Svitavy – Basketbalový celek Dekstone Turů pobývá v těchto dnech v rámci přípravy na blížící se kvalifikaci FIBA Europe Cupu proti Istanbulu a Kooperativa NBL na týdenním herním soustředění v Polsku.

Motokrosové tituly jsou ve správných rukou, Orion ničí zranění

Opatov - Tři tisícovky spokojených diváků, zajímavé a dramatické závody, dobře připravená trať, které neublížil ani noční déšť, tradičně perfektní organizace. To byly kulisy finálového závodu mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu v Opatově na Svitavsku.

Úspěšných tipujících bylo dost, štěstí se usmálo na Ludvíka Potáčka

Svitavy – Třetí pokračování podzimní tipovací soutěže Svitavského deníku se možná na první pohled mohlo jevit jako jedno z obtížnějších, ovšem pohled na bodová konta hráčů vypovídá spíše o opaku. Dařilo se a na ziscích to je vidět, alespoň ve většině případů.

„Poločas jsme prochrápali,“ mrzelo újezdského trenéra Abta

Svitavy /OHLASY/ – Třikrát plus, jednou minus. Taková byla bilance mužstev z regionu ve čtvrtém dějství nejvyšší krajské soutěže fotbalistů.

Sousedská bitva pro Trstěnici, Boršov nadále vévodí

Svitavy /III. TŘÍDA/ – Třetí vítězství v řadě získali fotbalisté Boršova a díky skóre zůstávali na třetitřídní špici. Jejich pronásledovatelé jim ovšem nedali ani bodík náskoku.

Svitavská kosa narazila, její seknutí zarazil kámen z Bělé

Svitavy /I. A TŘÍDA/ – Doposud svitavskému fotbalovému béčku vycházelo všechno, na co sáhlo, jenže každá série musí jednou skončit a ta jeho vítězná se zastavila na aktuálním čísle tři.

Super tah: Kuta šel na plac a hned vyrovnal

Svitavy /I. B TŘÍDA/ – Fotbalisté z Opatovce protáhli nelichotivou sérii a ani napočtvrté nezvítězili. Přitom měli dobře nakročeno a Chvála hlavou prolomil střelecké prokletí. Ovšem pak zazmatkovali v obraně a darovali soupeři penaltu.

Tragédie na stadionu. Zemřel malý chlapec

Svitavy - Policie vyšetřuje smutnou událost. Na chlapce spadla dřevěná socha.

Cerekvická kanonáda skolila dalšího protivníka, Morašice našly cestu k vítězství

Svitavy /OKRESNÍ PŘEBOR/ – Jediný mančaft zůstal po čtvrtém kole nejvyšší okresní soutěže fotbalistů bez ztráty kytičky. Jde o Cerekvici, která pod Cimburkem jen potvrdila svoje kvality.

Jiskra nasázela půltucet, Svitavy se dočkaly úspěchu

Svitavy /KRAJSKÝ PŘEBOR/ – Nejvyšší fotbalová soutěž Pardubického kraje pokračovala zápasy čtvrtého dějství. Co se týče úspěšnosti zástupců svitavského regionu, lze o něm hovořit jako o poměrně povedeném.

Výkony bojovné, leč výsledky neúspěšné

Svitavy – Tři porážky si ze série přípravných utkání na Slovensku odvezli svitavští basketbalisté.

Fotbalové výsledky z regionu

Svitavy – Jak hrály celky ze Svitavska v uplynulém mistrovském fotbalovém kole? Odpověď naleznete na následujících řádcích.

O držitelích titulů se zdá být jasno. Nebo si Opatov schová překvapení?

Opatov – Fanoušci motoristického sportu v regionu mají ve svých kalendářích datum 2. září dlouho dopředu zaškrtnuté. Ptáte se proč? Inu, právě v tento den přivítá obec Opatov domácí i zahraniční motokrosovou špičku na závěrečném podniku českého šampionátu.

Jiskra skončila v lize druhá a zkusí si prolínačku

Svitavsko – Poslední srpnový víkend se nesl ve znamení závěru ligových soutěží družstev v atletice. Ve hře byly poslední body, které mohly ještě vylepšit umístění jednotlivých týmů.

OBRAZEM: Řezbáři mění kmeny stromů v sochy

Svitavy - Řezbáři z celé republiky i ze Slovenska a Polska se sjeli do Svitav na Memoriál Aloise Petruse. Až do pátku tvoří na stadionu umělecká díla z kmenů stromů na téma včelí kláty a pohyb.

Remízy pořádně provětraly tipařský peloton, nejlépe si poradil Roman Greguš

Svitavy – Podzimní tipovací soutěž Svitavského deníku má za sebou svoje druhé pokračování se zajímavými výsledky, které se odrazily na klasifikaci bezmála půl druhé stovky přihlášených hráčů. A skutečně, jejich bodové zisky vykázaly docela výrazný rozptyl.

Moje rodina má hospodské kořeny, ale já chci na Oxford

Svitavy /ROZHOVOR/ – Zabodovala na prestižní vědecké soutěži v Číně a sní o studiu na Oxfordu. NATÁLIE CÍSAŘOVÁ při studiu pracuje v odborné firmě a věnuje se výzkumu léčebných postupů.

Kouč Válek: Přístup byl příkladný

Svitavy /OHLASY/ – Mistrovský fotbalový víkend v krajském přeboru Pardubicka „dohrajeme“ jako obvykle pohledem zainteresovaných osob z laviček.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT