VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

9.9.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Tereza Dolinová

Svitavsko - Památky v Litomyšli otevřou své brány

Litomyšl - V rámci Dnů evropského dědictví se v Litomyšli otevřou tento víkend brány památek i dalších objektů, které nejsou po zbytek roku běžně přístupné. Například vyhlídková věž gymnázia nebo věž kostela Povýšení svatého kříže. Památky můžete navštívit zdarma nebo za výhodné vstupné. Součástí dnů otevřených dveří památek je i bohatý doprovodný program. Pro návštěvníky zámku jsou připraveny mimořádné prohlídky zákulisí a jevištní techniky unikátního zámeckého divadla. Připravena bude výstava dochovaných historických artefaktů. V sobotu večer se mohou lidé těšit na představení v zámeckém divadélku „Milenec a sok v jedné osobě aneb hrabě a rytíř Miloslav“. Dvacátý ročník oslaví v divadélku i festival Mladá Praha, který v neděli odpoledne představí smyčcový kvartet Young Prague Festival Quartet. Program bude připraven také muzeu. Na děti zde čeká výtvarná dílna, související s výstavou oblíbeného Krtečka. Prohlédnout si bude možné také obří leporelo při výstavě Dějiny udatného českého národa. Dětem udělá radost i Zářijové tvoření pro děti v zámeckém informačním centru, a to v sobotu i v neděli.

Bystré – Na „Zámecké slavnosti“ zve Domov na zámku Bystré v sobotu od třinácti hodin. Na zámeckém nádvoří bude odhalena socha sv. Anežky České. V zámeckém parku můžete vidět vystoupení žáků základní umělecké školy, obyvatel domova, ukázky hasičské techniky, výcvik dravých ptáků, spanilou jízdu motorek nebo kouzelníka. Na 15. hodinu je připraven koncert kapely Čechomor a ve dvacet hodin vystoupí Rock Faktor. Během odpoledního programu budou zpřístupněny terapeutické dílny, objekt integračního centra pro podporovaný život a nové víceúčelové hřiště domova. Na děti čekají soutěže, jízda na ponících a koních.

Orlickoústecko - Opět půjdou Lanškrounskou kopu

Lanškroun – Už 43. ročník dálkového pochodu Lanškrounská kopa připravuje místní odbor Klubu českých turistů na sobotu. Jde o jednu z nejvýznamnějších turistických akcí na východě Čech, účastníků bývají tisíce. Pořadatelé chystají trasy pro pěší v délkách od 5 do 100 kilometrů (stovkaři startují už v pátek večer od Dělnického domu) a pro cyklisty (od 20 do 110 km), na své si přijdou i fandové in-line bruslí, kterým bude určena trasa dlouhá 15 km. Velké oblibě se těší pohádkový les, který si užívají hlavně děti. Prezence a start (8.30) je v sobotu na náměstí J. M. Marků.

Chrudimsko - Posvícení na Veselém Kopci provoní pečivo

Veselý Kopec – Posvícení na Veselém Kopci se uskuteční v Souboru lidových staveb Vysočina na Veselém Kopci u Hlinska tuto sobotu. Tradiční program připomene sváteční obyčeje. V některých roubených chaloupkách budete moci ochutnat tradiční pečivo, v dalších si vyzkoušet jeho tvarování a v jiných si dobroty zakoupit. Posvícení na Veselém Kopci bude provázet bohatý kulturní program a malý posvícenský jarmark.

Pardubicko - Dožínky na zámku s voříškiádou

Pardubice – V sobotu se na zámku konají Pardubické dožínky. Návštěvníci si mohou na staročeském jarmarku vybrat z množství zajímavých výrobků. I letošní ročník bude obohacen o širokou nabídku sortimentu ze zahradnictví a ovocných i okrasných školek. Na děti čeká kromě pohádek řada atrakcí a soutěží, ukázky dravců i zvířecí farma. Chovatelé psů se mohou těšit na „Velkou pardubickou Voříškiádu“.

Jičínsko - Václav Vorlíček přijede se Saxanou, zoologická zahrada s hady

Jičín – Pokračuje 21. ročník kulturního festivalu Jičín - město pohádky … a děti pro radost a radost pro děti. Letos je ve znamení tanečního pohádkování a jako připomínka 100. výročí narození Václava Čtvrtka. Mezi hlavní festivalové události patří páteční předpremiéra českého filmu Saxana a Lexikon kouzel za účasti režiséra Václava Vorlíčka a herců. Tradiční průběh bude mít sobota, kdy organizátoři vyhlásí výsledky celorepublikové výtvarné soutěže Strejda Čtvrtek mezi svými a literární soutěže Pohádky rádi posloucháme a čteme. Ještě před večerním ohňostrojem se v Jičíně uskuteční například koncerty Davida Kollera a pražské skupiny Vltava. Po dobu festivalu jsou nejen pro děti připraveny různé dílničky, výstavy, hudební vystoupení, jarmark a farmářský trh. Přehlídku v neděli zakončí program na Valdštejnově náměstí.

Jičín – Pracovníci Zoologické zahrady Dvůr Králové zavítají v sobotu na akci Jičín – město pohádky. „Přivezeme kožešiny, lebky a také živá zvířata. Bude se jednat o plazy,“ uvedla tisková mluvčí zoo Jana Myslivečková, kterou do Jičína doprovodí zooučitel Tomáš Hajniš. „Návštěvníci se mohou těšit na odborný výklad, na různé soutěže a připraveny budeme mít i různé maličkosti,“ dodala mluvčí.

Královéhradecko - Železničáři zvou do zákulisí

Hradec Králové – Příznivce lokomotiv a všeho, co souvisí se železnicí, tento víkend potěší Den železnice na Královéhradecku. Zájemci si mohou prohlédnout železniční techniku. Čeká je prohlídka zabezpečovací techniky nebo návštěva mycí linky pro kolejovou techniku a depa s moderní čerpací stanicí. Předvedou se i modeláři v suterénu hradeckého nádraží.

Trutnovsko - Víno na Kuksu poteče i po zámeckém schodišti

Kuks – Nenechte si ujít tradiční vinobraní na zámku Kuks. To letošní se uskuteční v sobotu. Program, který pořadatelé připravili, pobaví celou rodinu. Ty nejmenší zabaví loutkové divadlo, skákací hrad a trampolíny, soutěže a výtvarné dílny, pro dospělé bude připraven bohatý program od deváté hodiny ranní. Postará se o něj především 25 vinařů z Čech, Moravy i ze zahraničí s ochutnávkami vína i burčáku. Součástí programu bude řada kulturních akcí, které vyvrcholí koncertem Evy Pilarové.

Havlovice - Vízmburské slavnosti oživí o víkendu nedalekou hradní zříceninu. Tentokrát čeká na návštěvníky několik změn. V sobotu již v 9 hodin vychází z České Skalice od muzea 1. ročník turistického pochodu Po stopách erbu zlatého třmene, který má cíl právě na zdejším hradě. Další novinkou je historický průvod pana Tase z Vízmburka, který ve 13.30 hodin vyrazí od Devíti křížů. Součástí sobotního programu bude od 14 hodin vystoupení kapely Phobos, skupiny historického šermu Rego, projížďky na koních. Nedělní program začíná ve stejný čas a příchozí se mohou těšit třeba na ukázku práce středověkého kata a ukázky dobové výstroje i výzbroje.

Rychnovsko - Loučení s létem na dvoře pivovaru

Rychnov nad Kněžnou – Již tradiční Loučení s létem se koná v sobotu od 11 hodin na dvoře pivovaru. Celodenní program nabízí mnoho pivních soutěží, živou hudbu a další doprovodný program. Na čepu se bude podávat Zilvar 10, Kaštan 11 polotmavý nebo Kněžna 12.

Náchodsko - Poddaní přivítají vévodu Kuronského

Náchod – Letos se již popáté v areálu náchodského zámku uskuteční Kuronské slavnosti, které připomínají slavnou dobu, kdy se na zámku objevovali umělci, kejklíři i zdatní řemeslníci. Hlavní program se odehraje v sobotu. Zámecká nádvoří se rozezní zpěvem, hudbou, návštěvníkům se představí herci, šermíři, tanečnice, kejklíři. Ve 14.30 hodin na zámek přijede vévoda Kuronský s doprovodem. Zlatým hřebem programu bude koncert hudební skupiny Javory.

Česká Skalice –Návštěvníci města se mohou těšit na tradiční výstavu jiřinek s doprovodným programem, která se uskuteční ve dnech 9. až 11. září vždy od 9 do 17 hodin v muzejním areálu a v maloskalické tvrzi. Zájemci si mohou prohlédnout jiřinkový park, připraven bude objednávkový prodej hlíz.

Ratibořice – „Posvícení na mlejně“ se koná v sobotu a v neděli od 10 do 17 hodin v Babiččině údolí u Rudrova mlýna. Připraveny jsou ukázky řemesel a stylové stánky řemeslníků. Součástí je bohatý kulturní program. Návštěvníci ochutnají posvícenské koláče, prasátko na rožni, tradiční Proškovy pečené klobásy a jiné dobroty.

9.9.2011
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Pomocní pracovníci údržby budov a souvisejících 25 500 Kč Pomocní pracovníci údržby budov a souvisejících prostor Pracovník údržbářské čety -. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25500 kč, mzda max. 45000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Firma sváží údržbáře na pracoviště ze Svitav, Hradce nad Svitavou, Březové nad Svitavou a blízkého okolí., , POŽADAVKY: spolehlivost, zodpovědnost, zručnost, vysoké pracovní nasazení, flexibilita, práce v kolektivu, NABÍZÍME: PP na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou, práci v prosperující firmě, prémie, věrnostní odměnu, odměnu za neabsenci, příspěvek na stravování, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Mach drůbež a.s., Partyzánská, č.p. 322, 570 01 Litomyšl. Informace: Dagmar Myšková, +420 461 616 111. Výroba - Výroba Strojírenští technici 12 200 Kč Obsluha strojů na balení, plnění a etiketování Obsluha strojů na balení, plnění a etiketování. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: NABÍZÍME: PP na dobu určitou 3 měsíce, KONTAKT: telefonicky (PO - Pá 8-16h). Pracoviště: T&t - trade holding s.r.o. - opatov, 569 12 Opatov v Čechách. Informace: Marie Lorencová, +420 461 611 357. Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 13 000 Kč Pomocní dělníci ve výrobě Pomocní dělníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: KONTAKT: telefonicky 8:00 - 16:00. Pracoviště: T&t - trade holding s.r.o. - široký důl, 572 01 Polička. Informace: Marie Lorencová, +420 461 611 357. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 22 000 Kč Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidič C, CE. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: NABÍZÍME: stravenky, roční odměny, KONTAKT: telefonicky (7-17h), e-mailem, osobně po domluvě. Pracoviště: Sam silnice a mosty litomyšl a.s., Sokolovská, č.p. 94, 570 01 Litomyšl. Informace: Jan Holomek, +420 461 614 645,777 056 016.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Karel IV.

Putovní výstava se chýlí ke konci

Komise v Poříčí.

Do Tullamore veze Poříčí pivo, koláčky i chléb a sůl

Požár kulturního stánku a co všechno chybí Praze: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 19. až 21. září 2018.

Tenis s českou legendou Karlem Nováčkem

Svitavy - Město Svitavy hostí v sobotu zajímavou podívanou, a sice tenis s Karlem Nováčkem a Robinem Vikem. Uskuteční se od 9 do 14 hodin na tenisových kurtech ve Svitavách.

Nezvyk. Živanice spadly až na dno

Pardubický kraj - Fotbal: No comment… Oliva popsal pouze první poločas duelu vloženého kola.

Ve Vísce volby nebudou, nejsou kandidáti. Obec je jediná v Pardubickém kraji

Víska u Jevíčka - Komunální volby jsou za dveřmi. V nevelké obci na Malé Hané však zůstane volební místnost uzavřená. Není koho volit.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT