Švýcarsko je pro nás Čechy zemí známou především pro své turistické krásy, hodinky, sýry a čokolády. Ve dnech 14. a 15. května budete mít příležitost se blíže seznámit také s tradiční švýcarskou hudbou a folklórem. „Ochotně nám ji představí menší amatérské seskupení lidí, které se na návštěvu Litomyšle velmi těší. Mezi nimi bude také bývalý sekretář organizace „Licht im Osten“ (Světlo na Východě), která více než dvacet let pomáhá zemím bývalého Východního bloku. Tato organizace má úzký vztah také k našemu městu, protože se v průběhu devadesátých let minulého století podílela na budování Domu Naděje v Litomyšli,“ sdělila za pořadatele Helena Macková.

Osobitý zvuk alpských hornů bude doprovázet zpěv ve „schwyzerdüdtsch“ na druhém nádvoří litomyšlského zámku v sobotu v jedenáct hodin a také při netradiční nedělní bohoslužbě v Novém kostele Církve bratrské v neděli v deset hodin. Na obě místa zve sbor Církve bratrské.

Tento víkend bude v Litomyšli ve znamení světových kultur. Kromě švýcarského folkloru návštěvníci zažijí i japonskou kulturu. Na zámku se uskuteční v sobotu odpoledne akce na podporu Japonska, které postihlo ničivé zemětřesení.

(ik, rz)