Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

Svou rozlohou a počtem obyvatel patří spíše mezi města nevelká. Ve městě žili po celá staletí lidé, kteří svoji schopnost, zručnost a um přetvářeli do hodnot, jimž dodnes skládáme svůj obdiv. Díky této dlouhé a bohaté historii nabízí dnes Moravská Třebová široké spektrum příležitostí pro poznání, pro vnímání krásy i pro potěšení smyslů. Nabízí ale také spektrum příležitostí pro sport, turistiku, ekonomický rozvoj a investice. Zdroj: www.moravskatrebova.cz

Kvůli bezpečnosti uzavřou bazén

Moravská Třebová – Město uzavře bazén při základní škole na Palackého ulici. Důvodem je hrozící zřícení stropu.

Konec dohadů, demolice dětské nemocnice začala

Moravská Třebová /VIDEO/ – Konec dohadů a spekulací. Po včerejšku je jasno. Budova dětské nemocnice definitivně zmizí z panoramatu města. V pondělí dopoledne začala firma Bisa s její demolicí. Deníku to potvrdil starosta města Miloš Izák. „Dneska se areál oplocuje a v podstatě se dá říct, že dnešním dnem je demolice zahájena,“ uvedl Izák.

Městská policie nepochybila, stížnost je prý nedůvodná

Moravská Třebová – Městská policie nemá mezi lidmi zrovna nejlepší pověst. Získat si důvěru občanů se čtrnácti strážníkům příliš nedaří. Podle radnice pracuje městská policie dobře, stížnosti na její činnost však v poslední době spíše přibývají. Nejčastěji lidé kritizují, že strážníci nejsou vidět v ulicích, vyhýbají se konfliktním situacím, neměří všem stejným metrem, jedněm nadržují a po jiných se vozí.

Petice proti demolici dětské nemocnice sbírá hlasy

Moravská Třebová – K petici, která protestuje proti rozhodnutí moravskotřebovských zastupitelů zbourat budovu bývalé dětské nemocnice ve Svitavské ulici, se za necelý týden připojilo více než sto padesát občanů.

Spisovatel Fulghum zavítal do regionu

Svitavsko – Do Česka přijel populární americký spisovatel Robert Fulghum. Republiku objede v rámci projektu LiStOVáNí.

Zastupitelé se k demolici znovu vyjadřovat nechtějí

Moravská Třebová – Demolice dětské nemocnice, která je na spadnutí, vyvolává vášně i otazníky. Redakce proto oslovila všech jednadvacet moravskotřebovských zastupitelů s dotazem, jak by hlasovali, pokud by se o bourání rozhodovalo dnes.

Proti demolici dětské nemocnice sepsali petici

Moravská Třebová – Osud bývalé dětské nemocnice, o kterou se v posledních týdnech rozhořel boj mezi městem a odpůrci demolice, je zřejmě zpečetěn.

Výluka na trati Třebová – Třebová

Moravská Třebová – Až do čtvrteční sedmnácté hodiny nebudou jezdit vlaky na trati v úseku Česká Třebová – Moravská Třebová.

Nespokojenost rodičů prošetřovala školní inspekce

Moravská Třebová – Nespokojenost rodičů se školou přerostla ve spor. Stížnost na jednání pedagogického sboru základní školy na Kostelním náměstí skončila až u školní inspekce.

Ano, neuvěřitelné je skutkem: Slovan se dostal do čela pořadí

Moravská Třebová – Přepište dějiny? Ty novodobé určitě. Fotbalisté z Moravské Třebové vedou po výhře nad soupeřem ze Slatiňan v předehrávce 14. kola krajský přebor

O cyklopruzích je prozatím stále nejasno

Moravská Třebová - Nejasnosti kolem nových cyklopruhů ve Svitavské ulici nekončí. Stále totiž není jasné, jaká pravidla zde vlastně platí. Dohady kolem dopravního značení, které podle zastupitele Josefa Jílka, neodpovídá normě ministerstva dopravy, vyústily v podnět na prošetření policií. Ani ne po týdnu vydal svitavský dopravní inspektorát k místní úpravě dopravního značení stanovisko.

Lampy budou postupně nahrazeny

Moravská Třebová – Stavba chodníků v místní části Sušice je spojena s výměnou veřejného osvětlení.

Volební guláš: Válku stáří

Moravská Třebová - Nejen bilboardy, ale i telefonní budky se v rozbíhající předvolební kampani staly vhodným místem pro oslovení voličů. 

V budově dětské nemocnice se podle úřadu nebouralo

Moravská Třebová – Stavební úřad uzavřel prověřování návrhu na prošetření, podle kterého zahájilo město v budově bývalé dětské nemocnice ve Svitavské ulici neoprávněnou demolici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení