Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: POLIČKA

Polička je vstupní branou do Žďárských vrchů, jednoho z nejkrásnějších koutů Česko- moravské vrchoviny. V minulosti bývala věnným městem českých královen a v 18. století patřila mezi nejbohatší města Východních Čech. Do dnešních dnů se dochovaly městské hradby, zpevněné 19 věžemi, s ochozem místy přístupným veřejnosti. Zdroj: www.policka.org

Švanda si zahrál na mládežnickém šachovém šampionátu

Polička – Šachový klub TJ Štefanydes Polička měl svého zástupce na mistrovství světa hráčů do 14, 16 a 18 let, které se konalo v uruguayské metropoli Montevideu. Zásluhou svého životního úspěchu v podobě titulu mistra České republiky byl členem reprezentačního družstva Ondřej Švanda.

Do Bořin po nové cyklostezce

Polička – V letošním roce se podařilo zprovoznit už druhou cyklostezku. Na jaře byl položen nový asfaltový koberec na trase Polička – Modřec.

Kniha mapuje 500 let pivovaru v Poličce

Polička – Jedenáctiletý král Ludvík Jagellonský obdržel v roce 1517 informaci od svých regentů, že je pokladna poloprázdná. Dostal tedy radu, aby udělil právo várečné měšťanům, kteří by z každého vystaveného a prodaného džbánku piva odevzdali do královské pokladny malý peníz.

Hasičské cvičení lidi vyděsilo

Polička – Zvýšený pohyb hasičských jednotek v areálu strojíren v Bořinách nedaleko Poličky vyděsil několik občanů. Ti volali dokonce na policii v obavě, že došlo k neštěstí. Černý scénář z února letošního roku se však nenaplnil.

Oheň zachvátil hradby

Polička – Poslední mohutný požár zasáhl královské věnné město v roce 1845. V úterý se jednalo o cvičení hasičů.

Oblíbený autor představil svou novou knihu Opravář osudů

Polička - Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrátil do Poličky. 

Buldoci se zakousli a Kometa se nevymanila z jejich čelistí

Polička, Svitavy – Nikdo není neporazitelný, ani hokejbalisté poličské Komety. Jejich prvoligová série výher se zastavila na čísle pět, potom přišla cesta do Brna a první ochutnání hořkosti porážky.

Hasiči zlikvidovali požár a zachránili i zvířata

Březiny - Krátce před půl jedenáctou vyjelo deset jednotek hasičů k požáru zemědělské usedlosti v obci na Poličsku. Těm pomáhaly i tři jednotky ze sousedního kraje Vysočina

Nové chodníky i lávku chtějí do konce roku

Polička – Zima se blíží, a tak je potřeba dokončit co nejvíce zemních prací. V Poličce chtějí dokončit hned několik pozemních komunikací v centru města.

Mimové lákají čím dál víc lidí

Polička – Svět umění skrytého mnohdy za bílou barvou je již šestým rokem spjat s Poličkou. V uplynulém týdnu se zde uskutečnil Mime Fest, který není pouhou přehlídkou světové extratřídy v mimice.

Být mimem je dřina s krásným výsledkem

Polička /NA VLASTNÍ KŮŽI/ - Stát se němým hercem v bílé masce nikdy nebyl můj cíl. Beze slov, ať už na papíře, nebo vyřknutými, se domluvím jen stěží. Stát se však mimem na několik hodin pod vedením špičky v oboru, jakou je David Eriksson, byla výzva.

Hokejbalová premiéra: jednou plus, jednou mínus

Polička, Svitavy – Mistrovské soutěže hokejbalistů byly zahájeny úvodními zápasy. V 1. národní lize mužů otevřela poličská Kometa svoji cestu za obhajobou prvenství z uplynulého ročníku na domácím stadionu v Liboháji utkáním proti HBC Olymp Jindřichův Hradec.

Galaxie i mlhoviny z věže kostela

Polička – Planeta Saturn, planetární mlhovina M27 v souhvězdí Lištička nebo kulová hvězdokupa M13 v souhvězdí Herkules.

Umělecký salon v Poličce

Polička - Umělecký salon v Poličce zapsal do historie sedmdesátou vernisáž.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení