Den před vysvědčením, 26.června, se všichni - žáci, učitelé, i někteří rodiče - sešli v sále nově postavené Fabriky, aby se viděli naposledy, než se každý rozjede do jiného koutu republiky, nebo i dál. Popřáli si krásné prázdniny a hodně nových sil do školního roku, který je po nich čeká – a to hlavně těm, kterým přinese obrovskou změnu a skok v jejich životě, těm, kterým je vlastně celá Akademie věnovaná - vycházejícím deváťákům.

Svoje pěvecké i taneční vystoupení nejprve předvedli ti mladší, členové družiny, pod vedením paní vychovatelky,k vidění bylodokonce vystoupení naší mažoretky Petry, exotický břišní tanec Markéty, krásná písnička s vlastním klavírním doprovodem Katky a skvěle sehraný „jump“ Davida a Luboše.

Za výbornou práci byli oceněni nejlepší žáci školy, především pak jeden z nich, který byl za naši školu navržen na Nejlepšího žáka města Svitavy, Martin Šrajbr.

Obě třídy deváťáků si pak ještě nachystaly program na rozloučenou se školou – ukázali nám, že přestože již vykračují na cestu k dospělosti, zůstal v nich ještě přece jenom kousek malých dětí, které si rády hrají a dovádějí, takže svá představení šmoulů a včelích medvídků si opravdu užívali. Loučení se spolužáky, učiteli a životem žáka základní školy se samozřejmě neobešlo bez slz dojetí, ale vždy, když něco končí, tak něco jiného začíná.

Doufejme jen, že to bude alespoň stejně tak krásné, jak uplynulé roky! Hodně štěstí! Květa Macková, ZŠ Riegrova Svitavy.