Během výpůjční doby si zde návštěvníci mohou prohlédnout fotografie jednotlivých souhvězdí, obrázky zatmění Slunce nebo také speciální pozorovací techniku.
Vesmírné objekty

„Výstava by měla především představit naši činnost veřejnosti. Chtěli bychom ukázat, že náš klub je otevřený pro všechny a ani naprostý laik se nemusí bát navštívit naší schůzku," říká jeden ze členů klubu David Štegner.

Amatérští astronomové se scházejí již třetím rokem, momentálně má klub 12 stálých členů. Na svých setkáních debatují o astronomických aktualitách a sdílí své zkušenosti. Dále se také zajímají o fotografování vesmíru, souhvězdí, Slunce nebo Měsíce.

„Na výstavě je možné najít především některé fotografie z našich přednášek a obrázky vesmírných objektů pořízených našimi členy. Kromě toho jsme přidali také podomácky vyrobenou kameru, aby bylo vidět, že pro pozorování není potřeba nejdražší technika," dodal Štegner.

Výstava bude v městské knihovně přístupná až do konce února. Všichni zájemci o aktuální dění na obloze a vznik a vývoj vesmíru, se také mohou zúčastnit letošní první schůzky Klubu amatérských astronomů. Ta v knihovně proběhne 9. února.

(bko)