Mladí lidé nelitují, že prázdniny prožijí cvičením na hudební nástroje. „Jsem tady už po několikáté. Je to výborné. Chodíme na hodiny ke svým profesorům, máme dostatek času pro cvičení. Každý večer jsou zde koncerty," řekla houslistka Dominika Chrastilová z Karlových Varů.

Po Bechyni se kurzy zabydlely v Litomyšli. „Potkali jsme se tady s úžasnou atmosférou a hlavně úžasnými lidmi, kteří nám vyšli vstříc," uvedla za pořadatele Eva Štrausová. Letošní kurzy jsou standardní, ale vždy záleží na účastnících. „Každý rok se najde nějaká výrazná osobnost, která ročník obzvláštní," řekla Eva  Štrausová. Budou také o něco  klidnější. „Bývá nás kolem sto padesáti, tentokrát nás je sto dvacet,"sdělila pořadatelka.

Zapojit se mohou hudebníci od pěti do osmdesáti let. „Je to jediný kurz, kterého se mohou účastnit pedagogové základních uměleckých škol nebo konzervatoří, ale také mladí lidé, kteří ještě nevědí, že profesionály budou. Důležité je, že tady se rozhodnou, že jimi chtějí být a to předurčí jejich další studia," dodala Eva Štrausová.

(kk,ap)