Dopisy Ježíškovi poletí Nebeským faxem

Moravská Třebová - Dům dětí a mládeže zve všechny děti, které chtějí odeslat svůj dopis Ježíškovi Nebeským faxem a vidět andílka. Stráví tak pěkné odpoledne plné koled a vánoční atmosféry a uvidí, jak putovaly hračky z loňské sbírky do nemocnice v Keni. Chcete být u toho? Pak přijďte v sobotu 17. prosince v 16 hodin do muzea. „Všechny děti, které budou mít napsaný dopis Ježíškovi, dostanou krásný dáreček. A protože je krásné dárky dostávat, ale také dávat, chtěli bychom opět všechny děti poprosit, aby s sebou přinesly nějakou pěknou nerozbitou hračku, se kterou si již nehrají a chtěly by ji věnovat dětem do Dětského centra ve Veské u Pardubic. Zabalte ji do průhledné fólie a přibalte lísteček se svým jménem. Z hygienických důvodů prosíme pouze o hračky dřevěné a plastové,” zvou pořadatelé. Součástí akce bude prodej výrobků uživatelů sociálně terapeutických dílen Ulita a stacionáře Domeček.

U Smetany si lidé vychutnají „dozvuky”

Litomyšl - Zastavte se, popovídejte si s přáteli a dejte si s nimi třeba punč nebo svařené víno. Milovníci dobrého jídla si přijdou na své u pomníku Bedřicha Smetany na náměstí, kde se uskuteční Dozvuky adventního trhu. Dobré jídlo a pití si tady můžete dát v sobotu od osmi do šestnácti hodin. Nebude chybět ani pěkná muzika.

Čtvrtá adventní neděle bude v Jevíčku ve znamení vánočního cukroví a výzdoby

Jevíčko - Zlatou adventní neděli můžete strávit mlsáním. A ne ledajakým! V Jevíčku se totiž uskuteční Vánoční mls. Jedná se o soutěž v kulinářském a estetickém umění. Ve čtrnáct hodin na Zámečku hosté společně zapálí na adventním věnci čtvrtou svíci a poté vystoupí Malohanácká muzika. Odborná porota následně vyhlásí výsledky soutěže, do které se ještě dnes můžete hlásit. Sladké výrobky i dekorace můžete nosit do informačního centra na Zámečku až do pátku 16. prosince do 15 hodin. Návštěvníci si navíc budou moci dát punč, ochutnají pečeného krocana a nebude chybět čokoládová fontána.

Výstavu betlémů zahájí vánoční dílna

Banín - V sále kulturního domu začne v sobotu 17. prosince ve 13.30 hodin výstava betlémů. Na návštěvníky letos čeká novinka. „Výstavu zahájíme dílničkou. Zájemci si budou moci vyrobit svícny, andílky, různé vystřihovánky i nazdobit perníčky,“ uvedl pořadatel Jiří Samek. Na výstavě se již tradičně objeví díla místních betlémářů i umělců z okolí. Na všechny návštěvníky čeká vánoční punč a vánočka.

Svojanovské Vánoce se konají již v sobotu

Svojanov - Na největší událost v roce se připravují v městyse nedaleko Poličky. V sobotu se zde uskuteční Svojanovské Vánoce. „Jsou naší nejočekávanější akcí před Vánoci, na kterou se všichni těšíme. Před radnicí se sejdeme s občany Svojanova a s chalupáři. Přijedou také obyvatelé svitavského Domova na rozcestí se svými výrobky,“ informoval starosta Josef Gracias. Příjemnou předvánoční atmosféru podpoří již tradičně místní hospodyňky, které pro všechny připravují bohaté občerstvení. Nebude chybět ani domácí cukroví. Adventní setkání začíná v šestnáct hodin.

U svaté Kateřiny zazní sváteční melodie

Hradec nad Svitavou - Místní obyvatelé i lidé z okolí se v pátek 16. prosince svátečně naladí v hradeckém kostele svaté Kateřiny. Všichni se mohou od sedmnácti hodin zaposlouchat do písní v podání dětí ze základní školy. Předvánoční shon zpříjemní také lidové písně, spirituály, duchovní i světské zpěvy, které předvede svitavské pěvecké sdružení Dalibor pod vedením sbormistryně Miroslavy Ducháčkové.

Lidé z Janova se sejdou na návsi u kostela

Janov - Pěknou tradici založili před lety ve vesnici u Litomyšle. Obecní úřad Janov srdečně zve na čtvrté Janovské zpívání u vánočního stromečku, které proběhne v sobotu 17. prosince od šestnácti hodin na návsi u kostela. Přijďte si společně zazpívat a přivítat vánoční svátky.

Smetanův dům hostí scénickou Rybovu mši

Litomyšl - Scénické zpracování České mše vánoční od Jana Jakuba Ryby se koná v sobotu od 17 hodin ve Smetanově domě. Jedná se o představení Dětské opery Praha. Hudební sdružení zajímavou a pro děti přitažlivou formou předvede jedno z nejznámějších děl s vánoční tematikou.

(ik, kk, re)