Koncem října zaujalo diváky její vystoupení v poličském Divadelním klubu v rámci charitativního LaFestu. Příznivci Pavly Hajské mají jistě v diáři zatržený 26. listopad, kdy zpěvačka vystoupí ve svitavské kinokavárně. Slibuje zcela nové písničky a ty známé představí v úplně novém hávu.

Po jaké době se do „domovské“ kinokavárny vracíte?
Do domovské Kinokavárny Galaxie se vracíme po necelém roce a moc se těším.

Kromě muzikantů ze skupiny Apropo zazpíváte v doprovodu dalších hudebníků. Na koho a také na co se mohou diváci těšit?
S novým školním rokem vzniklo nové hudební těleso s názvem Nad věcí. Já zpívám, Karolína Benešová hraje na housle a klavír, Bob Kysílko zastane zpěv a basovou kytaru, Libor Dynka akustickou kytaru a Jiří Křetínský perkuse a bicí. Nad věcí nezpracovalo ani jednu písničku Apropo. Není to zapotřebí, textů a melodií je dost. S velkou radostí přenechávám vznik několika nových melodií k textům ze šuplíku Káje Benešové.

Liší se pojetí písniček Nad věcí od toho, co posluchači znají od Apropo?
Písničky Nad věcí jsou niternější, osobnější, šansonové. Bez přítomnosti nadbytečných decibelů a elektriky. Na reakci posluchačů jsme velmi zvědaví, neboť tento žánr je od žánru Apropo velmi vzdálen. Apropo zahraje první. Nad věcí dá posluchačům dobrou noc devíti písněmi.

Objeví se nové šansonové písně na vašem dalším cédéčku? Kdy by mělo, když to dobře půjde, spatřit světlo světa?
Natáčením nového CD zahájíme příští rok. Posluchači by se ho mohli dočkat kolem Velikonoc, nu uvidíme.

Texty vašich písní jsou básnické. Ty lidé znají. Neplánujete vydání sbírky básní, kde by se mohla objevit zatím nezhudebněná díla nebo ta, o jejichž zhudebnění ani neuvažujete?
Básně? Kdo dnes čte básně? Naše společnost je nastavena poněkud konzumně a povrchně, písnička má větší šanci potkat se s posluchačem, než báseň se čtenářem. Je to smutné, ale je to tak. Neříká se mi to snadno, neb pero mi je stále bližší než nota, ale snažím se zůstat Nad věcí.

Koncert Pavly Hajské v kinokavárně ve Svitavách začíná v pátek 26. listopadu v 19 hodin.