VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Přehled akcí v Pardubickém a Královehradeckém kraji ve dnech 15. až 17. ledna.

15.1.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Iveta Nádvorníková

Svitavsko - Lyžaři pofrčí za koňmi

Janov – Ve vesnici u Litomyšle se dočkali sněhu, a tak mohou opět uspořádat horseskijöring. Akce se koná v sobotu 16. ledna v areálu jízdárny u Pucherů na okraji Janova. Závod začíná o půl druhé odpoledne. Jezdci se představí ve slalomu i ve skocích přes překážky. Ti odvážní si vyzkoušejí různé kreace.

Polička – V Centru Bohuslava Martinů v sobotu ve 14 hodin otevřou novou interaktivní expozici Branou muzea do středověku aneb výstava Doba měst a hradů, jak ji ještě neznáte… Návštěvníci si vyzkoušejí brnění, uvidí kolekci historických zbraní. Zahrají si dobové stolní hry nebo se zapojí do ražby mincí. Vernisáže se zúčastní i král Přemysl Otakar II. s manželkou. Výstava potrvá až do 28. března.

Lubná – Místní ženy pořádají v neděli Zimní radovánky. Zájemce zvou do prostoru za horním rybníkem. Účastníci budou jezdit na netradičních klouzadlech a pořadatelky uvítají kostýmy. Možná dojde i na zimní stavby.

Orlickoústecko - Hráči mariáše budou bojovat o ceny

Ústí nad Orlicí – Klub přátel umění Ústí nad Orlicí zahájí v Galerii pod radnicí v pátek od 18 hodin výstavu Jiřího Křiklavy a Jaroslava Svobody. Úvodní slovo na vernisáži přednese Marie Švecová, v hudebním programu vystoupí Lucie Kratochvílová a Jiřina Macháčková. Na výstavě zhlédnete výtvory ze skla, obrazy a fotografie. Otevřeno bude denně mimo pondělí a výstava potrvá do 5. února.

Lanškroun – V sobotu přivítá Městské muzeum Lanškroun návštěvníky výstavy Historické kočárky ze sbírky Miloslavy Šormové. Vernisáž v 15 hodin hudebně doprovodí pěvecký sbor předškolních dětí Motýlek. Výstava potrvá do 25. dubna.

Dobříkov – V sobotu ožije obec Dobříkov turnajem v křížovém mariáši. Prezence účastníků proběhne v sokolském klubu od 12.45 do 13.15 hodin. Slosování startovného čísla bude ještě před zahájením turnaje ve13.15 hodin. Na vítěze čeká mnoho hodnotných cen.

Chrudimsko - Začal jezdit víkendový skibus

Trhová Kamenice, Hlinsko – Lyžařské vleky v Trhové Kamenici i Hlinsku fungují. Bližší informace o sjezdovkách v Trhové Kamenici najdete na http://www.sjezdovkatk.wz.cz/ a http://www.skihluboka.cz/. Začal jezdit také víkendový skibus do Trhové Kamenice, Hlinska a Svratky. Jízdní řád najdete na http://www.chrudimsky.navstevnik.cz/aktualne/skibus-pardubice-chrudim-svratka/.

Nasavrky, Seč –Běžkařské trasy v okolí Nasavrk a Seče jsou opět v provozu. Aktuální informace o stavu tras najdete na adresehttp://sites.google.com/site/czhbezkarsketrasy/.

Miřetice – Penzion Na Majlantě v Miřeticích pořádá v sobotu turnaj v kulečníku. Začátek v 9 hodin, startovné činí 100 korun.
Chrudim – Ve Velkém sále Muzea v Chrudimi se v sobotu koná Měšťanský bál.Program obstará Malý uvítací orchestr povadlého žánru, Velký plesový orchestr Chorus se sólisty a Big Band Chrudim. Připraveno je předtančení, chrudimský filmový kvíz a bohatá tombola, dojde i na půlnoční překvapení. Začátek ve 20 hodin.

Pardubicko - Punkrocková kapela míří do Ponorky

Pardubice – V pátek od 20 hodin zahraje v Rockovém klubu Ponorka v Pardubicích skvělá česko–americká punkrocková kapela Pipes and Pints. Společně s ní budou vystupovat ještě další „pankáči“ s názvem Na Rovinu! Návštěvníci se mohou těšit i na téměř kompletní dívčí skupinu Nový zboží, hrající rock´n´roll. V sobotu od 18 hodin se tu uskuteční tradiční akce s názvem Zimní polefest.Tentokrát zahrají kapely Jazzevčík, Hydes, SesLOST, Battle-Pink Floyd Revival, Doors Revival a Lazaret.

Pardubice – V sobotu se na plochodrážním stadionu Zlaté přilby v Pardubicích koná exhibiční závod automobilů na sněhu. Kromě speciálních vozidel na rallye či bugin se mohou návštěvníci těšit také na autogramiádu hokejistů HC Eaton Pardubice. Začátek celé této šou-akce je v 11 hodin, autogramiáda začíná v 11.45 v místní restauraci pod tribunou.

Královéhradecko - V podchodu najdete komiksy

Hradec Králové – V pořadí již druhou možnost, jak nahlédnout do moderního výtvarného umění na netradičním místě, nabídne sdružení Poco a poco animato. V nové galerii, která vznikla v podchodu na třídě Karla IV. nedaleko kina Centrál, se tentokrát představí komiksová díla. Několik vitrín, jež město nepoužívalo, se promění v komiksový pásek. Výstava zůstane v podchodu až do konce února.

Hradec Králové - Jeden z nejvíce vzrušujících příběhů operní literatury, Carmen Georgese Bizeta, se objeví na plátně Artkina Centrál. Další z přímých přenosů z Metropolitní opery v New Yorku se odehraje v sobotu od 18.45 hodin. Podle režiséra jedné z největších operních scén na světě se mohou diváci těšit na příběh plný sexu, násilí, rasismu a jejich protipólu svobodě. „Je to jedno z největších uměleckých děl vůbec. Je smyslné a přitažlivé. A myslím, že by mělo být i šokující,“ říká Richard Eyre.

Hradec Králové - Netradiční program pro malé děti od tří do osmi let nabízí v sobotu Galerie moderního umění. Výtvarná dílna spojená s dalšími zábavnými aktivitami představí ratolestem neobvyklým způsobem expozici mapující umění 19. století. Akce začíná v 9 hodin.

Dohalice – Osmdesát až sto bojovníků v dobovém oblečení se v sobotu veřejnosti představí při sedmé zimní bitvě z cyklu Dračí setba. Více než půlhodinový souboj barbarů s rytíři se uskuteční v sobotu od 14 hodin u dohalické tvrze. Podle vedoucího pořádajícího dětského kroužku historického šermu Tesák Daniela Richtera půjde o smyšlenou bitvu, která není inspirována žádnou skutečnou událostí z minulosti. Ani nemůže být, v Dohalicích se totiž představí bojovníci z různých časových období, kteří se proto nemohli setkat. Jde o období od ranného středověku až po 15. století. (čer)

Rychnovsko - Opět můžete vidět komedii Vrány

Týniště nad Orlicí – Na četná přání diváků se na domácí prkna vrací herci divadelní skupiny Jirásek TEMNO v jedné z nejúspěšnějších komedií z prostředí bezdomovské komunity. Komedii Vrány odehrají v sobotu od 19.30 hodin v divadelním sále kulturního domu. Vstupné je 80 korun.

Rychnov nad Kněžnou – V rychnovském kině můžete v pátek a v sobotu od 20 hodin vidět očekávaný polský film o tanci, lásce a touze Love and dance, v němž se mezi rytmem a tancem rodí láska. Vstupné je 65 korun.

Dobruška – Sbor dobrovolných hasičů v Dobrušce zve zájemce v pátek od 20 hodin na 6. hasičský ples, který se koná v kulturním domě. K tanci a poslechu hraje POKROK. Čeká vás bohatá tombola.

Náchodsko - Setkání otužilců zpestří svatba

Náchod – V sobotu se v řece Metuji v Náchodě uskuteční již 39. ročník setkání otužilců
Sraz začíná v 13.30 v lokalitě Na Strži (u zimního stadionu). Plavat se bude na tratích 100, 250, 500 a 750 metrů. Letošní ročník zpestří svatba.. Své „ano“ si řeknou v ledových vodách řeky Metuje.

Česká Metuje – Tradiční ples spojený s výstavou u příležitosti 60. výročí založení Mysliveckého sdružení „Metuje“ se uskuteční v sobotu. Začátek je stanoven na 20. hodinu.

Police nad Metují – Skautské středisko „Skaláci“ s městem a Krajskou radou Junáka Královéhradeckého kraje pořádají první Skautskou filmovou sobotu. Od 11 hodin bude připravena zhruba tříhodinová hra po městě, která je uvede do dobového kontextu filmu. Ve 14.30 bude zahájena úvodním slovem v Kolárově divadle prezentace filmového díla.

Trutnovsko - Loutky rozzáří dětské oči

Trutnov – Loutkové divadlo Xaver připravilo představení Fimfárum pro děti od osmi let, které se uskuteční v neděli od 15 hodin v trutnovském kině Vesmír. Divadlo s písničkami je koncipováno na motivy známé pohádky Jana Wericha. O kováři, kterému pomohou čert a vodník potrestat nevěrnou ženu, zlého lokaje a hloupého knížepána.

Rýchory - Zimní sjezd na sáňkách z Rýchor pořádá v sobotu Krkonošské středisko ekologické výchovy. Sraz je v deset hodin na náměstí v Horním Maršově, odkud účastníci vystoupají na Rýchorskou boudu. Postaví si tam iglů, dostanou zdarma čaj a pak se vydají na vlastních prostředcích z kopce. Povoleny jsou pytle, pekáče, sáňky. Zakázány jsou naopak lyže nebo snowboardy.

Špindlerův Mlýn - Na sobotu od 11 do 16 hodin je připravena nová roadshow Salomon & Atomic Ski4fun. Červená sjezdovka ve Svatém Petru bude vyhrazena všem, kdo na lyžích rádi jezdí rychle. Uskuteční se zde závod v obřím slalomu pro širokou veřejnost. Lidé si mohou během dne vyzkoušet výbavu značek Salomon a Atomic. Jako služba pro lyžaře bude na místě bezplatné seřízení vázání, módní přehlídka oblečení Salomon, ochutnávky kvalitních italských těstovin Agnesi a výstava nových modelů aut Mercedes. Důležitým bodem programu bude také zkoušení lyžařských přileb.

Dvůr Králové – Divadelní představení pohádky Čaroděj Habakuk je připraveno na neděli od 10 hodin ve velkém sále Hankova domu. Marionetovou pohádku zahrají členové divadelního souboru Klíček.

Jičínsko - Odborník vám poradí s chovem včel

Mlázovice – Český svaz včelařů, okresní výbor Jičín připravil okresní včelařskou přednášku, která se uskuteční v sobotu od 9 hodin v Kulturním domě v Mlázovicích. Na téma Světový kongres APIMONDIA 2009 – Francie - Montpelier vystoupí Vlastimil Dlab, účastník tohoto kongresu. Přiblíží pohled na evropské a světové včelařství, nové trendy ve světě, porovná včelaření v ČR a ve světě. Chybět nebudou ukázky pomůcek a technologií, zapojit se můžete do diskuse.

Sobotka – Městské kulturní středisko Sobotka zve na tradiční lednové matiné, letos pod názvem Kus krásného snu. Poetický pořad hudby romantiků a básní Fráni Šrámka se koná v neděli od 14 hodin v sále spořitelny. Zazní skladby Dvořáka, Chopina, Masseneta a výběr poezie i korespondence Fráni Šrámka.

Valdice – Věznice Valdice a SKP Valdice pořádají v sobotu již 3. kartouzský sportovní ples. Začátek je ve 20 hodin v Kulturním domě ve Valdicích. Hraje James Band, na úvod plesu předtančení. V průběhu večera vás čeká překvapení. Bohatá tombola a slosovatelné vstupenky o hlavní ceny. Doprava z Jičína v 19.30 hod. (u kina, U Šuků) a zpět (cca v 2.00 hod.) zajištěna.

Jičín – V pátek se po osmi letech do Jičína vrací kapela, ověnčená mnoha cenami – Čechomor. Koncert začíná v 19 hodin ve velkém sále Masarykova divadla.


15.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 22 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Řidič, skladník. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 31000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: řidičský průkaz sk. B, praxe v oblasti řízení vozidla výhodou, fyzická zdatnost, komunikativnost, flexibilita, NABÍZÍME: hlavní pracovní poměr, progresivní systém školení, moderní a příjemné prostřední v blízkosti aut. nádraží, příjemný kolektiv a zázemí, obědy dotované firmou, tři dny dovolené navíc sick-day , KONTAKT: telefonicky ( 8-16h), e-mailem. Pracoviště: Prospánek se - svitavy, Dimitrovova, č.p. 603, 568 02 Svitavy 2. Informace: Sabrina Karpíšková, +420 461 544 202. Management - Management Ředitel 35 000 Kč Řídící pracovníci ve zpracovatelském průmyslu Projektový manažer. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: podpora při zpracování poptávek zákazníka, podpora obchodního úseku při zpracování nabídek a poptávek, plánování projektu, vedení nových projektů do sériové fáze, vyhodnocování rizik projektu a projektového týmu, metodické vedení projektového týmu, jednání se zákazníky a dodavateli atd., POŽADAVKY: SŠ/VŠ vzdělání technického směru (nejlépe strojírenství nebo plasty), komunikativní znalost AJ nebo NJ, orientace v technické dokumentaci, praxe v oboru a řízení projektů min. 3 roky, velmi dobré organizační schopnosti, flexibilita, zodpovědnost, řidičské oprávnění sk."B", dobrá uživatelská znalost MS OFFICE, MS Project a základní znalost CAD systémů výhodou, základní znalost principu zpracování plastů a koncepce vstřikovacích forem výhodou, ochota cestovat do zahraničí atd., NABÍZÍME: stabilní zázemí české společnosti v oboru automotive, mzdu dle prokazatelných zkušeností a dovedností, management zajímavých mezinárodních projektů pro automobilový průmysl včetně vývoje produktu (plastové díly pro exteriér/interiér vozidel), pružnou pracovní dobu, interní a externí školení, možnost kariérního růstu, 5 týdnů dovolené, příspěvek na závodní stravování, kafetérii, odměny při životních i pracovních jubileích atd., KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Atek s.r.o., Svitavská, č.p. 1599, 571 01 Moravská Třebová 1. Informace: Jitka Kocianová, +420 702 186 405. Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Vrátný 13 000 Kč Vrátní Vrátný/á OZP. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: evidence návštěv a vjíždějících vozidel, na nočních směnách obchůzky 1x za 2 hodiny, POŽADAVKY: čistý trestní rejstřík, certifikát strážného výhodou,, NABÍZÍME: pracovní místo vyhrazeno zaměstnavatelem pro osoby se zdravotním postižením dle § 80, zákona č. 435/2004 Sb., pracovní smlouvu na dobu určitou s možností prodloužení, pracovní dobu rozvrženou do 12 hod. směn - denní i noční směny (6 - 18 hod., 18 - 6 hod.), KONTAKT: telefonicky (PO - PÁ 7:30 až 16:00), uchazeč o zaměstnání kontaktuje zaměstnavatele nejdříve telefonicky a domluví si schůzku = nechodit osobně na adresu místa výkonu práce. Pracoviště: Bartoň a partner s.r.o. - svitavy (průmyslová), Průmyslová, č.p. 2179, 568 02 Svitavy 2. Informace: Martin Dudák, +420 735 171 157. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 27 000 Kč Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidič, skladník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: rozvoz zboží k zákazníkům, příjem a výdej zboží, POŽADAVKY: ŘP sk. C, E, karta řidiče nákladního vozidla pro digitální tachografy, oprávnění pro manipulaci s hydraulickou rukou výhodou - není podmínkou, NABÍZÍME: stravenky, 2x sick days, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Coleman s.i., a.s. - svitavy, Olomoucká, č.p. 1759, 568 02 Svitavy 2. Informace: Martin Prokop, +420 725 675 627.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

BK Opava – Svitavy.

Tury potopily ztráty, rival z Opavy to tvrdě potrestal

Jsi lepší než Ronaldo? Porovnej se s hvězdami.

Jste lepší než Ronaldo? Porovnejte se! Zapojte svůj klub do projektu Deníku

Deváťáci hledají školu snů. Pomohla jim burza?

Svitavy - Zdravotní sestra, kuchař, grafika, učitelka… Nabídka středních škol je pestrá. S výběrem pomáhá žákům burza. Jedna se uskutečnila ve čtvrtek ve fabrice ve Svitavách.

OBRAZEM: Pastviny na suchu

Pardubický kraj, Pastviny /FOTO/ - Populární přehrada Pastviny je vlivem dlouhotrvajícího sucha téměř bez vody. Na východě Čech není jediná, podobně je na tom třeba Pařížov na Chrudimce.

Slovan bral tři body, Litomyšl rozhodla v prodloužení

Pardubický kraj /KRAJSKÝ HOKEJ/ – Středeční program krajské hokejové ligy měl jednoznačný tahák v podobě střetu o průběžné vedení v tabulce. Doposud neporažená Chrudim zavítala na led stále se lepšících českotřebovských Kohoutů.

Škoda. Tenhle Nymburk k poražení byl

Svitavy /KOOPERATIVA NBL/ – Na půdě mnohonásobných českých šampiónů odvedli Dekstone Tuři dobrou práci. Prohrát osmibodovým rozdílem není žádná ostuda, přesto lze současně říci, že promarnili obrovskou příležitost na vítězství.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT