„Turné začalo zcela netradičním způsobem, a to ve finských Helsinkách, kde se skupina Kabát zúčastnila finále Eurosongu. Kapela tam od 2. května zkoušela a ve dnech 10. a 12. května se zúčastnila evropského finále. Kvůli této významné akci jsme museli odsunout původní začátek turné, plánovaný na 11. května do Pardubic. A protože nechceme fanoušky z Pardubicka o koncert připravit, rozhodli jsme se tam celé turné 26. června ukončit,“ říkají pořadatelé.

Jako každý rok mají i letos pro Kabáty připraveno překvapení. Předloni to byly pečené kachny a létání ve vrtulníku, letos si budou moci uvařit svoje pivo v soukromém pivovaru.

A jak bude vypadat scéna v Pardubicích? Jako aréna na corridu! Bude mít na šířku 60 metrů, do hloubky 30 metrů.

Na pódiu budou LED panely s projekcemi, vytvořenými ke každé písni, plus dvě velkoplošné projekce na bocích scény, aby byly vidět detaily i z velké dálky od pódia. Nachystány jsou i zajímavé open-air pyroefekty.

Přepravu techniky zajišťuje 12 kamionů , které vezou asi 60 tun materiálu.

Pozor na kolony

Pořadatelé varují návštěvníky úterního koncertu skupiny Kabát, kteří se na závodiště vydají auty, před nepříjemnými kolonami. Zde jsou některé údaje, které by vám mohly pomoci při cestě na koncert.

• Koncert skupiny KABÁT se bude konat na Dostihovém závodišti Pardubice v prostoru cvičné louky před tribunami. Koncert proběhne 26. června od 19.00 hod.

• Hosté : Walda gang a Mewa.

• Vpouštění diváků do areálu bude zahájeno v 17.00 hodin.

Posílené linky nebudou

Po vzoru nedávného koncertu Kabátu v Hradci Králové, kdy Dopravní podnik Hradce Králové zřídil mimořádnou posílenou linku za zvláštní jízdné, chtěli pořadatelé tuto službu vyjednat i pro návštěvníky pardubického koncertu. Dopravní podnik Města Pardubic však zřízení posílené linky za mimořádné jízdné odmítl.

Parkování pro vozidla návštěvníků je zajištěno na příjezdové cestě k závodišti, v prostoru pod nadjezdem, a železniční zastávky Pardubice – závodiště. Po vyčerpání této kapacity – přibližně 400 vozidel, bude tato cesta uzavřena! Další parkovací místa budou povolena na Pražské ulici směrem na Přelouč. Celková kapacita pro parkující auta v okolí závodiště je asi 800 míst.

Nejlepší doprava? Vlakem či pěšky

Po zkušenostech z předchozích koncertů pořadatelé doporučují jako nejlepší způsob dopravy na vlastní místo koncertu městskou hromadnou dopravu (bohužel neposílenou), nebo železniční spojení do stanice Pardubice – Závodiště. „Anebo vůbec nejlépe bude dojít na koncert pěšky, protože zácpám se rozhodně nevyhnete,“ říkají pořadatelé. Návštěvníky, kteří se vydají na koncert autem, je dobré upozornit na možné dopravní komplikace způsobené dopravními omezeními v místě konání koncertu a okolí. Vozy parkující na chrudimské výpadovce, kde je parkování zakázáno, budou odtaženy!

Připravte se na prohlídky!

V zájmu bezpečnosti návštěvníků i účinkujících budou prováděny důkladné prohlídky. To znamená nebrat s sebou jídlo a nápoje ve skleněných a plechových obalech, kamery, zbraně, psy. Pití v plastových obalech je dovoleno. Občerstvení pro diváky je zajištěno v areálu koncertu. O žíznivé krky se bude starat bezmála 40 stánků. Pivo bude Gambrinus – a bude ho dost.

Autogramiáda skupiny Kabát se koná v pondělí 25. června v nákupním centru Hypernova v Pardubicích od 16 hodin. Zájemci tam mohou vstupenky na koncert vyhrát, nebo si je přímo na místě zakoupit. „Vstupenky mizí z pultů velmi rychlým tempem, ale je jich dost!,“ říkají pořadatelé. Kapacita areálu je neomezená. Kdo nestihl koupit vstupenky v předprodejích, nemusí věšet hlavu. Na místě v den koncertu budou vstupenky za stejnou cenu jako v předprodejích, to znamená za 350 korun.

Dle hodnocení kapely i fanoušků je tohle nejlepší turné v historii skupiny Kabát. Průměrné návštěvnosti přesahují 15 000 návštěvníků na koncert, což je naprostý rekord v dějinách koncertních šňůr českých kapel.