VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: POLIČKA

Polička je vstupní branou do Žďárských vrchů, jednoho z nejkrásnějších koutů Česko- moravské vrchoviny. V minulosti bývala věnným městem českých královen a v 18. století patřila mezi nejbohatší města Východních Čech. Do dnešních dnů se dochovaly městské hradby, zpevněné 19 věžemi, s ochozem místy přístupným veřejnosti. Zdroj: www.policka.org

Dvě akce v Poličce k 17. listopadu

Polička - Společnost Bohuslava Martinů a Gymnázium Polička ve středu pořádají klavírní koncert k „osmičkovým“ výročím, 100. výročí vzniku Československa a nadcházejícímu Dni boje za svobodu a demokracii.

Jak Vojta z Poličky dobyl Ameriku, to si přečtěte

Polička - Vojtěch Klein z Poličky hodně cestuje a nyní vydal knihu o své cestě do Ameriky. Dozvíte se, jaká dobrodružství za oceánem zažil od příletu až po šestitýdenní karavanový road trip po západu USA.

Kadeřnice kouzlily účesy pro princezny

Polička /FOTO/ - Do pohádky se ve čtvrtek vydaly budoucí kadeřnice v Poličce na školní soutěži.

Šakalové na úvod s výhrou, Novabrik bez ní

Polička, Moravská Třebová – Sáloví fotbalisté rozehráli nový ročník celostátní ligy. Šakalové z Moravské Třebové brali na úvod tři body, poličský VPS Novabrik se musel spokojit v domácím prostředí s jednou remízou, což se mu hodně dlouho nestalo, jestli vůbec kdy za celou dobu jeho účinkování v nejvyšší soutěži.

Kadeřnice čeká na soutěži pohádkové téma účesů

Polička - V Tylově domě se uskuteční ve čtvrtek od 9 hodin soutěž odborných dovedností. Tentokrát budoucí kadeřnice vytvoří na svých modelech účesy na téma pohádkové bytosti. Kosmetičky se pustí do tématu Ve víru kankánu.

V Poličce vznikla po letech opozice

Polička - Po dlouhých letech bude v doposud klidné Poličce opozice.

V knihovně se staví, vznikly proto náhradní prostory

Polička – Čtenáři pozor. V městské knihovně začala půdní vestavba pro umístění centra technického vzdělávání.

Lidé z vlaku jeli nakonec domů hasičským autem

Pomezí - Osobní vlak najel na kolejích na spadlý strom.

V Poličce slavili hned tři velká výročí a už s předstihem

Polička - Město si připomnělo nedělní výročí už s předstihem, ve čtvrtek. Spojila je totiž i s oslavami 100. výročí vzniku skautské organizace v Poličce a 90. výročí Masarykovy základní školy.

Polička zvolí nového starostu

Polička – I v Poličce už mají stanovený termín ustavujícího zasedání zastupitelstva.

Gymnazisté převzali cenu vévody z Edinburgu

Polička - Sedm studentů poličského gymnázia získalo Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu. Ocenění má dlouholetou tradici po celém světě a poskytuje možnost neformálního vzdělávání, které nabízí studentům na škole v Poličce.

Do Poličky konečně začíná téct proud

Polička/Hlinsko - Nedostatečná kapacita rozvodné sítě brzdila na Poličsku rozvoj průmyslové zóny. Nové vedení vysokého napětí, které propojí Hlinsko a Poličku, by mělo být hotové do konce roku 2019.

V Poličce připravují další parcely pro rodinné domy

Polička – V lokalitě Bezručova v Poličce pokračuje stavební ruch. Rodinné domy přibývají a navíc tam bylo v září zahájeno budování sítí pro poslední etapu výstavby domků.

Meditujte v lese i v galerii u obrazů

Polička – Meditace lesem je doprovodný program k 71. Uměleckému salonu s podtitulem Jeden z Vysočiny, druhý taky.

V Poličce se nepohodli, po letech tu bude opozice

Sdružení Pro Poličku, které dosud bylo v radniční koalici, nejspíš odejde společně s lidovci a Piráty do opozice. Důvodem je spor o osobu místostarosty.

Stážisté z pěti cizích zemí vyučovali děti v Poličce

Polička – Masarykova základní škola se zapojila do projektu Edison. Do města tak přijelo pět stážistů z vysokých škol z Ruska, Pákistánu, Thajska, Gruzie a Ukrajiny.

Na ANO nám nesahejte, vzkázala ODS

Polička - V Poličce bude po dlouhých letech opozice. Dosavadní koaliční partneři odmítli místostarostu z ANO.

Workshop naučí triky na počítači

Polička - Gymnázium Polička ve spolupráci s knihovnou pořádá v úterý od 16.30 hodin ojedinělý workshop. Pojďte si „zaprogramovat“. Akce se koná jako součást evropské kampaně CodeWeek.

V Poličce se večer lámal chleba

Polička - Po víkendových volbách je jasné, že bude v Poličce už čtvrté volební období pokračovat populární starosta Jaroslav Martinů (ODS). Spor se však vede o jménu místostarosty a ostatních radních.

Kdo byla Irma od Martinů?

Polička - Výstava Martinů obrázky kreslící představí v Poličce hudebního skladatele Bohuslava Martinů jako autora půvabných kreseb. Odhalí navíc některé tajnosti z jeho života.

Senioři oslavili svůj den na setkání v Poličce

Polička - Mezinárodní den seniorů si připomněli v neděli na setkání v Tylově domě v Poličce.

Pět stovek stromů v Poličce čeká odborné ošetření

Polička - V Poličce se chystají na podzim na ošetření několika stovek stromů.

Hvězdy světové pantomimy se představí na Mime Festu

Polička – Ve městě včera začal 7. ročník mezinárodního Mime Festu. Návštěvníci mohou vidět soubory z Francie, Španělska nebo Finska. Přijede také legenda pantomimy, slovenský mim Milan Sládek.

Šedé kontejnery se objevily na šesti ulicích v Poličce

Polička - Nové kontejnery na kovové obaly se objevily na začátku září i v Poličce. Kovy už třídí také lidé ve Svitavách a Litomyšli.

Neznámý řidič srazil v Poličce dívku a ujel

Polička - Policie hledá svědky dopravní nehody, která se stala v pátek 31. srpna okolo desáté dopoledne na ulici Hegerova v Poličce.

Stát nemá plán na boj se suchem

Polička - Místní vodohospodáři a zástupci obcí jednali o suchu a východiscích z něj.

Slovanská epopej Mainera na 71. Uměleckém salónu

Polička - Držitel ceny Jindřicha Chalupeckého a jedna z nejvýznamnějších osobností současné malby Martin Mainer bude vystavovat v poličském muzeu. K vidění budou také obrazy litomyšlského rodáka Adama Kašpara.

Domov opouští ústavní péči, přestěhuje děti do bytů

Polička – Dětský domov získá další byt. Jednal o tom starosta Jaroslav Martinů se zástupci Pardubického kraje.

Poličská hudebka má nový kabát i celé přízemí

Polička - Základní umělecká škola v Poličce se přes prázdniny dočkala důkladné rekonstrukce.

Osmičková výročí připomíná výstava

Polička – V těchto dnech si připomínáme jedno z osmičkových výročí naší republiky. Je to tedy ideální příležitost navštívit výstavu Polička v osmičkách, která je k vidění v Centru Bohuslava Martinů.

V Poličce finišují s opravou ulic, vymění také osvětlení

Polička – Nová světla a navíc oprava kanalizace.

Bohuslav Martinů v Senátu

Polička - Městské muzeum a galerie získaly příležitost prezentovat ve výstavním sále Senátu v Praze pod záštitou senátora Radko Martínka rodáka Bohuslava Martinů.

Polička hostí mistrovství světa v jízdě na skateboardu

Polička - Prestižní závod mistrovství světa ve slalomu na skateboardu se po čtyřech letech vrací do Poličky.

Mistrovství světa uzavře silnice u Poličky

Polička - Město se chystá na uzavírky. Od čtvrtku od 18 do 22 hodin, v pátek od 5 do 20 hodin a v sobotu ve stejném čase bude uzavřena silnice IIII/35910 v Kamenci a Širokém Dole pro všechna auta.

Bystré hostí řezbářské sympozium Woodart 2018

Bystré u Poličky /FOTO/ - Čtrnáctý ročník řezbářského sympozia se koná od 6. srpna do 11. srpna v Bystrém. Šest řezbářů z celé republiky se usadilo v areálu hasičské zahrady. Tématem letošního Woodart festivalu je Kudy? Tudy!, aneb Dřevo, se kterým se neztratíte.

Na Poličsku platí zákaz brát vodu na zalévání i mytí aut

Polička - Vyschlé řeky, prameny i studny. Horké léto s sebou nese značné problémy a šetření s pitnou vodou je na místě. Vyzval k tomu i starosta Poličky.

Polička připomíná osmičková výročí

Polička - Kulturní léto v Poličce pokračuje. Naplánujte si středeční večer a vyrazte do poličského muzea na pěkný film Masaryk.

Pohádka v Poličce bude plná písní

Polička – Písničkové vyprávění mlynáře a mlynářky o jednom pohádkovém dění blízko jejich mlýna se koná v neděli od 16 hodin v Centru Bohuslava Martinů v Poličce.

Číslo dne: 1197

Polička - Číslem dne je 1197. Tolik lidí se přišlo ve středu vykoupat na koupaliště v Poličce.

Provoz na trati zastavili kvůli válečné mině

Polička - Provoz na trati z Poličky do Pusté Kamenice byl v pátek na pět hodin zastaven kvůli nálezu německé dělostřelecké miny z druhé světové války poblíž kolejí.

Číslo dne: 192

Polička - 182, 183, 184… 192! Po vystoupání schodů až do výšky 36 metrů vám bude odměnou netradiční oživená prohlídka rodné světničky světoznámého hudebního skladatele, která se nachází ve věži kostela sv. Jakuba v Poličce.

Mistrovství světa ve skateboardu

Polička - Už se to blíží. Město Polička pořádá od 10. do 12. srpna Mistrovství světa ve slalomu na skateboardu. Do Poličky se chystá okolo 120 jezdců z 11 zemí světa.

Propagace Poličky v USA

Polička – Czech-American TV odvysílala začátkem měsíce července propagační spot o Pardubickém kraji, jeho součástí je i pozvání do Poličky.

Silnice v Poličce je během opravy částečně uzavřená

Polička - Řidiči, pozor na omezení. V Poličce je od čtvrtku částečně uzavřená silnice I/34 na nábřeží Svobody.

Z Kanady přivezli do Poličky zlato

Polička - Město má zlato. Matěj Štefka a Karel Geba, oba hráči SK Kometa Polička, reprezentovali Českou republiku i město Poličku na Mistrovství světa v hokejbalu hráčů do 20 let v Kanadě.

Po letech otevřeli unikátní hradby

Polička - Po několika letech byly opět zpřístupněn celý turistický okruh po městských hradbách v Poličce, které jsou v celé střední Evropě unikátní.

Studenti budou jako jediní v kraji zpracovávat zvěřinu. Pomohla unie

Polička - Studenti jedné z nejprestižnějších českých gastronomických škol budou moci v budovaných prostorách jako jediní ve východních Čechách zpracovávat zvěřinu.

Totální pohoda pod hradbami

Polička - Festival Colour Meeting, který se o víkendu konal v parku pod poličskými hradbami, byl pro mnohé vrcholem letošní festivalové sezony.

Jaký byl život ve věži?

Polička - Poličské muzeum přichystalo na víkend hned dvě akce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT