VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: POLIČKA

Polička je vstupní branou do Žďárských vrchů, jednoho z nejkrásnějších koutů Česko- moravské vrchoviny. V minulosti bývala věnným městem českých královen a v 18. století patřila mezi nejbohatší města Východních Čech. Do dnešních dnů se dochovaly městské hradby, zpevněné 19 věžemi, s ochozem místy přístupným veřejnosti. Zdroj: www.policka.org

Studenti budou jako jediní v kraji zpracovávat zvěřinu. Pomohla unie

Polička - Studenti jedné z nejprestižnějších českých gastronomických škol budou moci v budovaných prostorách jako jediní ve východních Čechách zpracovávat zvěřinu.

Totální pohoda pod hradbami

Polička - Festival Colour Meeting, který se o víkendu konal v parku pod poličskými hradbami, byl pro mnohé vrcholem letošní festivalové sezony.

Jaký byl život ve věži?

Polička - Poličské muzeum přichystalo na víkend hned dvě akce.

Nové odpočinkové místo se líbí

Polička - Pozitivní ohlasy veřejnosti sklidila úprava okolí stavidla Synského rybníku v Poličce.

Obhájil zlato v pojídání meruněk

Bystré/Velké Pavlovice - Za socialismu stáli lidé fronty na banány, v sobotu na meruňky. Tak moc lákal pátý ročník Meruňkobraní ve Velkých Pavlovicích na Břeclavsku, které opanoval maxijedlík Jaroslav Němec z Bystrého u Poličky.

Obce na Svitavsku se hrdě hlásí ke svým počátkům. Někde jsou ale nejasné

Svitavsko – Příležitost oslavit výročí spojené s první nebo nejstarší písemnou zmínkou si patrně nenechá ujít žádné město ani vesnice. A je úplně jedno, jestli má taková obec sto tisíc, nebo jen pár desítek obyvatel.

Ředitelka školní jídelny v Poličce odchází po 32 letech

Polička – Konec školního roku se blíží a v Poličce končí po 16 letech ve funkci ředitelka školní jídelny Rumunská Helena Boháčová.

Polička rekonstruuje čistírnu odpadních vod

Polička – Město rekonstruuje čistírnu odpadních vod. Investiční akce za více než 40 milionů korun byla zahájena loni v září, dokončená by měla být příští rok na podzim. Dodavatelem stavby je Společnost pro ČOV Polička s vedoucím společníkem KVIS Pardubice.

Běh podpoří nemocné děti

Polička – Již pojedenácté se Polička zapojí mezi desítky měst, které pořádají Běh naděje.

Polička ocenila nejlepší žáky

Polička – Úspěšné žáky ocenil starosta Poličky Jaroslav Martinů.

Násilník odešel od soudu s trestem

Polička – Šestadvacetiletý Petr Koníček, který 3. prosince loňského roku nad ránem napadl v Poličce před barem Díra o sedm let mladšího Jindřicha B., byl v úterý pardubickým Krajským soudem odsouzen k šesti letům vězení za ublížení na zdraví a výtržnictví.

Hádka skončila napadením, mladík na následky zranění zemřel

Polička - Na začátku byla slovní potyčka. Následovalo fyzické napadení, po kterém devatenáctiletý mladík skončil na zemi. Při pádu se uhodil do hlavy, a přestože se po chvíli probral a odešel po svých, ráno jej rodiče nalezli mrtvého.

Medailové kovy z republiky zazářily

Polička – Republikový šampionát v kickboxu v bojových disciplínách plného kontaktu (full contact a low kick) se konal v Praze a osmnáctiletá bojovnice klubu Arena Vysočina Nicole Dvořáková oslavila další úspěchy.

Pohár OFS Svitavy: sousedské finále pro Cerekvici

Pomezí – Na „zlatý hattrick“, tedy na třetí výhru v okresním poháru, útočili fotbalisté z Morašic. Dvakrát po sobě si z Pomezí odváželi trofej, ale potřetí se jim to nepovedlo. Rivalové z Cerekvice se ukázali být nad síly obhájců a po dramatickém průběhu finále si vybojovali pohár, finanční prémii a také právo postupu do krajského kola soutěže.

Masokombinát musí zaplatit pokutu za znečištění potoka

Polička – Masokombinát v Poličce vypouštěl nedostatečně vyčištěné odpadní vody. Za to dostal vysokou pokutu od inspekce životního prostředí.

Fotoreportáž: Neobyčejné zážitky v Poličce

Polička - V sobotu se ve měste otevřely dveře řady místních organizací. Nasajte atmosféru pomocí našich fotografií.

Rekocábka plula na rybníku

Polička – Základní škola Masarykova si připravila pro děti z poličských základních škol a školek netradiční Den dětí v ekologickém duchu.

Špinavé torzo? Nevadí, panenka bude krásná

Polička - „Moje panenky mají zajímavé příběhy, to byste koukala“, říká sběratelka panenek Eva Procházková. Část její sbírky, která celkem čítá více než pět stovek panenek, je nyní k vidění v Centru Bohuslava Martinů v Poličce.

Jezdil Poličkou bez řidičáku

Polička - Mladý muž řídil pod vlivem omamných a psychotropních látek.

Liga mistrů: Bronz pro VPS Novabrik

Polička – Bronzové umístění si z evropské Ligy mistrů v Praze odvezli sáloví fotbalisté VPS Novabrik. Poté, co ve čtvrtfinále vyřadili ruskou Rjazaň po penaltovém rozstřelu, jim v semifinále vystavil stop další ruský favorit ze Saratova. Dojem však Poličští zanechali rozhodně pozitivní.

Poprvé v ringu a hned vítězná. Mladá kickboxerka ukázala srdce

Polička – Mladí kickboxeři z klubu Arena Vysočina posbírali cenné medailové úspěchy. V Kadani se konal mezinárodní turnaj v kickboxu za účasti závodníků z Česka, Ukrajiny, Německa a dalších zemí. Týmové barvy hájili Nicol Dvořáková z Litomyšle, Filip Hlouš z Jedlové a Milan Hermon z Poličky.

Na 64 polích: Mladý šachista Švanda nenašel přemožitele

Polička – O minulém víkendu se ve zdejší sokolovně konalo finále krajského přeboru mládeže Pardubického krajského šachového svazu. Akce se konala pod záštitou radního Pardubického kraje Bohumila Bernáška.

VPS Novabrik prošel po penaltách do semifinále!

Polička – Vyšlápli si na ruského soupeře a stanuli v semifinále. Sáloví fotbalisté VPS Novabrik zvládli klíčové vystoupení na Lize mistrů v Praze, které v play off rozhoduje o úspěchu či neúspěchu. V boji o finále na ně v pátek čeká superfavorit ze Saratova. Česká radost je dvojitá, postoupil i Chemcomex.

Vstup Novabriku do Ligy mistrů: Francouzi zdoláni, Rusové nad síly

Polička – Sáloví fotbalisté VPS Novabrik v Praze úspěšně rozehráli evropskou Ligu mistrů. Francouzského rivala vcelku přesvědčivě zdolali a splnili potřebný úkol pro co nejvýhodnější nasazení pro čtvrtfinále play off, v utkání s moskevským Torpedem se však dopustili příliš mnoha chyb.

Obnova sloupu se blíží ke konci

Polička - Morový sloup se několik let skrýval pod lešením. Nyní jeho obnova spěje ke konci.

Násilník se bude z napadení zodpovídat před soudem

Polička - Násilný čin z prosince loňského roku nezůstane nepotrestán.

Lidé nahlédnou do dopisů Martinů a hudebníka Rybky

Polička – Příznivci skladatele Bohuslava Martinů budou mít unikátní příležitost prohlédnout si jeho korespondenci s varhaníkem a violoncellistou Frankem Rybkou na vlastní oči.

Liga mistrů: VPS Novabrik hraje ve skupině proti Rusům a Francouzům

Polička – Sáloví fotbalisté VPS Novabrik se v tomto týdnu představí na evropské Lize mistrů. Letošní čeští šampióni poměří síly s mezinárodní konkurencí na prestižním turnaji, jehož dějištěm je hala pražské Slavie.

Viděli jste nehodu v Poličce?

Polička - Policie hledá svědky nehody.

Dům Na mostě nabídl bydlení pěti lidem

Polička - Handicapovaní se stěhují z ústavů do domácností. S pomocí péči zvládají.

Polička žije Martinů festem, program pokračuje v pátek

Polička - Letošní 21. ročník festivalu Martinů fest pokračoval v neděli koncertem Hudby Hradní stráže a Policie České republiky.

Obhájce skončil, padl v semifinále

Polička – Sny o obhajobě prvenství v první národní lize hokejbalistů narazily na tvrdou realitu. Poličská Kometa nestačila v semifinále play off na soupeře z Jihlavy a poté, co prohrála všechna tři utkání série, je vyřazena.

Květen patří Martinů festu

Polička - V Poličce odstartoval již 21. ročník Martinů festu. Tradičně začal na hřbitově pietním aktem u hrobu hudebního skladatele Bohuslava Martinů.

Kromě Rumcajse jsou krásné i jiné postavy, které lidé neznají

Polička /FOTO, ROZHOVOR/ - Rumcajs, Večerníček… Ty zná každý od dětství. Jejich autorem je výtvarník Radek Pilař. Výstava jeho děl je od sobotyk vidění v poličském muzeu.

Na vernisáž přijede i rodina výtvarníka Radka Pilaře

Polička – Právě dnes zahájí v Poličce výstavu z díla českého výtvarníka, ilustrátora a především autora podoby dobráckého pohádkového loupežníka Rumcajse – Radka Pilaře. Vernisáž je určená také pro děti. Radek Pilař ve své tvorbě obsáhl širokou škálu nejrozmanitějších výtvarných forem i použitých médií.

Kometa doma dvakrát padla a ztrácí

Polička – Semifinálová série první národní ligy se zatím nevyvíjí podle představ hokejbalistů Komety. Obhájci prvenství z loňského roku nevyužili výhodu domácího prostředí v úvodních dvou utkáních a jsou jednu porážku od vyřazení.

Prvenství pro TJ Štefanydes, šachisté jsou opět extraligoví

Polička – Před rokem nešťastný sestup, nyní ovšem rychlý návrat! Mladí poličští šachisté vybojovali postup do české extraligy, když vyhráli svoji prvoligovou skupinu.

Přehlídka vrcholí pátečním koncertem

Polička – Město slaví 10. ročník soutěže pro mladé umělce, kteří vzdávají hold hudebnímu skladateli Bohuslavu Martinů.

Kovářovo neúprosné tempo rivaly udolalo

Polička – První máj, běhání čas. Právě tahle slova platí v Poličce více než půlstoletí. Tak dlouho se tam koná Běh kolem poličských hradeb, letos to byl jeho už 53. ročník.

Parkem už brzy povede nová lávka

Polička – Stavba nové dřevěné cesty procházející parkem pod hradbami v Poličce se blíží k závěru. Nová stezka pro pěší by měla být otevřena v průběhu května.

Nová hala v průmyslové zóně přinese desítky nových míst

Polička – Dobrá zpráva pro nezaměstnané, kteří si mohou vybírat z další nabídky pracovních míst. Společnost Ponas významně rozšíří stávající výrobu v oblasti poličské průmyslové zóny.

Bez proudu hrozily firmám problémy

Polička - Po deseti letech čekání a vyjednávání se rozbíhá výstavba venkovního vedení vysokého napětí mezi Hlinskem a Poličkou, která má pro rozvoj Poličky i místních firem mimořádný význam.

Po dramatu je postup v kapse

Polička – První kolo play off zvládli poličští obhájci titulu v první národní lize hokejbalistů na výbornou. Po dvou výhrách nad Opavou na domácím stadionu v Liboháji zvládli i třetí utkání čtvrtfinálové série a probojovali se mezi elitní čtyřku.

Naděje žila, nakonec ale zhasla, cesta stolních tenistů skončila

Borová, Liberec – Konec. V extralize stolních tenistů jsou dohrána čtvrtfinále a tato fáze soutěže znamenala stop pro hráče SKST Borová-Liberec. V dramatické sérii byli po porážce na domácích stolech postaveni před úkol pokusit se obrátit vývoj v Hradci Králové.

Hlavu si čistím na motorce, říká farář

Polička /FOTO/ - Naleštěné stroje, burácení motorů… Motorkáři z Pomezí a širokého okolí se sjeli v neděli odpoledne na náměstí do Poličky. Sešlo se jich tu sedm stovek. Farář Marian Sokol ze Sádku jim požehnal do nové sezony.

Prodej pozemků zastupiteli budí pochybnosti

Polička - Poličtí zastupitelé schválili prodej pozemků nedaleko průmyslové zóny za Penny Marketem, mezi železniční tratí a bezejmennou vodotečí. Podle územního plánu by na nich mělo stát odstavné parkoviště.

OBRAZEM: Motorkáři zaplnili poličské náměstí

Polička /FOTO/ - Motorkáři v neděli obsadili náměstí v Poličce. Bylo jich přes 700, přijeli z celé republiky a následně se vydali na vyjížďku, která končila v Pomezí. 

OBRAZEM: Šťastný pátek pro Vašíka

Polička - Benefiční koncert uspořádaly v pátek v Divadelním klubu v Poličce mateřské centrum Matami, Divadelní spolek Tyl a Společnost DUHA. 

Sálovkáři jsou evropskými vicemistry

Polička – Pět aktuálních vítězů celostátní ligy z klubu VPS Novabrik se podílelo na úspěchu české sálové kopané. Reprezentační celek přivezl stříbrné medaile z mistrovství Evropy, které se minulý týden konalo ve španělském letovisku Lloret de Mar.

Polička připravuje vizi bytové politiky

Polička - Od loňského června spolupracuje město s agenturou pro sociální začleňování na přípravě podkladů pro koncepci bydlení.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT