Litomyšlský Vševěd aneb Jubilejní Litomyšl

To je název dalšího ročníku soutěže pořádané Domem dětí a mládeže společně s Městskou knihovnou Litomyšl. První ročník soutěže proběhl v roce 1998, ale smysl soutěže zůstává stále stejný – získat informace a poradit si s nimi při objevování minulosti i přítomnosti města.

Rozkvět svitavského boxu

S příchodem jara začíná pro svitavské boxery nová sezóna. Boxerský klub ve Svitavách obnovený před rokem a půl prodělal za poslední dobu několik změn. Po odchodu trenéra a obnovitele Aloise Kadlece, převzal svitavské boxery Milan Hell. Ten se rozhodl navázat na tradici svitavského boxu.

Začala nová sezóna na Státním zámku v LitomyšliVíce než 34 tisíc platících návštěvníků si v loňském roce prohlédlo historické instalace ve Státním zámku v Litomyšli. Návštěvní sezóna roku 2009 začíná právě teď a i když se nějaké velké změny nekonají, stojí za to připomenout, co všechno zde na turisty a milovníky historie letos pracovníci zámku nachystali.

Další ročník semináře ORL ve svitavské nemocnici

Ve svitavské nemocnici proběhl už třetí seminář a demonstrační operační kurz organizovaný místním oddělením ORL. Kurz zaměřený na chronické záněty středního ucha a jejich chirurgické řešení se konal ve dnech 26. až 28. března.

Další zajímavé reportáže najdete na:

www.nasetelevize.cz