Stala se novým postupovým festivalem mladého divadla v Pardubickém kraji.

Na divadelní prkna nastoupilo také několik souborů ze Svitav. Jedním z nich byla Dramatická školička. „Na těchto divadelních přehlídkách se neuděluje první, druhé nebo třetí místo. Jednotlivé soubory jsou hodnoceny například za tvůrčí počin v inscenaci, za estetické kvality nastudování nebo za přístup k předloze inscenace. Jedno z těchto ocenění získala svitavská Dramatická školička. Jde o ocenění za inscenaci představení s názvem Krutý experiment. Nastudoval ho Michal Kadlec. Jeho mladí svěřenci dostali doporučení do dalšího kola, a to na Mladou scénu do Ústí nad Orlicí. Přehlídka byla už od začátku koncipovaná jako postupová,“ sdělil Petr Mohr, pořadatel festivalu a ředitel kulturních služeb města Svitavy. Dalšími oceněnými divadelníky ze Svitav se stali studenti ze souboru Doma Svitavy. Ti získali cenu za tvůrčí přístup k předloze inscenace Sestry.

Přehlídky se zúčastnilo celkem jedenáct souborů. Soutěžily ve třech divadelních formách, v experimentujícím divadle, studentském a divadle poezie. „Tento typ přehlídky pořádá středisko kultury Impuls v Hradci Králové. Jmenuje se Audimafor. Domluvili jsme se, že se rozdělí. My budeme dělat přehlídku pro Pardubický kraj a Audimafor pro Královéhradecký, “ řekl Petr Mohr. Pořadatelé vybrali dvě místa. Jedním z nich se stala Fabrika. Zde se počítalo s velkým prostorem a technicky vybaveným jevištěm. Druhým vybraným místem bylo divadlo Trám. Je typem divadla experimentujících forem a zároveň má menší jevištní prostor. „Chtěl bych se zmínit ještě o jednom oceněném souboru. Jde o divadlo Prkno, které získalo cenu jak za inscenaci, tak za autorský text,“ dodává Petr Mohr.

Návštěvnost festivalu byla taková, jak očekávali. Největší počet diváků byl z řad souborů. Menší část publika tvořili studenti a svitavská veřejnost. Pro soubory organizátoři připravili zajímavý kulturní program.

Denisa Kupsová