Do svitavského okresu se po roce vrací oblíbený Kinematograf bratří Čadíků. Jeho první zastávkou bude Litomyšl, kde se začne promítat v sobotu a letní kino zůstane na náměstí až do středy 8. srpna.

Vstupné na promítání kinematografu je dobrovolné a každý rok podporuje dobrou věc. Kinematograf bratří Čadíků se letos spojil s Rádiem Impuls, které v rámci projektu Pošli to dál chce pomoci dvanáctiletému Martinu Zelinkovi ze Žatce. Martin se narodil s nemocí svalová dystrofie. Pro toto onemocnění je typické ochabování svalstva, a proto nyní, ve dvanácti letech ztratil schopnost chodit a je odkázaný na vozík. „Naše třída je v přízemí, takže Martin to zatím zvládá. Problém nastane na druhém stupni, kde jsou učebny na různých místech. Mým přáním je zdvihací plošina, aby Martínek mohl od září bez problémů na výuku," sdělila třídní učitelka Lucie Bryndová, která chlapce do projektu Pošli to dál přihlásila.

Zastávky

Vstupné vybrané v českých a moravských městech a obcích bude určeno právě na nákup této plošiny.

Ve svitavském okrese se Kinematograf bratří Čadíků zastaví nejdříve v Litomyšli. Potom se mohou lidé na promítání pod širým nebem těšit také ve Svitavách, Moravské Třebové a poslední srpnový týden také v Chornicích u Jevíčka.