VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Přehled akcí v Pardubickém a Královehradeckém kraji na 12. - 14. března.

12.3.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Svitavsko - Připomenou Magdalenu Dobromilu Rettigovou

Litomyšl - V pátek se koná ve Smetanově domě Salon M. D. Rettigové se Zástěrkovým bálem na závěr. Večer by chtěl evokovat atmosféru kdysi populárních kultivovaných společenských salonů, v nichž zaznívala hudba, zpěv a krásné slovo. Soutěžit se bude o nejlepší zástěrku. K tanci a poslechu zahraje Poberounská hudební skupina Třehusk. Akce začíná v 19 hodin.

Litomyšl – V Regionálním muzeu začíná v neděli výstava Až jaro zaťuká… Na výstavě návštěvníci uvidí velikonoční kraslice ze sbírek muzea, tradiční a moderní jarní dekorace studentů zahradnické školy v Litomyšli, jarní patchworkové dekorace a quilty členek Spolku patchworku Litomyšl.

Jaroměřice – Turisté vyrazí v sobotu na 34. ročník dálkového pochodu Jarní přírodou. Pořadatelé z Klubu českých turistů nachystali čtyři trasy pro pěší a tři pro cyklisty. Již v sedm hodin ráno mohou chodci vyrazit z hřiště na Čtvrtničkách na sedm až 38 kilometrů dlouhý pochod. Nedočkaví milovníci kol si mohou vybrat 10, 30 nebo 65 kilometrové trasy.

Dolní Újezd – Ve vesnici u Litomyšle se koná v sobotu tradiční Josefovský mariáš. Na turnaj se sjíždí pravidelně hráči z celé republiky, jde o největší akci svého druhu v Čechách. Hrát se začne v pravé poledne v místní sokolovně. Na úspěšné mariášníky čekají hodnotné ceny.

Orlickoústecko - Otužilí vodáci otevřou řeku

Choceň – Jubilejní desátý Vodácký den se uskuteční v sobotu v Chocni. V deset hodin dopoledne odstartuje na Tiché Orlici adrenalinový závod Choceňský buben, který také řeku otevře pro letošní sezonu. Dvě hodiny po poledni začne v kině Máj festival vodáckých a horolezeckých filmů. Ve 20 hodin vypukne v místní sokolovně tradiční, v pořadí desátý Vodácký ples.

Lanškroun – V sále lanškrounského zámku začne v sobotu v 19.30 hodin koncert Big Bandu Lanškroun. Návštěvníci koncertu se mohou jako obvykle těšit na zpěváky a sólisty orchestru. Hostem večera bude virtuózní jazzový klavírista a skladatel Milan Svoboda.

Česká Třebová – „Karneval na lyžích“ se připravuje na neděli do Ski areálu Peklák v České Třebové. Rej má vypuknout dvě hodiny po poledni, všichni, kdo přijdou v maskách, budou mít lyžování zadarmo. Pořadatelé slibují různé soutěže, občerstvení a další doprovodné služby - Ski bar, Ski servis, půjčovnu lyží.

Chrudimsko - Hrát se bude turnaj v Člověče, nezlob se

Hlinsko – Již čtvrtým rokem je pro vás připraven turnaj v Člověče, nezlob se. Organizátoři by rádi uvítali dvoučlenné týmy hráčů, které budou soutěžit o hodnotné ceny. Pokud nebudete mít spoluhráče, určitě se najde někdo, kdo bude ochoten se k vám připojit přímo na místě. Tak tedy neváhejte a přijďte si zahrát tuto bláznivou hru. Turnaj se uskuteční v neděli od 14 do 17 hodin v Centru Jana XXIII. V budově výměníku na sídlišti.

Luže – Šipkový klub Základna Luže pořádá mariášový turnaj v sobotu ve Staročeské hospodě v Luži na náměstí. Registrace hráčů proběhne v 9 hodin, začátek prvního kola je stanoven na 10. hodinu. Startovné činí 200 korun. Přihlášky a informace získáte na telefonech 739 636 096 a 605 153 533.

Chrudim – Dům dětí a mládeže v Chrudimi zve v sobotu od 9 do 12 hodin všechny holky, kluky i dospěláky k výrobě papírového lampionu pro štěstí. Na programu bude výroba lampionu na zavěšení nebo jako stínítko nad stůl. S sebou je nutno si přinést kulatou krabičku od sýru, pití, přezůvky a dobrou náladu! Poplatek pro členy činí 30 korun, pro nečleny 40 korun. Zájemci se mohou hlásit v DDM Chrudim nejpozději dnes.

Pardubicko - Dobrodružství na filmovém plátně

Pardubice – V sobotu od 18 hodin se v kině Dukla Pardubice koná filmový festival Expediční kamera 2010 – celovečerní maraton outdoorových filmů. Přijďte zhlédnout filmy o lidech v situacích, do kterých se sami možná ani netoužíte dostat. Kromě filmů českých v programu najdete také snímky ze Slovenska, USA, Švýcarska, Kanady a Brazílie.

Pardubice – Dvojkoncert, ve kterém se v české premiéře představí maďarský saxofonový kvartet Bély Ágostona a nový sólový projekt bubeníka Miloše Dvořáčka, se koná v sobotu od 20 hodin v Divadle 29, Pardubice. Po obou koncertech bude následovat společná improvizace. Adolphe Sax Konsort je novým hudebním projektem maďarského multiinstrumentalisty, skladatele a zpěváka Bély Ágostona, který se v Divadle 29 představí v české premiéře.

Královéhradecko - Ples rybářů i s vůní fialek

Hradec Králové - Rybářského plesu se mohou v sobotu zúčastnit zájemci o tanec. Ve velkém sále královéhradecké Střelnice začíná ve 20 hodin. Vstupenky je možno koupit si předem v infocetru na Gočárově třídě v Hradci Králové.

ratonohy - Na 34. Fialkový ples zve do Kratonoh zdejší Český svaz žen. Jarní bál se bude konat v sobotu od 20 hodin v hostinci U Kaštanu v Kratonohách. Kromě hudebního doprovodu skupiny Georgie pořadatelé nabídnou účast v bohatě dotované tombole.

Chlum - Cyklus komponovaných hudebních pořadů Hluboká brázda pokračuje v pátek dílem Tajemství Marsyas. V restauraci U Polních myslivců na Chlumu u Hradce Králové začíná v pátek v 19 hodin. Účinkuje Jaroslav Balcar.

Nechanice – Výstavu k 50. výročí svého založení pořádá v sobotu a v neděli v nechanickém kulturním domě zdejší klub důchodců. Průřez padesátiletou činností a výstavu ručně vyšívaných obrazů je možno si prohlédnout po oba dny od 10 do 17 hodin.

Rychnovsko - Na tanečním parketu bude plno

Opočno – V hotelu Holub vás v pátek od 19.30 hodin čeká II. Reprezentační ples města Opočna. K poslechu a tanci zahraje hudební skupina STREJCI. Pro všechny zúčastněné je připravena bohatá tombola. Vystoupí kouzelník a iluzionista Pavel Kožíšek a v doprovodném programu břišní tanečnice.

Dobruška – Fotbalový oddíl TJ Dobruška pořádá v sobotu od 20 hodin v sokolovně tradiční Sportovní karneval. Hraje skupina Antares, předtančení se ujme taneční skupina D-RUSH. Hosty čeká bohatá tombola a vyhlášení nejlepších masek.

Vamberk – V sobotu se můžete od 20.30 hodin těšit na koncert skupiny G POINT FUNkCTION, poté následuje koncert skupiny TLESKAČ, který začíná ve 22 hodin. Oba koncerty se uskuteční v Městském klubu Sokolovna.

Jičínsko - Žabí běh zahájí sezonu v Muzeu přírody Český ráj

Prachov – V neděli zahajuje Muzeum přírody Český ráj novou sezonu. Na programu je Žabí běh, otevření výstavy turistických vizitek Rudolfa Ropka a vyhlášení výtvarné soutěže Namaluj obojživelníka nebo plaza roku 2010.

Jarní Žabí běh s trasami 7 kilometrů a 2 km je určený nejen vytrvalostním terénním běžcům, kteří si chtějí zatrénovat, ale i všem, kdo se rádi, třeba i pomaleji, pohybují v přírodě. Stejně, jako si žáby musí v přírodě načasovat svůj jarní přesun, měl by se i člověk pokusit překonat zvolenou trať tak, aby se co nejvíc přiblížil času, který si předem sám odhadl. Netradiční závod odstartuje v 11 hodin od Muzea přírody Český ráj.

Jičín – Nadace Kintari ve spolupráci s Indonéským velvyslanectvím v Praze a městem Jičín pořádá Indonéský večer v pátek od 17.30 hodin v K–klubu na Valdštejnově náměstí. Přijďte se podívat na bohatý program, seznámit se s Indonésií, její kulturou, uměním a reáliemi. Vystoupí slavná balijská tanečnice a profesorka I Gusti Agung Ayu Oka Partini, která je v České republice poprvé. Večer bude promítán dokumentární film o ostrově Lomboka, proběhne komentovaná projekce fotografií, prodejní výstava indonéských šperků a vše bude protkáno tanečním programem.

Nová Paka – V pátek a v sobotu se představí v restauraci Novopacké sklepy v Nové Pace Lenka Dusilová. Zpěvačka, rockerka a písničkářka vystoupí společně s kytarovým mágem Peterem Binderem v hudebním sále na půdě restaurace. Koncert se uskuteční ve dvou dnech vždy od 20 hod.

Náchodsko - Do Náchoda míří hudební dvojice Eva a Vašek

Náchod – Koncert známé hudební dvojice Eva a Vašek se uskuteční v neděli v 19 hodin v náchodském divadle Dr. Josefa Čížka. Repertoár se skládá z písní, které v českém prostředí zlidověly.

Šonov u Broumova - V rámci svého evropského turné I Want My Heavy Metal Tour 2010 se newyorská klubová legenda - zpěvák a kytarista Adam Bomb představí publiku v broumovském výběžku. V sobotu ve 20 hodin v sále restaurace U Pitašů v Šonově Adam vystoupí se svou dynamickou show, plnou ostrých kytarových riffů a pyrotechnických efektů.

Broumov - Dobrosrdečný Pákistán je název cestopisné projekce a diashow cestovatele Martina Stillera, kterou můžete navštívit v sobotu od 18 hodin v Městském divadle. Společně zjistíme, jak přátelský a pohostinný je pákistánský národ.

Hronov - Babička v trenkách aneb Aprílová komedie je název bláznivé divadelní hry, kterou v sobotu v 19.30 hodin uvádí Jiráskovo divadlo. Vše se odehrává na pozadí detektivní zápletky, do které se dostane mnoho svérázných postav a postaviček.

Trutnovsko - Děti si o víkendu užijí pestrých hrátek

Dolní Lánov - Dětské hrátky bez hranic se v sobotu konají od 14 do 16.30 hodin v Kulturním domě Děvín. Na programu jsou soutěže, hry a dovádění, stavění ze stavebnic Merkur a Obligu. Účinkovat budou dětská skupina historického šermu Legenda Aurea, mladí herci z Ordinace v růžové zahradě Lucie Kovalaková, Veronika Malá a Martin Holec i taneční skupina Black and White. Uvádět bude rosnička Rádia OK Aneta Vrbová, Kristýna Schejbalová a Eliška Janoušková.

Čermná – Karneval pro děti pořádá obec tuto sobotu od 14 hodin ve společenském sále místního pohostinství. O zábavu se postará Agentura Vosa z Trutnova. Příchozí v maskách mají vstup zdarma.

Mladé Buky – Předvelikonoční hrátky se psem Baldou se konají v sobotu 13. března od 10 hodin v mladobuckém skiparku. Děti se mohou v rámci této akce také pobavit ve výtvarné dílničce, kterou pořadatelé umístili do Rotundy Nebíčko. Kromě soutěží je na programu barvení vajíček, vystřihování košíčků a další aktivity

12.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z utkání HC Litomyšl vs. BK Havlíčkův Brod B (4:1).

Slovan zahájil nadstavbu cenným vítězstvím

Videosouhrn Deníku – 16.–17. prosince 2017

Formanova zdravice po 50 letech a heroinoví Makedonci: nejlepší videa víkendu

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Svitavy - Díky vstřícnosti svitavské porodnice vám na našich stránkách pravidelně přinášíme fotografie nově narozených miminek.

V Čechách hrozí tvorba náledí a zmrazků

Čechy zasáhlo dnes odpoledne silné sněžení a hrozí tvorba náledí. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Varování před náledím a zmrazky platí pro západní polovinu republiky až do pondělního rána.

Vaše přání může zaznít v chrámu ve Vídni

Ve vídeňské katedrále svatého Štěpána, jejíž kořeny sahají až do 12. století, je umístěna dřevěná schránka, do níž příchozí mohou vhodit své napsané přání či prosbu, a to v jakémkoliv světovém jazyce.

Společné zpívání v Březové završil křest knihy

Březová nad Svitavou – Na Moravském náměstí při včerejším zpívání s Deníkem vládla sváteční atmosféra. Do tradiční celostátní akce Česko zpívá koledy se zapojila téměř stovka obyvatel.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT