Kapela sama sebe charakterizuje jako „napěchovanou alternativu se zběsilou i lyrickou tváří“. V září 2006 vydala druhé album, které alternativní scéna přijala velmi pozitivně. První hoře hraje velmi obtížně zařaditelnou hudbu tvrdšího či „našláplejšího“ ražení, postavenou na neobvyklých aranžích, textech a kontrastu zvuku akordeonu a elektronických samplů.

V současnosti První hoře pracuje na materiálu k novému albu, které plánuje vydat na podzim letošního roku. Její příznivci mají příležitost vidět a slyšet První hoře v sobotu večer v hořickém lomu svatého Josefa. Kapelník Milan Urza nám při této příležitosti odpověděl na pár otázek.

Mohl bys nám na úvod říci pár slov o vašich začátcích?

„Začínali jsme všichni průměrně tak v šestnácti letech. Stylově to bylo něco zcela jiného než teď, ryzí underground temného ražení.“

Co pokládáš za váš největší dosavadní úspěch?

„Nejspíš sérii vystoupení s kapelou Už jsmedomaa vydání posledního cédéčka. Rozhodně považujeme za úspěch i to, že se už osm let protloukámes takovouhle muzikou v zemi, která alternativě zrovna mocnepřeje.“ Vydali jste další cédéčko.

Kolikáté je v pořadí a čím se liší od těch předchozích? Jak jste s ním spokojeni?

„AlbumCommediadell´arte je naše druhé, v porovnání s předchozím asi optimističtější, rychlejší. Spokojeni jsme dost, hlavně se zvukem.“

Jaké jsou vaše plány do nejbližší budoucnosti?

„Hlavně tvořit a tvořit.“ Děkuji za rozhovor.