Připomíná osobnost a dílo Zdeňka Milera, který v letošním roce oslavil 90. narozeniny a jeho nejznámější postavička Krteček má 55 let.

Výstava je složena z kulis ve tvaru rozevřených knih, na kterých jsou velké reprodukce Milerových ilustrací. Rozevřené knihy tvoří „pokojíčky“, v kterých děti plní různé úkoly.

Například pomáhají krtkovi opravit rozbitou raketu, skládají z paměti příběh z pohádky „Jak krtek ke kalhotkám přišel“, spolu s Krtečkem hledají cestu z bludiště, sestavují vláček z pohádky „O mašinkách“ a mohou se těšit na mnoho dalších her a soutěží.

Součástí výstavy je katalog, do kterého si děti zapisují správné odpovědi a za splněné úkoly dávají razítka.

Výstava je zapůjčena z Centra pro rodinu a sociální péči Ostrava, Klubu Ámos a je určena dětem od 4 do 9 let, rodinám s dětmi, ale nejen jim, zkrátka všem, kteří mají rádi malého Krtečka a jeho kamarády.

Skupiny, školy, školky, mateřská a rodinná centra mohou každou středu od 9 do 12 hodin a každý víkend od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin využít možnosti hraní s lektorem. Mimo uvedené dny lze objednat na kmoskova@rml.cz, tel.: 461 615 287. Pro ostatní návštěvníky je výstava k dispozici kdykoliv dle otvírací doby.

V pátek 20. května od 18 do 24 hodin se uskuteční v hlavní budově muzea III. litomyšlská muzejní noc. Pro tento večer bude je výstava doplněna interaktivní výtvarnou kreací Výlet do pohádkového světa Zdeňka Milera. Opět se potkáte s Krtečkem, neposedným štěňátkem a dalšími kreslenými kamarády. Můžete se „převtělit“ do role pilné včelky, vyzkoušet si cestu norou, zahrát si na malíře, stát se tkalcem, nasednout s Krtkem do rakety a podívat se do vesmíru… Od muzejní noci bude tato výtvarná kreace součástí výstavy a po celou dobu jejího trvání bude přístupná veřejnosti.