„Kino jsme si zmodernizovali za dva miliony šest set tisíc a celou částku jsme dali ze svého," říká starosta Miloš Izák.

Milovníci kina jásají

Některým Třebovákům to samozřejmě vadí. Tvrdí, že peníze se nevrátí, milovníci filmového plátna ale jásají. „Je to skvělé, že město investovalo do digitalizace kina. Za novými filmy už nebudeme muset dojíždět do sousedních měst. Ta částka není zase tak velká, daleko více dalo v posledních letech do sportovišť," sdělila Veronika Valigurská. Že má Třebová vlastní digitalizované kino, vítá i Lucie Moravcová. „V posledním období se nedalo nic pořádného promítat, teď už to bude lepší," věří Lucie. Libuše Muselíková moc do kina nechodí, ale teď prý bude. „Některé premiérové filmy si určitě nenechám ujít," slibuje divačka Libuše.

Diváci se mohou těšit na lepší barevné zobrazení a zvuk u filmů, ale především na aktuální programovou nabídku.

Hurá na novinky

Dříve se u nás promítaly novinky nejdříve za dva měsíce po českých premiérách. Nyní tím, že jsou snímky kopírované digitálně, se i v Moravské Třebové můžeme dívat na absolutní novinky v den jejich českých premiér ve velkých kinech," slibuje ředitelka kulturních služeb města Jarmila Dvořáková. Filmy mohou lidé z Moravské Třebové vidět v kvalitě 2D i 3D. Brýle na 3D dostanou při vstupu do kinosálu. A ještě jednu novinku zavádějí v moravskotřebovském kině. „Kromě změny technologie jsme změnili taky systém číslování sedadel tak, aby divák snáze našel své místo," doplnila Dvořáková.

Zahájení digitálního promítání znamená největší změnu v moravskotřebovském kině za posledních dvacet let.