Široká veřejnost byla pozvána na osmnáctou hodinu večerní do místní sokolovny, kde se svými hlasy vystoupili mladí začínající zpěváci. Před sebou mají jak životní, tak i hudební cestu, která bude vypadat tak, jak oni budou chtít a jak si ji budou vytvářet.

Celý koncert se nesl Ve jménu lásky a zaznělo mnoho známých hitů, které v podání zpěvačky Gabriely Zerzánové, Lucky Tomanové, Jany Klusoňové, hostujícího Karla Teleckého a Petry Balášové zněly opravdu skvostně. Důležitou funkci měla také Martina Půlkrábková, která obstarávala celý hudební doprovod na piano.

Vystoupení organizovala Jana Klusoňová, která sdělila několik věcí z příprav a zhodnotila koncert: „Říkala jsem si, že takový koncert tady v Dolním Újezdu ještě nebyl a taky málokdo ví, že tu máme tolik talentovaných muzikantů. Byl to asi trošku risk, jen klavír a zpěv, ale jak se ukázalo, vyplatil se. Podle reakcí diváků a koneckonců jmenovalo se to Ve jménu lásky a s klapkami pod rukama úžasné Martiny Půlkrábkové a rozličných hlásků zpěváků to byla opravdu romantika. S přípravou mi pomáhala kulturní komise obce a mnoho dalších organizací a milých lidí, kteří se zadarmo obětovali. Musela bych jmenovat mnoho jmen, například základní umělecká škola, která nám zapůjčila piano a pultíky na noty, od návrhu plakátů, přes ozvučení a osvětlení koncertu až po narovnání židlí v sokolovně.“

Po příchodu do sálu byla úžasná atmosféra, mnoho lidí si našlo ve sváteční den chvíli na to aby podpořili mladé lidi v novém projektu. „Reakce diváků byla velice pozitivní. Myslím, že na to, že to byl náš první projekt takového rázu a my byli hodně, ale hodně nervózní a svázaní trémou, dopadlo to báječně. To ale soudím podle reakcí na koncert. Až uslyším a uvidím záznam z koncertu, tak třeba změním názor. Budeme připravovat vánoční koncert. Poté bychom chtěli pokračovat se sérii podobných koncertů. Tentokrát to byly světové hity ve jménu lásky. Příště by to mohly být například české hity 60. až 80. let. Jestli se bude zvyšovat počet účinkujících nebo se přidají další nástroje, je ve hvězdách. Všechno se to bude vyvíjet za pochodu,“ dodala Jana Klusoňová, organizátorka celého večeru v Dolním Újezdu.

Ilona Holomková