Program začne už dnes v Parku Jana Palacha Dnem dobrovolnictví, pokračovat bude na různých místech ve městě koncertováním v rámci projektu ZUŠ open a den zakončí muzejní noc v muzeu a Ottendorferově knihovně s řadou interaktivních programů.

Zítra pak v 9 hodin přivítá starosta města v historickém oděvu na svitavském nádraží parní lokomotivu, ta tu během dne zastaví celkem čtyřikrát. Slavnostně bude otevřen nový terminál, návštěvníky čeká dixieland, občerstvení a jízda historickým vlakem směr Letovice.

Nadcházející víkend bude město patřit velkolepým oslavám 170. let od zprovoznění železnice z České Třebové do Brna, na které se nabalí řada dalších akcí.

„Můžete využít i možnosti jízdy krásným historickým autobusem, který bude jezdit po Svitavách po celý den na náměstí či do muzea, kde bude také celodenní program. Svitavské náměstí proměníme v jednu velkou hernu. S dětmi se můžete těšit na dobové stánky s dílničkami, historický kolotoč a střelnici, prezentaci deskových her, půjčovnu historických oděvů, různé hry a soutěže. Čeká nás také řada vystoupení škol, divadla a koncerty svitavských kapel,“ uvedl mluvčí města Jiří Johanides.

Dvě tematické vernisáže výstav chystá na sobotu také svitavské muzeum.