VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

9.9.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Tereza Dolinová

Svitavsko - Památky v Litomyšli otevřou své brány

Litomyšl - V rámci Dnů evropského dědictví se v Litomyšli otevřou tento víkend brány památek i dalších objektů, které nejsou po zbytek roku běžně přístupné. Například vyhlídková věž gymnázia nebo věž kostela Povýšení svatého kříže. Památky můžete navštívit zdarma nebo za výhodné vstupné. Součástí dnů otevřených dveří památek je i bohatý doprovodný program. Pro návštěvníky zámku jsou připraveny mimořádné prohlídky zákulisí a jevištní techniky unikátního zámeckého divadla. Připravena bude výstava dochovaných historických artefaktů. V sobotu večer se mohou lidé těšit na představení v zámeckém divadélku „Milenec a sok v jedné osobě aneb hrabě a rytíř Miloslav“. Dvacátý ročník oslaví v divadélku i festival Mladá Praha, který v neděli odpoledne představí smyčcový kvartet Young Prague Festival Quartet. Program bude připraven také muzeu. Na děti zde čeká výtvarná dílna, související s výstavou oblíbeného Krtečka. Prohlédnout si bude možné také obří leporelo při výstavě Dějiny udatného českého národa. Dětem udělá radost i Zářijové tvoření pro děti v zámeckém informačním centru, a to v sobotu i v neděli.

Bystré – Na „Zámecké slavnosti“ zve Domov na zámku Bystré v sobotu od třinácti hodin. Na zámeckém nádvoří bude odhalena socha sv. Anežky České. V zámeckém parku můžete vidět vystoupení žáků základní umělecké školy, obyvatel domova, ukázky hasičské techniky, výcvik dravých ptáků, spanilou jízdu motorek nebo kouzelníka. Na 15. hodinu je připraven koncert kapely Čechomor a ve dvacet hodin vystoupí Rock Faktor. Během odpoledního programu budou zpřístupněny terapeutické dílny, objekt integračního centra pro podporovaný život a nové víceúčelové hřiště domova. Na děti čekají soutěže, jízda na ponících a koních.

Orlickoústecko - Opět půjdou Lanškrounskou kopu

Lanškroun – Už 43. ročník dálkového pochodu Lanškrounská kopa připravuje místní odbor Klubu českých turistů na sobotu. Jde o jednu z nejvýznamnějších turistických akcí na východě Čech, účastníků bývají tisíce. Pořadatelé chystají trasy pro pěší v délkách od 5 do 100 kilometrů (stovkaři startují už v pátek večer od Dělnického domu) a pro cyklisty (od 20 do 110 km), na své si přijdou i fandové in-line bruslí, kterým bude určena trasa dlouhá 15 km. Velké oblibě se těší pohádkový les, který si užívají hlavně děti. Prezence a start (8.30) je v sobotu na náměstí J. M. Marků.

Chrudimsko - Posvícení na Veselém Kopci provoní pečivo

Veselý Kopec – Posvícení na Veselém Kopci se uskuteční v Souboru lidových staveb Vysočina na Veselém Kopci u Hlinska tuto sobotu. Tradiční program připomene sváteční obyčeje. V některých roubených chaloupkách budete moci ochutnat tradiční pečivo, v dalších si vyzkoušet jeho tvarování a v jiných si dobroty zakoupit. Posvícení na Veselém Kopci bude provázet bohatý kulturní program a malý posvícenský jarmark.

Pardubicko - Dožínky na zámku s voříškiádou

Pardubice – V sobotu se na zámku konají Pardubické dožínky. Návštěvníci si mohou na staročeském jarmarku vybrat z množství zajímavých výrobků. I letošní ročník bude obohacen o širokou nabídku sortimentu ze zahradnictví a ovocných i okrasných školek. Na děti čeká kromě pohádek řada atrakcí a soutěží, ukázky dravců i zvířecí farma. Chovatelé psů se mohou těšit na „Velkou pardubickou Voříškiádu“.

Jičínsko - Václav Vorlíček přijede se Saxanou, zoologická zahrada s hady

Jičín – Pokračuje 21. ročník kulturního festivalu Jičín - město pohádky … a děti pro radost a radost pro děti. Letos je ve znamení tanečního pohádkování a jako připomínka 100. výročí narození Václava Čtvrtka. Mezi hlavní festivalové události patří páteční předpremiéra českého filmu Saxana a Lexikon kouzel za účasti režiséra Václava Vorlíčka a herců. Tradiční průběh bude mít sobota, kdy organizátoři vyhlásí výsledky celorepublikové výtvarné soutěže Strejda Čtvrtek mezi svými a literární soutěže Pohádky rádi posloucháme a čteme. Ještě před večerním ohňostrojem se v Jičíně uskuteční například koncerty Davida Kollera a pražské skupiny Vltava. Po dobu festivalu jsou nejen pro děti připraveny různé dílničky, výstavy, hudební vystoupení, jarmark a farmářský trh. Přehlídku v neděli zakončí program na Valdštejnově náměstí.

Jičín – Pracovníci Zoologické zahrady Dvůr Králové zavítají v sobotu na akci Jičín – město pohádky. „Přivezeme kožešiny, lebky a také živá zvířata. Bude se jednat o plazy,“ uvedla tisková mluvčí zoo Jana Myslivečková, kterou do Jičína doprovodí zooučitel Tomáš Hajniš. „Návštěvníci se mohou těšit na odborný výklad, na různé soutěže a připraveny budeme mít i různé maličkosti,“ dodala mluvčí.

Královéhradecko - Železničáři zvou do zákulisí

Hradec Králové – Příznivce lokomotiv a všeho, co souvisí se železnicí, tento víkend potěší Den železnice na Královéhradecku. Zájemci si mohou prohlédnout železniční techniku. Čeká je prohlídka zabezpečovací techniky nebo návštěva mycí linky pro kolejovou techniku a depa s moderní čerpací stanicí. Předvedou se i modeláři v suterénu hradeckého nádraží.

Trutnovsko - Víno na Kuksu poteče i po zámeckém schodišti

Kuks – Nenechte si ujít tradiční vinobraní na zámku Kuks. To letošní se uskuteční v sobotu. Program, který pořadatelé připravili, pobaví celou rodinu. Ty nejmenší zabaví loutkové divadlo, skákací hrad a trampolíny, soutěže a výtvarné dílny, pro dospělé bude připraven bohatý program od deváté hodiny ranní. Postará se o něj především 25 vinařů z Čech, Moravy i ze zahraničí s ochutnávkami vína i burčáku. Součástí programu bude řada kulturních akcí, které vyvrcholí koncertem Evy Pilarové.

Havlovice - Vízmburské slavnosti oživí o víkendu nedalekou hradní zříceninu. Tentokrát čeká na návštěvníky několik změn. V sobotu již v 9 hodin vychází z České Skalice od muzea 1. ročník turistického pochodu Po stopách erbu zlatého třmene, který má cíl právě na zdejším hradě. Další novinkou je historický průvod pana Tase z Vízmburka, který ve 13.30 hodin vyrazí od Devíti křížů. Součástí sobotního programu bude od 14 hodin vystoupení kapely Phobos, skupiny historického šermu Rego, projížďky na koních. Nedělní program začíná ve stejný čas a příchozí se mohou těšit třeba na ukázku práce středověkého kata a ukázky dobové výstroje i výzbroje.

Rychnovsko - Loučení s létem na dvoře pivovaru

Rychnov nad Kněžnou – Již tradiční Loučení s létem se koná v sobotu od 11 hodin na dvoře pivovaru. Celodenní program nabízí mnoho pivních soutěží, živou hudbu a další doprovodný program. Na čepu se bude podávat Zilvar 10, Kaštan 11 polotmavý nebo Kněžna 12.

Náchodsko - Poddaní přivítají vévodu Kuronského

Náchod – Letos se již popáté v areálu náchodského zámku uskuteční Kuronské slavnosti, které připomínají slavnou dobu, kdy se na zámku objevovali umělci, kejklíři i zdatní řemeslníci. Hlavní program se odehraje v sobotu. Zámecká nádvoří se rozezní zpěvem, hudbou, návštěvníkům se představí herci, šermíři, tanečnice, kejklíři. Ve 14.30 hodin na zámek přijede vévoda Kuronský s doprovodem. Zlatým hřebem programu bude koncert hudební skupiny Javory.

Česká Skalice –Návštěvníci města se mohou těšit na tradiční výstavu jiřinek s doprovodným programem, která se uskuteční ve dnech 9. až 11. září vždy od 9 do 17 hodin v muzejním areálu a v maloskalické tvrzi. Zájemci si mohou prohlédnout jiřinkový park, připraven bude objednávkový prodej hlíz.

Ratibořice – „Posvícení na mlejně“ se koná v sobotu a v neděli od 10 do 17 hodin v Babiččině údolí u Rudrova mlýna. Připraveny jsou ukázky řemesel a stylové stánky řemeslníků. Součástí je bohatý kulturní program. Návštěvníci ochutnají posvícenské koláče, prasátko na rožni, tradiční Proškovy pečené klobásy a jiné dobroty.

9.9.2011
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Seřizovači 22 000 Kč

Seřizovači a obsluha ostatních obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) Programátor - obsluha plasmového stroje. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NABÍZÍME: 5 týdnů dovolené, závodní stravování, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Mtb cz s.r.o. - moravská třebová, Nádražní, č.p. 1455, 571 01 Moravská Třebová 1. Informace: Doležal Robert, Kuchařová Martina, +420 603 231 468,733 521 202.

Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 23 000 Kč

Provozní zámečníci, údržbáři Údržbář nástrojů, strojů a jednoúčelových linek. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: údržba nástrojů, strojů a jednoúčelových linek , POŽADAVKY: SOU ukončené výučním listem technického směru - strojírenství, oprávnění na VZV, NABÍZÍME: pro naše zaměstnance připravujeme výstavbu bytových domů zásobovány energií z vlastního energocentra za výhodných podmínek, 14 platů včetně mimořádných odměn, příspěvky na stravování, sociální program firmy pro perspektivní zaměstnance, podpora ve vzdělávání a karierním růstu, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Flídr s.r.o., 572 01 Polička. Informace: Erika Hvizdáková, +420 734 817 035.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 25 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Řidič - skladník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: ŘP skupiny B, C+E, profesní průkaz, oprávnění VZV výhodou , NABÍZÍME: stravenky, KONTAKT: e-mailem. Pracoviště: Stavebniny stupka s. r. o. - svitavy, Hlavní, č.p. 399, 568 02 Svitavy 2. Informace: Miroslav Stupka, .

Výroba - Výroba Seřizovači 19 000 Kč

Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů Seřizovač lisovacích strojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: zajištění výměny forem, seřízení a rozjezd lisů a ostatních technologických zařízení, v případě poruch návrh řešení, POŽADAVKY: zručnost, ochota učit se novým věcem, samostatnost, zodpovědnost a aktivní přístup k plnění zadaných úkolů, NABÍZÍME: PP na dobu určitou, příplatek za odpolední směnu: 10,-kč/hod, příplatek za noční směnu: 20% průměrného hod. výdělku, dovolená 22 dní, program - "Doporuč nového kolegu" - možnost finančního ohodnocení formou bonusu, stravenky, zvýhodněné tarify na volání, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Treboplast, s.r.o., Svitavská, č.p. 1600, 571 01 Moravská Třebová 1. Informace: Veronika Dobešová, +420 778 110 888.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Chorvatská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
12

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

Videosouhrn 22. června 2018

Historicky první jaderná svatba a od císařpána k bolševikům: zhlédněte videa dne

V Litomyšli třídí a potřebují větší sběrný dvůr

V Litomyšli navýšili počty kontejnerů, od minulého roku třídí i kovy. Nyní plánují rozšíření sběrného dvoru, kde by měli podle propočtů v budoucnu zpracovat 1200 tun odpadu ročně.

Po houbách jakoby se slehla zem. V lesích je sucho

Svitavsko – Pokud jste, tak jako většina Čechů vášnivými houbaři, ani do lesa nechoďte. Po houbách jakoby se slehla zem. Dlouhotrvající sucho houbám nepřeje.

Záviděl jezdcům závody, chtěl ukrást sedla na koně

Litomyšl – Policisté obvinili z krádeže již dříve soudně trestaného pětapadesátiletého muže.

Kráska z Peru, Austrálie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny C

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT