VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: POLIČKA

Polička je vstupní branou do Žďárských vrchů, jednoho z nejkrásnějších koutů Česko- moravské vrchoviny. V minulosti bývala věnným městem českých královen a v 18. století patřila mezi nejbohatší města Východních Čech. Do dnešních dnů se dochovaly městské hradby, zpevněné 19 věžemi, s ochozem místy přístupným veřejnosti. Zdroj: www.policka.org

Hvězdy světové pantomimy se představí na Mime Festu

Polička – Ve městě včera začal 7. ročník mezinárodního Mime Festu. Návštěvníci mohou vidět soubory z Francie, Španělska nebo Finska. Přijede také legenda pantomimy, slovenský mim Milan Sládek.

Šedé kontejnery se objevily na šesti ulicích v Poličce

Polička - Nové kontejnery na kovové obaly se objevily na začátku září i v Poličce. Kovy už třídí také lidé ve Svitavách a Litomyšli.

Neznámý řidič srazil v Poličce dívku a ujel

Polička - Policie hledá svědky dopravní nehody, která se stala v pátek 31. srpna okolo desáté dopoledne na ulici Hegerova v Poličce.

Stát nemá plán na boj se suchem

Polička - Místní vodohospodáři a zástupci obcí jednali o suchu a východiscích z něj.

Slovanská epopej Mainera na 71. Uměleckém salónu

Polička - Držitel ceny Jindřicha Chalupeckého a jedna z nejvýznamnějších osobností současné malby Martin Mainer bude vystavovat v poličském muzeu. K vidění budou také obrazy litomyšlského rodáka Adama Kašpara.

Domov opouští ústavní péči, přestěhuje děti do bytů

Polička – Dětský domov získá další byt. Jednal o tom starosta Jaroslav Martinů se zástupci Pardubického kraje.

Poličská hudebka má nový kabát i celé přízemí

Polička - Základní umělecká škola v Poličce se přes prázdniny dočkala důkladné rekonstrukce.

Osmičková výročí připomíná výstava

Polička – V těchto dnech si připomínáme jedno z osmičkových výročí naší republiky. Je to tedy ideální příležitost navštívit výstavu Polička v osmičkách, která je k vidění v Centru Bohuslava Martinů.

V Poličce finišují s opravou ulic, vymění také osvětlení

Polička – Nová světla a navíc oprava kanalizace.

Bohuslav Martinů v Senátu

Polička - Městské muzeum a galerie získaly příležitost prezentovat ve výstavním sále Senátu v Praze pod záštitou senátora Radko Martínka rodáka Bohuslava Martinů.

Polička hostí mistrovství světa v jízdě na skateboardu

Polička - Prestižní závod mistrovství světa ve slalomu na skateboardu se po čtyřech letech vrací do Poličky.

Mistrovství světa uzavře silnice u Poličky

Polička - Město se chystá na uzavírky. Od čtvrtku od 18 do 22 hodin, v pátek od 5 do 20 hodin a v sobotu ve stejném čase bude uzavřena silnice IIII/35910 v Kamenci a Širokém Dole pro všechna auta.

Bystré hostí řezbářské sympozium Woodart 2018

Bystré u Poličky /FOTO/ - Čtrnáctý ročník řezbářského sympozia se koná od 6. srpna do 11. srpna v Bystrém. Šest řezbářů z celé republiky se usadilo v areálu hasičské zahrady. Tématem letošního Woodart festivalu je Kudy? Tudy!, aneb Dřevo, se kterým se neztratíte.

Na Poličsku platí zákaz brát vodu na zalévání i mytí aut

Polička - Vyschlé řeky, prameny i studny. Horké léto s sebou nese značné problémy a šetření s pitnou vodou je na místě. Vyzval k tomu i starosta Poličky.

Polička připomíná osmičková výročí

Polička - Kulturní léto v Poličce pokračuje. Naplánujte si středeční večer a vyrazte do poličského muzea na pěkný film Masaryk.

Pohádka v Poličce bude plná písní

Polička – Písničkové vyprávění mlynáře a mlynářky o jednom pohádkovém dění blízko jejich mlýna se koná v neděli od 16 hodin v Centru Bohuslava Martinů v Poličce.

Číslo dne: 1197

Polička - Číslem dne je 1197. Tolik lidí se přišlo ve středu vykoupat na koupaliště v Poličce.

Provoz na trati zastavili kvůli válečné mině

Polička - Provoz na trati z Poličky do Pusté Kamenice byl v pátek na pět hodin zastaven kvůli nálezu německé dělostřelecké miny z druhé světové války poblíž kolejí.

Číslo dne: 192

Polička - 182, 183, 184… 192! Po vystoupání schodů až do výšky 36 metrů vám bude odměnou netradiční oživená prohlídka rodné světničky světoznámého hudebního skladatele, která se nachází ve věži kostela sv. Jakuba v Poličce.

Mistrovství světa ve skateboardu

Polička - Už se to blíží. Město Polička pořádá od 10. do 12. srpna Mistrovství světa ve slalomu na skateboardu. Do Poličky se chystá okolo 120 jezdců z 11 zemí světa.

Propagace Poličky v USA

Polička – Czech-American TV odvysílala začátkem měsíce července propagační spot o Pardubickém kraji, jeho součástí je i pozvání do Poličky.

Silnice v Poličce je během opravy částečně uzavřená

Polička - Řidiči, pozor na omezení. V Poličce je od čtvrtku částečně uzavřená silnice I/34 na nábřeží Svobody.

Z Kanady přivezli do Poličky zlato

Polička - Město má zlato. Matěj Štefka a Karel Geba, oba hráči SK Kometa Polička, reprezentovali Českou republiku i město Poličku na Mistrovství světa v hokejbalu hráčů do 20 let v Kanadě.

Po letech otevřeli unikátní hradby

Polička - Po několika letech byly opět zpřístupněn celý turistický okruh po městských hradbách v Poličce, které jsou v celé střední Evropě unikátní.

Studenti budou jako jediní v kraji zpracovávat zvěřinu. Pomohla unie

Polička - Studenti jedné z nejprestižnějších českých gastronomických škol budou moci v budovaných prostorách jako jediní ve východních Čechách zpracovávat zvěřinu.

Totální pohoda pod hradbami

Polička - Festival Colour Meeting, který se o víkendu konal v parku pod poličskými hradbami, byl pro mnohé vrcholem letošní festivalové sezony.

Jaký byl život ve věži?

Polička - Poličské muzeum přichystalo na víkend hned dvě akce.

Nové odpočinkové místo se líbí

Polička - Pozitivní ohlasy veřejnosti sklidila úprava okolí stavidla Synského rybníku v Poličce.

Obhájil zlato v pojídání meruněk

Bystré/Velké Pavlovice - Za socialismu stáli lidé fronty na banány, v sobotu na meruňky. Tak moc lákal pátý ročník Meruňkobraní ve Velkých Pavlovicích na Břeclavsku, které opanoval maxijedlík Jaroslav Němec z Bystrého u Poličky.

Obce na Svitavsku se hrdě hlásí ke svým počátkům. Někde jsou ale nejasné

Svitavsko – Příležitost oslavit výročí spojené s první nebo nejstarší písemnou zmínkou si patrně nenechá ujít žádné město ani vesnice. A je úplně jedno, jestli má taková obec sto tisíc, nebo jen pár desítek obyvatel.

Ředitelka školní jídelny v Poličce odchází po 32 letech

Polička – Konec školního roku se blíží a v Poličce končí po 16 letech ve funkci ředitelka školní jídelny Rumunská Helena Boháčová.

Polička rekonstruuje čistírnu odpadních vod

Polička – Město rekonstruuje čistírnu odpadních vod. Investiční akce za více než 40 milionů korun byla zahájena loni v září, dokončená by měla být příští rok na podzim. Dodavatelem stavby je Společnost pro ČOV Polička s vedoucím společníkem KVIS Pardubice.

Běh podpoří nemocné děti

Polička – Již pojedenácté se Polička zapojí mezi desítky měst, které pořádají Běh naděje.

Polička ocenila nejlepší žáky

Polička – Úspěšné žáky ocenil starosta Poličky Jaroslav Martinů.

Násilník odešel od soudu s trestem

Polička – Šestadvacetiletý Petr Koníček, který 3. prosince loňského roku nad ránem napadl v Poličce před barem Díra o sedm let mladšího Jindřicha B., byl v úterý pardubickým Krajským soudem odsouzen k šesti letům vězení za ublížení na zdraví a výtržnictví.

Hádka skončila napadením, mladík na následky zranění zemřel

Polička - Na začátku byla slovní potyčka. Následovalo fyzické napadení, po kterém devatenáctiletý mladík skončil na zemi. Při pádu se uhodil do hlavy, a přestože se po chvíli probral a odešel po svých, ráno jej rodiče nalezli mrtvého.

Medailové kovy z republiky zazářily

Polička – Republikový šampionát v kickboxu v bojových disciplínách plného kontaktu (full contact a low kick) se konal v Praze a osmnáctiletá bojovnice klubu Arena Vysočina Nicole Dvořáková oslavila další úspěchy.

Pohár OFS Svitavy: sousedské finále pro Cerekvici

Pomezí – Na „zlatý hattrick“, tedy na třetí výhru v okresním poháru, útočili fotbalisté z Morašic. Dvakrát po sobě si z Pomezí odváželi trofej, ale potřetí se jim to nepovedlo. Rivalové z Cerekvice se ukázali být nad síly obhájců a po dramatickém průběhu finále si vybojovali pohár, finanční prémii a také právo postupu do krajského kola soutěže.

Masokombinát musí zaplatit pokutu za znečištění potoka

Polička – Masokombinát v Poličce vypouštěl nedostatečně vyčištěné odpadní vody. Za to dostal vysokou pokutu od inspekce životního prostředí.

Fotoreportáž: Neobyčejné zážitky v Poličce

Polička - V sobotu se ve měste otevřely dveře řady místních organizací. Nasajte atmosféru pomocí našich fotografií.

Rekocábka plula na rybníku

Polička – Základní škola Masarykova si připravila pro děti z poličských základních škol a školek netradiční Den dětí v ekologickém duchu.

Špinavé torzo? Nevadí, panenka bude krásná

Polička - „Moje panenky mají zajímavé příběhy, to byste koukala“, říká sběratelka panenek Eva Procházková. Část její sbírky, která celkem čítá více než pět stovek panenek, je nyní k vidění v Centru Bohuslava Martinů v Poličce.

Jezdil Poličkou bez řidičáku

Polička - Mladý muž řídil pod vlivem omamných a psychotropních látek.

Liga mistrů: Bronz pro VPS Novabrik

Polička – Bronzové umístění si z evropské Ligy mistrů v Praze odvezli sáloví fotbalisté VPS Novabrik. Poté, co ve čtvrtfinále vyřadili ruskou Rjazaň po penaltovém rozstřelu, jim v semifinále vystavil stop další ruský favorit ze Saratova. Dojem však Poličští zanechali rozhodně pozitivní.

Poprvé v ringu a hned vítězná. Mladá kickboxerka ukázala srdce

Polička – Mladí kickboxeři z klubu Arena Vysočina posbírali cenné medailové úspěchy. V Kadani se konal mezinárodní turnaj v kickboxu za účasti závodníků z Česka, Ukrajiny, Německa a dalších zemí. Týmové barvy hájili Nicol Dvořáková z Litomyšle, Filip Hlouš z Jedlové a Milan Hermon z Poličky.

Na 64 polích: Mladý šachista Švanda nenašel přemožitele

Polička – O minulém víkendu se ve zdejší sokolovně konalo finále krajského přeboru mládeže Pardubického krajského šachového svazu. Akce se konala pod záštitou radního Pardubického kraje Bohumila Bernáška.

VPS Novabrik prošel po penaltách do semifinále!

Polička – Vyšlápli si na ruského soupeře a stanuli v semifinále. Sáloví fotbalisté VPS Novabrik zvládli klíčové vystoupení na Lize mistrů v Praze, které v play off rozhoduje o úspěchu či neúspěchu. V boji o finále na ně v pátek čeká superfavorit ze Saratova. Česká radost je dvojitá, postoupil i Chemcomex.

Vstup Novabriku do Ligy mistrů: Francouzi zdoláni, Rusové nad síly

Polička – Sáloví fotbalisté VPS Novabrik v Praze úspěšně rozehráli evropskou Ligu mistrů. Francouzského rivala vcelku přesvědčivě zdolali a splnili potřebný úkol pro co nejvýhodnější nasazení pro čtvrtfinále play off, v utkání s moskevským Torpedem se však dopustili příliš mnoha chyb.

Obnova sloupu se blíží ke konci

Polička - Morový sloup se několik let skrýval pod lešením. Nyní jeho obnova spěje ke konci.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT