VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

Svou rozlohou a počtem obyvatel patří spíše mezi města nevelká. Ve městě žili po celá staletí lidé, kteří svoji schopnost, zručnost a um přetvářeli do hodnot, jimž dodnes skládáme svůj obdiv. Díky této dlouhé a bohaté historii nabízí dnes Moravská Třebová široké spektrum příležitostí pro poznání, pro vnímání krásy i pro potěšení smyslů. Nabízí ale také spektrum příležitostí pro sport, turistiku, ekonomický rozvoj a investice. Zdroj: www.moravskatrebova.cz

Honička policie a opilého řidiče skončila nehodou

Moravská Třebová /VIDEO/- Nebezpečná honička se odehrála v neděli navečer na pětatřicítce. Policisté z Moravské Třebové chtěli kolem 18. hodiny zkontrolovat jedno auto. Jeho řidič však nereagoval na zvukové a světelné signály a začal policii ujíždět.

Národní potravinová sbírka vynesla 719 kilogramů jídla

Moravská Třebová - Národní potravinová sbírka již šestým rokem na prahu adventního období mobilizovala obyvatele města k solidaritě a pomoci potřebným.

V Třebové se srazila dvě osobní auta

Moravská Třebová - Hasiči v úterý v 16.36 hodin vyjížděli k dopravní nehodě, která se stala v Brněnské ulici v Moravské Třebové. Srazila se tu dvě osobní auta, hasiči sem byli povoláni kvůli úniku provozních kapalin.

Archeologové přišli za pět minut dvanáct

Moravská Třebová - Stavba nového dopravního terminálu, který dnes už bývalé vedení města slavnostně otevřelo čtyři dny před říjnovými volbami, se neobešla bez potíží. Firma, která terminál stavěla, prováděla zemní práce bez toho, aniž by, jak to ukládá zákon, oznámila jejich zahájení archeologům.

Na radnici v Moravské Třebové se střídají generace. Starostou je Tomáš Kolkop

Moravská Třebová - Změna, pro kterou se před měsícem v komunálních volbách vyslovili moravskotřebovští voliči, má po pondělku konkrétní tváře.

Countryblues Jimmy Bozemana

Moravská Třebová - Dvoranu zdejšího muzea ve středu rozezní countryblues louisianského hudebníka Jimmy Bozemana. Můžete se těšit na večer plný autentické country music, blues & hillbilly v doprovodu top hráčů české countryové scény.

Pěstoval konopí, ale již nestihl úrodu drog sklidit

Moravská Třebová - Zahradničení se nevyplácí, alespoň pokud jde o konopí. To pěstoval třiadvacetiletý, již dříve soudně trestaný, mladík z Moravskotřebovska.

Rekonstrukce plaveckého bazénu v Moravské Třebové začala

Moravská Třebová - Osm měsíců potrvá právě zahájená rekonstrukce bazénu v Moravské Třebové. Bazén, ve kterém se kvůli hrozícímu zřícení stropu už rok neplave, bude po opravě dál sloužit hlavně školou povinným dětem. Rekonstrukce za 35 milionů, na které se končící radniční koalice s opozicí neshodla a o které se debatovalo několik let, začala krátce po komunálních volbách. Z původních 16 milionů narostla cena na dvojnásobek. Slíbené rozšíření o wellnes nebude.

Perníčky ze Třebové byly na oslavě na ministerstvu

Moravská Třebová – Ministerstvo pro místní rozvoj oslavilo 100 let republiky s perníky z Charity Moravská Třebová. Tam pro tuto oslavu napekli 1500 perníků.

Samostatnost se neobešla bez obětí

Pardubický kraj - Vyhlášení Československé republiky se v Pardubickém kraji před sto lety neobešlo bez obětí na životech.

Stavbu nemocnice urychlí a navíc ušetří

Moravská Třebová – Krajští radní schválili výběr zhotovitele projektové dokumentace na stavbu nemocnice následné péče v Moravské Třebové.

ANO v Moravské Třebové se rozštěpilo. Zastupitel Libor Truhlář opustil hnutí

Moravská Třebová - Povolební vyjednávání, které v pondělí odpoledne po čtrnácti dnech konečně dospělo k dohodě o nové radniční koalici, se přehouplo do nového dějství.

Povolební vyjednávání v Moravské Třebové je u konce. Starostou bude Tomáš Kolkop

Moravská Třebová - Složitá povolební vyjednávání, která za uplynulé dva týdny prošla nečekanými zvraty, jsou u konce. Radnici v Moravské Třebové čeká po osmi letech zásadní změna.

Cyklověž v Moravské Třebové je mimo provoz

Moravská Třebová – Zbytečná, nevyužitelná, megalomanská. Tak nejčastěji hovoří lidé v Moravské Třebové o nové cyklověži, která vyrostla u vlakového nádraží.

Pozor, tunel bude tři dny zavřený!

Moravská Třebová - Komplikace čekají od úterý na řidiče na trase mezi Svitavami a Moravskou Třebovou. Od sedmi hodin ráno až do čtvrtku do 18 hodin bude úplně uzavřený Hřebečský tunel na pětatřicítce.

Zemřel František Matoušek

Moravská Třebová - Ve čtvrtek 11. října zemřel František Matoušek, moravskotřebovský rodák, pedagog, člen komise památkové péče a někdejší kronikář města, který se jako spolupracovník Svitavského deníku řadu let aktivně věnoval dokumentování sportu ve městě. Letos v prosinci by oslavil sedmdesátileté jubileum.

Povolební pat v Moravské Třebové rozštípnou Piráti

Moravská Třebová - Povolební vyjednávání o nové radniční koalici se komplikují. Po volbách, ve kterých zvítězilo sdružení Srdcem Třebováci, proti sobě stojí dva bloky.

Levicová koalice v Moravské Třebové končí. Voliči chtějí změnu

Moravská Třebová - Radniční koalice, složená ze sociálních demokratů, KSČM a SNK, která křehkou většinou jednoho hlasu vládla ve městě uplynulé čtyři roky, končí.

Město nabídne lidem pozemky pro stavbu domů

Moravská Třebová - V Moravské Třebové chystají inženýrské sítě pro stavbu rodinných domů. V ulici Strážnického bude zasíťováno a pro stavbu připraveno šest pozemků.

Voliči poslali Martínka do zastupitelstva znovu. Z posledního místa kandidátky

Moravská Třebová - Skokanem komunálních voleb v Moravské Třebové je sociálně demokratický radní, zastupitel a končící senátor Radko Martínek.

Spor o klášter končí, zastupitelé schválili mimosoudní dohodu

Moravská Třebová - Osm let trvající spor o areál bývalého kláštera mezi městem a Kongregací sester Neposkvrněného početí Panny Marie končí. Na pondělním mimořádném zasedání kývli moravskotřebovští zastupitelé na mimosoudní dohodu. Pro smírné uzavření sporu hlasovalo šestnáct z dvaceti přítomných zastupitelů.

Bazén se po rekonstrukci více otevře veřejnosti

Moravská Třebová - Během října začne rekonstrukce bazénu v základní škole Palackého.

Pásky teď před volbami politici stříhají o sto šest

Moravská Třebová/Pardubice - Komunální volby jsou za dveřmi a kandidáti se teď mohou přetrhnout, aby se ukázali v co nejlepším světle. Co nestihli slíbit, slibují teď. A ještě ve větší výhodě jsou politici na radnicích. Pár dní před otevřením volebních místností se nechávají fotit u slavnostního stříhání pásek dokončovaných investic.

Studenti vojenské školy složí slavnostní slib

Moravská Třebová - V pátek se uskuteční na náměstí v Moravské Třebové slavnostní slib žáků prvního ročníku vojenské školy.

Cyklověž a nová MHD

Moravská Třebová - Od října se Třebováci svezou městskou hromadnou dopravou.

Zastupitele čeká poslední jednání v tomto období

Moravská Třebová - V pondělí se koná poslední zasedání zastupitelstva. Začíná v 15 hodin v zasedací místnost úřadu v Olomoucké ulici.

Město se s kongregací nejspíš dohodne. Hrozí, že jinak soud prohraje

Moravská Třebová - Soudní spor o areál bývalého kláštera, který s městem vede Kongregace sester Neposkvrněného početí Panny Marie, se zřejmě blíží ke konci. V pátek se vedení města sešlo s generální představenou kongregace Vojtěchou Zikešovou, aby společně projednali možnost uzavření mimosoudní dohody.

Areál Miltry mění majitele, pro město byl pozemek drahý

Moravská Třebová - Opuštěný areál bývalé mlékárny Miltra v Moravské Třebové mění majitele. Firma tam chce rozjet výrobu dřevěných palet a zároveň poskytnout ubytování svým dělníkům.

Nová nemocnice nabírá zpoždění

Moravská Třebová - Stavba nemocnice následné péče, kterou plánuje Pardubický kraj, se oproti původnímu záměru zpožďuje. Na vině je podmáčený pozemek.

Opravu bazénu už radnice nestihne

Moravská Třebová - V komunálních volbách před čtyřmi roky zvítězila v Moravské Třebové přesvědčivě ČSSD, která získala v jednadvacetičlenném zastupitelstvu sedm mandátů.

Dopravu na pětatřicítce komplikovala vážná nehoda

Moravská Třebová - Kvůli vážné nehodě u Borušova mezi Mohelnicí a Moravskou Třebovou byl na státovce I/35 omezený provoz. Doprava byla v místě nehody řízena kyvadlově.

V Hřebečském tunelu nejdou světla, je zavřený

Moravská Třebová – Doprava na hlavním tahu mezi Svitavami a Moravskou Třebovou se v pondělí dopoledne okolo půl jedenácté poněkud zkomplikovala.

Talentovaná cyklistka Hájková přestupuje mezi profesionálky

Moravská Třebová – Novou adresou závodnice z Moravské Třebové hájící barvy SKP Duha Lanškroun je Servetto Stradalli AluRecycling.

Čelní střet zablokoval pětatřicítku pod tunelem

Moravská Třebová /FOTO/ - Vážná dopravní nehoda se stala v úterý ráno na silnici I/35 pod Hřebečským tunelem.

Nemocnici v Moravské Třebové dokončí v roce 2021

Moravská Třebová - Projekt moravskotřebovské nemocnice nabírá obrátky. Změny prospějí pacientům i personálu.

„Věřil jsem, že okresní soutěž dotáhnu. Na krajské prvenství jsem nepomyslel“

Moravská Třebová – Vítěz jarní TIP ligy Svitavského deníku a absolutní král Pardubického kraje Luboš Komprda si domů odvezl zaslouženou odměnu v podobě televizoru.

Moravská Třebová uctila oběti války

Moravská Třebová /FOTO, VIDEO/– Stovky vojáků v historických uniformách „dohlédly“ v sobotu na odhalení nového pomníku válečným obětem v Moravské Třebové.

Policie hledá dva řidiče, kteří způsobili havárie a pak ujeli

Moravská Třebová – Policisté řeší dvě dopravní nehody a prosí veřejnost o spolupráci.

Obnovený pomník připomene oběti první světové války

Moravská Třebová – Stoleté výročí vzniku samostatné československé republiky si v letošním roce, spolu s dalšími městy a obcemi nejen na Svitavsku, připomíná i Moravská Třebová. Oslavy konce války jsou plánovány na poslední srpnový víkend. Město při té příležitosti na Rybním náměstí slavnostně odhalí obnovený pomník válečným veteránům.

Mezinárodní fotbal v Moravské Třebové: Česko vs. Saúdská Arábie 1:3

Moravská Třebová – Pohostinství areálu SKP Slovan využila česká fotbalová devatenáctka k odehrání přípravného utkání proti o rok staršímu výběru ze Saúdské Arábie. Zaplněné hlediště sledovalo bezesporu zajímavé utkání.

Privatizace nemocnice přišla Moravskou Třebovou draho

Moravská Třebová - Osmdesát milionů. Tolik chtěli po Pardubickém kraji vlastníci nemovitostí, které slouží jako nemocnice následné péče v Moravské Třebové. Kraj, který je zřizovatelem zdravotnického zařízení, však na přemrštěnou kupní cenu nepřistoupil a vydal se cestou výstavby nové nemocnice.

Plavání, kolo, běh. Vítězovi se všechno povedlo

Moravská Třebová - Moravskotřebovský paperman 2018: S bezpečným náskokem se objevil Jiří Kadidlo v cíli 21. ročníku na vedoucím místě.

Třebovské strážníky už přivoláte i mobilem

Moravská Třebová - Městská policie od srpna zprovoznila bezplatnou linku 156 i z mobilních telefonů. Až dosud v Moravské Třebové fungovala linka 156 pouze z pevné linky a z mobilního telefonu byl hovor přepojen do Svitav.

V Moravské Třebové platí zákaz odběru vody z nádrží

Moravská Třebová - Na Moravskotřebovsku platí, stejně jako na Poličsku, od pondělí zákaz odběru povrchových vod. Opatření se týká celých katastrálních území Moravská Třebová a Boršov, a to až do odvolání.

Autobusové linky propojí jižní a východní část města

Moravská Třebová - Předvolební dárek pro obyvatele města v podobě městské hromadné dopravy chystá moravskotřebovská radnice. Do provozu bude uvedena na začátku října spolu s nově rekonstruovaným dopravním terminálem v prostoru vlakového nádraží.

Opozice považuje postup radnice za nemorální

Moravská Třebová - Veřejné zakázky na dodávku hardwaru pro technologické centrum města, které před třemi lety získala ve výběrovém řízení První chráněná dílna severočeského podnikatele Tomáše Horáčka, obviněného nedávno kvůli údajně zmanipulovaným výběrovým řízením ve dvou pražských nemocnicích, prověřoval krátce po podpisu smluv kontrolní výbor zastupitelstva.

Hrozí pacientům nemocnice stěhování?

Moravská Třebová – Nemovitosti, které má v pronájmu moravskotřebovská nemocnice následné péče, jsou na prodej. Pardubický kraj, který je zřizovatelem léčebny dlouhodobě nemocných, nepřistoupil na přemrštěnou nabídku majitelů budov a rozhodl se postavit v Moravské Třebové novou nemocnici.

Restituční spor o klášter se vleče. Rozhodnout musí soud

Moravská Třebová – Další dějství osm let trvajícího sporu mezi Kongregací sester Neposkvrněného početí Panny Marie a městem Moravská Třebová o areál bývalého kláštera se odehraje v polovině srpna u pardubické pobočky Krajského soudu v Hradci Králové.

Vládcem dlouhé trasy se stal suverénní Kubišta, třebovský Schön jej stíhal marně

Moravská Třebová - Čtrnáctý ročník Moravskotřebovského cyklomaratonu přilákal na startovní čáru desítky bikerů z celé republiky. Celkem jich bylo 148 na dvou hlavních tratích (90 resp. 50 km), pole účastníků doplnili rodiče s dětmi na rodinné dvacetikilometrové trase.

Recidivista držel dvě noci mladíka pod zámkem, chtěl po něm peníze

Moravská Třebová - Osmnáctkrát trestaný místní muž si zadělal na další problém. Dvě noci ve svém pokoji na ubytovně v Moravské Třebové držel devatenáctiletého mladíka, po kterém chtěl, aby mu nosil peníze. Policie ho obvinila z vydírání a krádeží.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT