Tady se představí dva soubory ze základních uměleckých škol. Soubor Obludárium z Nového Města na Moravě o svém představení Báječná svatba píše: „Upozorňujeme diváky, že jestli dávají přednost šťastným, veselým, nadějným a barevným příběhům, pak by si raději měli naše představení nechat ujít. Protože tohle vyprávění nemá vůbec šťastný začátek a vůbec nic šťastného uprostřed. Jste-li ale odhodlaní všechny útrapy s námi absolvovat, pak vás čeká šťastný konec…no, snad…“ Jde o příběh podle prvního dílu Řady nešťastných příhod Lemonyho Snicketa.

Dvacet minut na nádraží

Další inscenací pátečního večera bude jednoaktovka Tennesseeho Williamse Nádražní requiem. Soubor Okno, tvořený středoškolskými studenty, si upravil Williamsovu hru Dům na zbourání k obrazu svému. Diváky čeká dvacet minut na podzimním nádraží.

Novinkou letošního ročníku Trnfestu bude promítání krátkých animovaných filmů. Půjde o výběr snímků uvedených na Anifest u v Třeboni.

Loutkářský zážitek

Sobotní program se tradičně přesune do prostor zříceniny hradu Cimburk. Zde bude postaveno šapitó, takže i na nepřízeň počasí budeme připraveni. Počátek odpoledne bude určen spíše pro děti. Začneme pohádkou Dlouhý, Široký a Bystrozraký souboru Zfleku z Rakovníka. Tento soubor se našim malým divákům představil už loni v mateřské školce pohádkou O slepičce a kohoutkovi. I letos půjde o interaktivní divadelní zážitek.

Nejen pro příznivce písní a básní tu budeme mít Básňopění. Uslyšíte originální zhudebněné básně v podání umělkyň Pao Ptáčkové a Johy Vaňousové ze Žamberka.

Další představení pro mladší diváky, oceněné porotou na Loutkářské Chrudimi, bude Pohádkové hašteření. Dvě herečky ze Vsetína sehrají sedm pohádek, propojených písničkami a hašteřením.

Nevšední „loutkářský“ zážitek si budete moci užít s Hankou Voříškovou a jejím Minicirkusem. Jde o jakousi parafrázi inscenace Cirkus divadla DNO, hranou mini loutkami tak, jak to umí jen Hanka. Troufám si tvrdit, že půjde o světovou premiéru Minicirkusu v cirkusovém šapitó. Doprovází ji kapela DVA, loňská bomba Trnfestu.

Solužáky z 1. ročníku katedry alternativního a loutkového divadla DAMU přiveze y Johana Vaňousová. V představení Zeleninové maso, příběhů hraných zeleninou a kuchyňskými pomůckami. Půjde o podívanou pro všechny.

Divadelní odpoledne završí představení Mladý vlk a hlad v podání dalšího studenta KALD DAMU. Už jste někdy viděli divadlo ve finštině? Ne? Tak neváhejte a přijďte na Trnfest!

Ani v sobotu nebude chybět promítání krátkých animovaných filmů. Promítat se bude až do vyčerpání diváků, filmů a občerstvení.
Přijďte. Těšíme se na vás