VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

16.12.2011
SDÍLEJ:

Miroslav Horníček tvořil s Jiřím Sovákem známou dvojici v seriálu Byli jednou dva písaři.Foto: archiv VLP

Svitavsko - Dobrý den, pane Horníčku

Litomyšl - Již v sobotu se můžete podívat k Miroslavu Horníčkovi domů. Začíná totiž výstava ´Odkrývání dobře utajených houslí´ v litomyšlském zámku. Do kongresových sálů zámku byl přenesen nábytek z pracovny a obývacího pokoje Miroslava Horníčka. Lidé budou moci zhlédnout dokument Duše mého příbytku, v němž sám Horníček provází svým bytem. Cílem výstavy je přiblížit osobnost známého herce, spisovatele a výtvarníka nejen pamětníkům, ale také školním dětem a mládeži, kteří už si ho nemusí příliš pamatovat. Návštěvníci výstavy uvidí také rekvizity ze seriálu Byli jednou dva písaři. Výstava v Litomyšli potrvá od 17. prosince až do konce května příštího roku. Otevřená bude i přes vánoční svátky.

Jevíčko - Zlatou adventní neděli můžete strávit mlsáním. V Jevíčku se totiž uskuteční Vánoční mls. Jedná se o soutěž v kulinářském a estetickém umění. Ve čtrnáct hodin na Zámečku hosté společně zapálí na adventním věnci čtvrtou svíci a poté vystoupí Malohanácká muzika. Odborná porota následně vyhlásí výsledky soutěže. Sladké výrobky i dekorace můžete nosit do informačního centra na Zámečku až do pátku 16. prosince do 15 hodin. Návštěvníci si navíc budou moci dát punč, ochutnají pečeného krocana a nebude chybět čokoládová fontána.

Chrudimsko - Turnaj v křížovém mariáši

Bělá u Luže - Na tradiční vánoční turnaj v křížovém mariáši jednotlivců a dvojic přijďte v sobotu 17. prosince do restaurace v obci Bělá u Luže. Začátek soutěže v 9 hodin. Prezence účastníků v den konání turnaje od 8 do 8.45 hodin. Přihlášky a informace na tel. čísle: 603 486 568 nebo 721 746 148. Z kapacitních důvodů je počet účastníků omezen. Přednost k účasti v turnaji dostanou předem přihlášení zájemci na výše uvedených telefonních číslech.

Slatiňany - Město Slatiňany a Národní památkový ústav srdečně zvou 18. prosince od 10 do 17 hodin na zámek ve Slatiňanech Za tajemstvím Vánoc. Budou pro vás připraveny vánočně upravené zámecké interiéry, ve kterých se mimo jiné seznámíte s vánočními zvyky, životem na zámku o Vánocích a v zimě. Během celého dne je připraveno mnoho dalších aktivit: prodejní výstava suchých vazeb v zámeckých prostorách, vánoční jarmark, zámek bude provoněn punčem, svařeným vínem a dalšími pochoutkami, každou celou hodinu uslyšíte troubení lesních rohů a ve 13 hodin zazní na nádvoří vánoční písně v podání souboru Lesních rohů z Hradce Králové, po celý den mohou děti ozdobit stromeček na nádvoří zámku vlastnoručně vyrobenou ozdobou, úderem 16. hodiny bude slavnostně rozsvícen, za zpěvu vánočních koled dětí ze ZUŠ Slatiňany.

Chrudim - V sobotu 17. prosince v 18 hodin pořádá Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Chrudimi a pěvecký sbor Slavoj Chrudim v evangelickém kostele v Pardubické ulici Vánoční koncert smíšeného pěveckého sboru Slavoj a hostů. Účinkují dětský pěvecký sbor ZUŠ Chrudim Květinky, dětský pěvecký sbor MŠ Sv. Čecha Klíček a chrudimský Slavoj. Sbormistři Martin Profous a Zdeněk Kudrnka. Klavírní doprovod Roman Fišer a Petr Hostinský. Přijďte se naladit vánoční atmosférou a poslechnout si krásné vánoční melodie. Posluchači se mohou těšit na tradiční klasické koledy, ale také na zcela nové vánoční písně.

Pardubicko - Schodiště představí nové album v Ponorce

Pardubice - V pátek vystoupí v pardubickém rockovém klubu Ponorka kapela Schodiště, jež zde zahraje od 21.30 hodin a představí své nové cédéčko Roztoky. Návštěvníky klubu čeká hutný mix novinek, promíchaný s písněmi z nejslavnějšího období i několika oprášenými, vpravdě historickými kousky v dnešních kabátcích. Kromě skupiny Schodiště zahrají zítra publiku i pardubičtí Donrvetr.

Pardubice - Od pátku 16. prosince do neděle 18. prosince ovládne prostranství před AFI Palácem vánoční atmosféra. Uskuteční se zde oblíbené farmářské trhy zaměřené výhradně na kvalitní české produkty. Každý den budou otevřeny od 10 do 18 hodin. Zákazníci zde najdou sýry, maso a uzeniny, zeleninu, sladké i slané pochoutky trdelníky, pečené cukroví, čaje a sirupy, hračky, ručně vyráběnou bižuterii, věci ze dřeva, obrázky, drátěné výrobky nebo vánoční dekorace.

Orlickoústecko - Benefiční koncert Oborohu

Ústí nad Orlicí - Křesťanská folkrocková kapela Oboroh vystoupí na adventním benefičním koncertu, který se připravuje na sobotu do ústeckého kostela Nanebevzetí Panny Marie. Vedoucím jedinečné hudební formace, jež vznikla v roce 1988, je textař, skladatel, zpěvák a hráč na kytaru Slávek Klecandr. Koncert začne v 18 hodin.

Česká Třebová - Ekocentrum Podorlicko připravuje na sobotu do svých prostor v Podbranské ulici Předvánoční ekobazar. „Hledáte levné dárky? Každý má nějaké nepoužívané, ale ještě pěkné a užitečné věci, které mohou někoho potěšit,“ zvou pořadatelé ze ZO Českého svazu ochránců přírody Podorlicko, kteří tuto akci organizují již podruhé.

Česká Třebová - Třebovské Staré náměstí ožije akcí nazvanou Vánoční zlatá neděle. V době od 10 do 16 hodin bude na náměstí k vidění lidový betlém v životní velikosti, lití olova, práce kováře, pečení kaštanů nebo mincovna mistra pregéře. Prodávány budou prodávány dekorativní vánoční předměty, tradiční lidové výrobky, medovina i svařák. Nejen děti potěší oslík, zvonička s „vánočním zvonem štěstí“ a Ježíškova vánoční pošta.

Královéhradecko - Stánky zaplní královéhradecké náměstí

Hradec Králové - Již poosmé se Masarykovo náměstí zaplní prodejními stánky, kterých bude letos zhruba sto dvacet. Centrum východočeské metropole se tak od 17. do 21. prosince vždy od 9 do 18 hodin promění v živé tržiště s výrobky lidové tvorby a uměleckých řemesel. Prodejci z celé republiky nabídnou například hračky, množství keramiky a bižuterie, svíčky, batiku, košile, knížky, broušené kameny, klobouky, kožešinové výrobky, čepice, šály, rukavice, výrobky z ovčí vlny nebo třeba trička.

Hradec Králové - Na dny otevřených´dveří, které se uskuteční v sobotu 17. a v neděli 18. prosince, zve všechny milovníky hradecký útulek pro opuštěná zvířata. Objekt sídlí na Hradečnici 1980 nedaleko lesního hřbitova a návštěvníky čekají otevřené brány od devíti do sedmnácti hodin. Také psi by rádi dostali vánoční nadílku, takže můžete přinést psí konzervy, salámy, granule, ale také deky, vodítka či náhubky.

Hradec Králové - Závodní okruh Czechring na hradeckém letišti se v sobotu 17. prosince opět zaplní automobily. RTC Chrudim zde totiž pořádá akci s názvem Sprint slalom. Závodit může každý se svým vlastním vozidlem. Startovné je šest set korun a příjezd do depa v sedm hodin. Hradecký závodní okruh CzechRing byl slavnostně otevřen teprve letos v září čtvrtým ročníkem Rallyshow.

Rychnovsko - Vánoční koncert Orchestru Václava Hybše

Týniště nad Orlicí - Již tradiční vánoční koncert Orchestru Václava Hybše s řadou populárních osobností proběhne tuto adventní neděli. Jako hlavní host přijede vynikající zpěvačka, herečka a moderátorka Yvonne Přenosilová. Dále vystoupí Irena Kousalová, Roman Tomeš, Otto Weiss a Veronika Savincová. Program začne v 15 hodin v divadelním sále kulturního domu.

Rokytnice v Orlických horách - V pátek se od 19 hodin můžete těšit na adventní koncert pěveckého souboru Carmina, který rozezní kostel Všech Svatých na náměstí. Koncertu s názvem Vánoční hvězda se zúčastní také přední francouzská sopranistka českého původu Stella Maris. V sobotu pak pokračuje adventní program od 13 hodin v prostorách rokytnického zámku, kde se koná vánoční řemeslný jarmark. V rámci jarmarku si můžete prohlédnout zámeckou kapli, poslechnout zpívání se Sborečkem základní školy a dalšími muzikanty nebo koupit vánoční stromek či kapra.

Náchodsko - Připravují Vánoce pro zvířátka

Jaroměř - Záchranná stanice pro hendikepovaná zvířata zve na tradiční akci Vánoce pro zvířátka. V sobotu 17. prosince od 13 hodin si můžete prohlédnout záchrannou stanici i její obyvatele, či vyslechnout zajímavé přednášky. Obyvatelům stanice můžete nadělit dárečky, například psí a kočičí konzervy a granule, tvrdé pečivo, ovoce, zeleninu, piškoty, semena, kvalitní luční seno a podobně. Vstupné je dobrovolné.

Hronov - Baladické, muzikálověhudební drama Kytice v podání broumovského studentského divadelního souboru Hlava získalo značnou popularitu a s úspěchem se zúčastnilo již několika prestižních divadelních přehlídek. Představení můžete vidět v sobotu 17. prosince od 18 hodin v Jiráskově divadle v Hronově.

Jičínsko - Galakoncert s cimbálovou muzikou

Hořice - V sobotu od půl osmé večer se koná v hořickém kulturním domě Koruna Vánoční galakoncert, při němž vystoupí cimbálová muzika Hradišťan. V čele hudebního souboru stojí od roku 1978 Jiří Pavlica. Původně folklorní kapela se vlivem jeho uměleckého vedení a dramaturgie proměnila v alternativní hudební seskupení. Častá je i spolupráce s rozhlasem a filmem a také s předními soubory a sólisty různých žánrů.

Chodovice - V chodovickém kostele sv. Bartoloměje můžete v sobotu od 15 hodin navštívit adventní koncert, spojený s vyprávěním - jak slavili Vánoce naši předkové. Vystoupí hořické pěvecké sbory Ratibor a Vesna a zazpívají jak klasické skladby, tak i lidové koledy.

Sobotka - V muzeu F. Šrámka bude od 16 hodin uvedena v Sobotce vernisáž, věnovaná známému spisovateli, který proslavil nejen Sobotku.

Trutnovsko - Víkend ve znamení vánočních koncertů

Vrchlabí - Dva vánoční koncerty se uskuteční během posledních dnů týdne. V pátek 16. prosince od 17 hodin v Divadelním klubu začíná koncert sopranistky Anny Trahové a houslového Dua Eco. Vstupné je dobrovolné. Vánoční swingový podvečer s Big Bandem je připraven od 17 hodin v Divadelním klubu od 17 hodin. V tomto případě je vstupné 30 korun.

Trutnov - Velkou akci pořádá Muzeum Podkrkonoší a voletinské Tkalcovské muzeum na páteční odpoledne a podvečer velkou předvánoční akci pro veřejnost. Ve Voletinách od 15.30 do 19 hodin se mohou zájemci naučit rukodělné techniky, pletení z ovčí vlny, předení, tkaní, plstění ovčí vlny.

16.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel250 Kč

Specialisté, metodičtí poradci pro výuku cizích jazyků Lektor/ka anglického jazyka. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 250 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Výuka bude probíhat ve čtvrtek v čase 9:30-11:30 (nebo 10:00-12:00) a 12:00-16:00. Jazyková zkouška či certifikát na úrovni C1 podmínkou, v případě zájmu pošlete, prosím, životopis na hr@vzdelavanimetis.eu. Do předmětu e-mailu uveďte "Výuka AJ Svitavy "., , Kontakt pouze emailem, nikoliv fyzicky na pracovišti!. Pracoviště: Ing. et bc. lenka štichauerová - svitavy (nám. míru 108), náměstí Míru, č.p. 108, 568 02 Svitavy 2. Informace: Alena Svobodová, +420 604 500 052.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník115 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Pracovník/pracovnice skladu. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 115 kč, mzda max. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: spolehlivost a zodpovědnost, částečná práce na PC, řidičské oprávnění skupiny C výhodou, Výhody: závodní stravování, týden dovolené navíc, výhodné mobilní tarify i pro rodinné příslušníky. , , PP na dobu určitou s výhledem na dobu určitou.. Pracoviště: Tht polička, s.r.o., Starohradská, č.p. 316, 572 01 Polička. Informace: Jana Pazderová, +420 725 962 475.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce20 000 Kč

Prodavači sportovních potřeb prodavač/ka cyklistického zboží. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: výborná komunikace, příjemné vystupování, časová flexibilita, znalost sortimentu výhodou, základní znalost práce s PC, kladný vztah ke sportu, Kontakt e-mailem, stravenky. Pracoviště: Dům sportu stratílek, s.r.o., Smetanovo náměstí, č.p. 91, 570 01 Litomyšl. Informace: Veronika Stratílková, +420 602 133 546.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Mzdový účetní20 000 Kč

Mzdoví účetní Mzdoví a personální účetní. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PP na dobu určitou - zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou, nástup možný ihned, , Požadujeme: znalost personální a mzdové agendy, zákoníku práce, uživatelskou znalost MS Excel a Word, časovou flexibilitu v době uzávěrky, pečlivost, samostatnost, odolnost vůči stresu, praxe na obdobné pozici výhodou, , Nabízíme: práci v prosperující firmě, věrnostní odměnu, odměnu za neabsenci, příspěvek na stravování., , Životopisy posílejte e- mailem do 27.2.2018, poté budou probíhat výběrové pohovory.. Pracoviště: Mach drůbež a.s., Partyzánská, č.p. 322, 570 01 Litomyšl. Informace: Dagmar Myšková, +420 461 616 111.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Chřipka. Ilustrační foto.

Zůstanou doma kvůli chřipce

Dobové fotky ukazují, jak se žilo ve městech a obcích regionu za Československa. Unikátní seriál ve vašem Deníku najdete každý pátek.

Jak se žilo v Československu: Hřebeč

Sakury mizí z Litomyšle

Litomyšl - Avizované kácení sakur na ulici 9. května v Litomyšli začalo. 

Večeři pro rodinu spořádal maxijedlík za deset minut

Bystré, Bystřice nad Pernštejnem – Další „žrací“ úspěch si v sobotu připsal na své konto Jaroslav Němec z Bystrého (s cenou uprostřed).

AKTUALIZOVÁNO

Auto s matkou a dvěma dětmi havarovalo u Holic. Žena nepřežila

Holice – U tragické dopravní nehody nákladního a osobního vozu zasahují záchranáři na obchvatu Holic.

Česko má další zlato. Vysloužil si ho v Koreji olympijský dům

/FOTOGALERIE/ Jedno zlato už česká výprava díky lyžařce a snowboardistce Ester Ledecké z Pchjongčchangu má. Česko se však dočkalo ještě dalšího prvenství. Tentokrát ovšem nikoli na sportovišti, ale mimo něj. Již tradičně v dějišti olympijských her otevírají své domy jednotlivé země. A výjimkou není ani Česká republika. Ta si za něj vysloužila od amerického listu The Boston Globe dokonce zlato.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT