VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

16.12.2011
SDÍLEJ:

Miroslav Horníček tvořil s Jiřím Sovákem známou dvojici v seriálu Byli jednou dva písaři.Foto: archiv VLP

Svitavsko - Dobrý den, pane Horníčku

Litomyšl - Již v sobotu se můžete podívat k Miroslavu Horníčkovi domů. Začíná totiž výstava ´Odkrývání dobře utajených houslí´ v litomyšlském zámku. Do kongresových sálů zámku byl přenesen nábytek z pracovny a obývacího pokoje Miroslava Horníčka. Lidé budou moci zhlédnout dokument Duše mého příbytku, v němž sám Horníček provází svým bytem. Cílem výstavy je přiblížit osobnost známého herce, spisovatele a výtvarníka nejen pamětníkům, ale také školním dětem a mládeži, kteří už si ho nemusí příliš pamatovat. Návštěvníci výstavy uvidí také rekvizity ze seriálu Byli jednou dva písaři. Výstava v Litomyšli potrvá od 17. prosince až do konce května příštího roku. Otevřená bude i přes vánoční svátky.

Jevíčko - Zlatou adventní neděli můžete strávit mlsáním. V Jevíčku se totiž uskuteční Vánoční mls. Jedná se o soutěž v kulinářském a estetickém umění. Ve čtrnáct hodin na Zámečku hosté společně zapálí na adventním věnci čtvrtou svíci a poté vystoupí Malohanácká muzika. Odborná porota následně vyhlásí výsledky soutěže. Sladké výrobky i dekorace můžete nosit do informačního centra na Zámečku až do pátku 16. prosince do 15 hodin. Návštěvníci si navíc budou moci dát punč, ochutnají pečeného krocana a nebude chybět čokoládová fontána.

Chrudimsko - Turnaj v křížovém mariáši

Bělá u Luže - Na tradiční vánoční turnaj v křížovém mariáši jednotlivců a dvojic přijďte v sobotu 17. prosince do restaurace v obci Bělá u Luže. Začátek soutěže v 9 hodin. Prezence účastníků v den konání turnaje od 8 do 8.45 hodin. Přihlášky a informace na tel. čísle: 603 486 568 nebo 721 746 148. Z kapacitních důvodů je počet účastníků omezen. Přednost k účasti v turnaji dostanou předem přihlášení zájemci na výše uvedených telefonních číslech.

Slatiňany - Město Slatiňany a Národní památkový ústav srdečně zvou 18. prosince od 10 do 17 hodin na zámek ve Slatiňanech Za tajemstvím Vánoc. Budou pro vás připraveny vánočně upravené zámecké interiéry, ve kterých se mimo jiné seznámíte s vánočními zvyky, životem na zámku o Vánocích a v zimě. Během celého dne je připraveno mnoho dalších aktivit: prodejní výstava suchých vazeb v zámeckých prostorách, vánoční jarmark, zámek bude provoněn punčem, svařeným vínem a dalšími pochoutkami, každou celou hodinu uslyšíte troubení lesních rohů a ve 13 hodin zazní na nádvoří vánoční písně v podání souboru Lesních rohů z Hradce Králové, po celý den mohou děti ozdobit stromeček na nádvoří zámku vlastnoručně vyrobenou ozdobou, úderem 16. hodiny bude slavnostně rozsvícen, za zpěvu vánočních koled dětí ze ZUŠ Slatiňany.

Chrudim - V sobotu 17. prosince v 18 hodin pořádá Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Chrudimi a pěvecký sbor Slavoj Chrudim v evangelickém kostele v Pardubické ulici Vánoční koncert smíšeného pěveckého sboru Slavoj a hostů. Účinkují dětský pěvecký sbor ZUŠ Chrudim Květinky, dětský pěvecký sbor MŠ Sv. Čecha Klíček a chrudimský Slavoj. Sbormistři Martin Profous a Zdeněk Kudrnka. Klavírní doprovod Roman Fišer a Petr Hostinský. Přijďte se naladit vánoční atmosférou a poslechnout si krásné vánoční melodie. Posluchači se mohou těšit na tradiční klasické koledy, ale také na zcela nové vánoční písně.

Pardubicko - Schodiště představí nové album v Ponorce

Pardubice - V pátek vystoupí v pardubickém rockovém klubu Ponorka kapela Schodiště, jež zde zahraje od 21.30 hodin a představí své nové cédéčko Roztoky. Návštěvníky klubu čeká hutný mix novinek, promíchaný s písněmi z nejslavnějšího období i několika oprášenými, vpravdě historickými kousky v dnešních kabátcích. Kromě skupiny Schodiště zahrají zítra publiku i pardubičtí Donrvetr.

Pardubice - Od pátku 16. prosince do neděle 18. prosince ovládne prostranství před AFI Palácem vánoční atmosféra. Uskuteční se zde oblíbené farmářské trhy zaměřené výhradně na kvalitní české produkty. Každý den budou otevřeny od 10 do 18 hodin. Zákazníci zde najdou sýry, maso a uzeniny, zeleninu, sladké i slané pochoutky trdelníky, pečené cukroví, čaje a sirupy, hračky, ručně vyráběnou bižuterii, věci ze dřeva, obrázky, drátěné výrobky nebo vánoční dekorace.

Orlickoústecko - Benefiční koncert Oborohu

Ústí nad Orlicí - Křesťanská folkrocková kapela Oboroh vystoupí na adventním benefičním koncertu, který se připravuje na sobotu do ústeckého kostela Nanebevzetí Panny Marie. Vedoucím jedinečné hudební formace, jež vznikla v roce 1988, je textař, skladatel, zpěvák a hráč na kytaru Slávek Klecandr. Koncert začne v 18 hodin.

Česká Třebová - Ekocentrum Podorlicko připravuje na sobotu do svých prostor v Podbranské ulici Předvánoční ekobazar. „Hledáte levné dárky? Každý má nějaké nepoužívané, ale ještě pěkné a užitečné věci, které mohou někoho potěšit,“ zvou pořadatelé ze ZO Českého svazu ochránců přírody Podorlicko, kteří tuto akci organizují již podruhé.

Česká Třebová - Třebovské Staré náměstí ožije akcí nazvanou Vánoční zlatá neděle. V době od 10 do 16 hodin bude na náměstí k vidění lidový betlém v životní velikosti, lití olova, práce kováře, pečení kaštanů nebo mincovna mistra pregéře. Prodávány budou prodávány dekorativní vánoční předměty, tradiční lidové výrobky, medovina i svařák. Nejen děti potěší oslík, zvonička s „vánočním zvonem štěstí“ a Ježíškova vánoční pošta.

Královéhradecko - Stánky zaplní královéhradecké náměstí

Hradec Králové - Již poosmé se Masarykovo náměstí zaplní prodejními stánky, kterých bude letos zhruba sto dvacet. Centrum východočeské metropole se tak od 17. do 21. prosince vždy od 9 do 18 hodin promění v živé tržiště s výrobky lidové tvorby a uměleckých řemesel. Prodejci z celé republiky nabídnou například hračky, množství keramiky a bižuterie, svíčky, batiku, košile, knížky, broušené kameny, klobouky, kožešinové výrobky, čepice, šály, rukavice, výrobky z ovčí vlny nebo třeba trička.

Hradec Králové - Na dny otevřených´dveří, které se uskuteční v sobotu 17. a v neděli 18. prosince, zve všechny milovníky hradecký útulek pro opuštěná zvířata. Objekt sídlí na Hradečnici 1980 nedaleko lesního hřbitova a návštěvníky čekají otevřené brány od devíti do sedmnácti hodin. Také psi by rádi dostali vánoční nadílku, takže můžete přinést psí konzervy, salámy, granule, ale také deky, vodítka či náhubky.

Hradec Králové - Závodní okruh Czechring na hradeckém letišti se v sobotu 17. prosince opět zaplní automobily. RTC Chrudim zde totiž pořádá akci s názvem Sprint slalom. Závodit může každý se svým vlastním vozidlem. Startovné je šest set korun a příjezd do depa v sedm hodin. Hradecký závodní okruh CzechRing byl slavnostně otevřen teprve letos v září čtvrtým ročníkem Rallyshow.

Rychnovsko - Vánoční koncert Orchestru Václava Hybše

Týniště nad Orlicí - Již tradiční vánoční koncert Orchestru Václava Hybše s řadou populárních osobností proběhne tuto adventní neděli. Jako hlavní host přijede vynikající zpěvačka, herečka a moderátorka Yvonne Přenosilová. Dále vystoupí Irena Kousalová, Roman Tomeš, Otto Weiss a Veronika Savincová. Program začne v 15 hodin v divadelním sále kulturního domu.

Rokytnice v Orlických horách - V pátek se od 19 hodin můžete těšit na adventní koncert pěveckého souboru Carmina, který rozezní kostel Všech Svatých na náměstí. Koncertu s názvem Vánoční hvězda se zúčastní také přední francouzská sopranistka českého původu Stella Maris. V sobotu pak pokračuje adventní program od 13 hodin v prostorách rokytnického zámku, kde se koná vánoční řemeslný jarmark. V rámci jarmarku si můžete prohlédnout zámeckou kapli, poslechnout zpívání se Sborečkem základní školy a dalšími muzikanty nebo koupit vánoční stromek či kapra.

Náchodsko - Připravují Vánoce pro zvířátka

Jaroměř - Záchranná stanice pro hendikepovaná zvířata zve na tradiční akci Vánoce pro zvířátka. V sobotu 17. prosince od 13 hodin si můžete prohlédnout záchrannou stanici i její obyvatele, či vyslechnout zajímavé přednášky. Obyvatelům stanice můžete nadělit dárečky, například psí a kočičí konzervy a granule, tvrdé pečivo, ovoce, zeleninu, piškoty, semena, kvalitní luční seno a podobně. Vstupné je dobrovolné.

Hronov - Baladické, muzikálověhudební drama Kytice v podání broumovského studentského divadelního souboru Hlava získalo značnou popularitu a s úspěchem se zúčastnilo již několika prestižních divadelních přehlídek. Představení můžete vidět v sobotu 17. prosince od 18 hodin v Jiráskově divadle v Hronově.

Jičínsko - Galakoncert s cimbálovou muzikou

Hořice - V sobotu od půl osmé večer se koná v hořickém kulturním domě Koruna Vánoční galakoncert, při němž vystoupí cimbálová muzika Hradišťan. V čele hudebního souboru stojí od roku 1978 Jiří Pavlica. Původně folklorní kapela se vlivem jeho uměleckého vedení a dramaturgie proměnila v alternativní hudební seskupení. Častá je i spolupráce s rozhlasem a filmem a také s předními soubory a sólisty různých žánrů.

Chodovice - V chodovickém kostele sv. Bartoloměje můžete v sobotu od 15 hodin navštívit adventní koncert, spojený s vyprávěním - jak slavili Vánoce naši předkové. Vystoupí hořické pěvecké sbory Ratibor a Vesna a zazpívají jak klasické skladby, tak i lidové koledy.

Sobotka - V muzeu F. Šrámka bude od 16 hodin uvedena v Sobotce vernisáž, věnovaná známému spisovateli, který proslavil nejen Sobotku.

Trutnovsko - Víkend ve znamení vánočních koncertů

Vrchlabí - Dva vánoční koncerty se uskuteční během posledních dnů týdne. V pátek 16. prosince od 17 hodin v Divadelním klubu začíná koncert sopranistky Anny Trahové a houslového Dua Eco. Vstupné je dobrovolné. Vánoční swingový podvečer s Big Bandem je připraven od 17 hodin v Divadelním klubu od 17 hodin. V tomto případě je vstupné 30 korun.

Trutnov - Velkou akci pořádá Muzeum Podkrkonoší a voletinské Tkalcovské muzeum na páteční odpoledne a podvečer velkou předvánoční akci pro veřejnost. Ve Voletinách od 15.30 do 19 hodin se mohou zájemci naučit rukodělné techniky, pletení z ovčí vlny, předení, tkaní, plstění ovčí vlny.

16.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Management - Management Vedoucí 23 000 Kč

Ostatní řídící pracovníci VEDOUCÍ SLUŽEB DENNÍ STACIONÁŘ A SOC. TERAPEUTICKÉ DÍLNY. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náležitosti přihlášky do výběrového řízení: ručně psaný motivační dopis, strukturovaný životopis, Životopis doplňte, prosím, o následující prohlášení:, Poskytnutím svých osobních údajů v rozsahu podkladů pro přihlášku do výběrového řízení dávám, ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, souhlas k jejich zpracování a uchovávání., , Přihlášky zasílejte do 31. 5. 2018 na adresu: Charita Moravská Třebová, Svitavská 44, 571 01 Moravská Třebová - obálku označte heslem „VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ“, nebo scanem na e-mail: katerina.vaskova@mtrebova.charita.cz, Vybraní zájemci budou pozvání k přijímacímu pohovoru, který proběhne v termínu od 6. – 8. 6. 2018., , Charita Moravská Třebová si vyhrazuje právo nevybrat žádného zájemce.. Pracoviště: Charita moravská třebová - moravská třebová (svitavská), Svitavská, č.p. 655, 571 01 Moravská Třebová 1. Informace: Kateřina Vašková, +420 734 797 498.

Výroba - Ostatní pomocní pracovníci ve výrobě Pomocní 23 000 Kč

Ostatní pomocní pracovníci ve výrobě Pomocní dělníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: obsluha balící linky a snovadel - práce je svým charakterem vhodnější spíše pro ženy, NABÍZÍME: PP na dobu určitou, možnost využívat závodovou dopravu, 5 týdnů dovolené, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Servispol s.r.o. - litomyšl, Sokolovská, č.p. 106, 570 01 Litomyšl. Informace: Jarmila Ducháčková, +420 733 539 813.

Výroba - Ostatní pomocní pracovníci ve výrobě Pomocní 23 000 Kč

Ostatní pomocní pracovníci ve výrobě Pomocní dělníci - obsluha snovadel, teleflexu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: obsluha snovadel, obsluha teleflexu, vychystávání, NABÍZÍME: PP na dobu určitou, možnost využívat závodovou dopravu, 5 týdnů dovolené, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Servispol s.r.o. - litomyšl, Sokolovská, č.p. 106, 570 01 Litomyšl. Informace: Jarmila Ducháčková, +420 733 539 813.

Výroba - Výroba Seřizovači 20 000 Kč

Seřizovači a obsluha konvenčních fréz Horizontkář - seřizovač konvenčního zařízení. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: praxe v oboru, znalost řídicího systému Heidenhain, V případě zájmu zasílejte životopisy na e-mail adresu: bozena.andrlikova@pos.cz nebo předem telefonicky dohodněte osobní návštěvu, , Nabízíme:, 5 týdnů dovolené, Závodní stravování, Příspěvek na penzijní připojištění po roce zaměstnání, Pracovní smlouva na dobu určitou na jeden rok s možností prodloužení a uzavření pracovního poměru na dobu neurčitou.. Pracoviště: Poličské strojírny a.s., Bořiny, č.p. 1145, 572 01 Polička. Informace: Božena Andrlíková, +420 461 751 631.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rozhodující basketbalové utkání o třetí místo play off Kooperativa NBL mezi BK JIP Pardubice (v bíločerveném) a DEKSTONE Tuři Svitavy (v černém) v pardubické hale na Dašické.
22

Rozhodující bitva na jeden koš, bronz mají pro Pardubice

Budova školy s pomníkem válečných veteránů dostavěná před koncem dvacátých let

Ve službách první republiky

Do Svitav přijel Kinematovlak

Svitavy - Do Svitav přijel Kinematovlak, kino na koleích přiváží oblíbené dětské pohádky.

Boj o záchranu? Pořádně zamotaná záležitost! Také Hradec je zpátky ve hře

Svitavy /OKRESNÍ PŘEBOR/ – Gólově velmi bohaté bylo dvaadvacáté dějství nejvyšší okresní soutěže fotbalistů. V sedmi zápasech padlo dohromady pětatřicet branek a diváci se nenudili.

Ocenění pro Blanku Homolovou

Svitavy /FOTO/ - Laureátkou letošní výroční ceny svitavského klubu Laurus a jubilejní dvacátou osobností je ředitelka svitavské charity Blanka Homolová.

Opatovec bral tři body, ale v závěru je hájil zuby nehty

Svitavy /I. B TŘÍDA/ – V nejnižší krajské soutěži fotbalistů je, jak se zdá, o všem zásadním jasno. O postupu Zámrsku nikdo nepochybuje a také osud dvojice Horní Újezd – Těchonín je zpečetěn. To však neznamená, že by byla snad nouze o zajímavá střetnutí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT