Středisko kulturních služeb města připravilo sérii hudebních, divadelních a zábavních akcí. Novinkou je po šestnácti letech obnovení provozu letního kina, které bude fungovat hlavně ve všedních dnech. Informovala o tom mluvčí města Zuzana Pustinová. „Letošní letní slavnosti přemístíme z náměstí Míru do parku Jana Palacha a na muzejní zahradu. Budou se konat v tradičním čase od června do dne Pouti ke svatému Jiljí pátého září,“ uvedla Zuzana Pustinová.

Na své si přijdou milovníci hudby i divadla. „Základem jsou muzikantské soboty a pohádkové neděle, které se střídají s promenádními koncerty dechových hudeb,“ řekla Hana Švandová ze střediska kulturních služeb. Vystupovat budou místní hudební tělesa a amatérské soubory.
Letní kino promítá od středy v zahradě Městského muzea a galerie ve Svitavách. „Hrát se bude každý čtvrtek, pátek a sobotu až do 28. srpna,“ dodala Pustinová.

Program slavností bude zveřejňován na www.kultura-svitavy.cz. Vstupné lidé neplatí. Radnice na tyto účely uvolnila přes tři sta tisíc korun.