VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Přehled akcí v Pardubickém a Královehradeckém kraji ve dnech 15. až 17. ledna.

15.1.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Iveta Nádvorníková

Svitavsko - Lyžaři pofrčí za koňmi

Janov – Ve vesnici u Litomyšle se dočkali sněhu, a tak mohou opět uspořádat horseskijöring. Akce se koná v sobotu 16. ledna v areálu jízdárny u Pucherů na okraji Janova. Závod začíná o půl druhé odpoledne. Jezdci se představí ve slalomu i ve skocích přes překážky. Ti odvážní si vyzkoušejí různé kreace.

Polička – V Centru Bohuslava Martinů v sobotu ve 14 hodin otevřou novou interaktivní expozici Branou muzea do středověku aneb výstava Doba měst a hradů, jak ji ještě neznáte… Návštěvníci si vyzkoušejí brnění, uvidí kolekci historických zbraní. Zahrají si dobové stolní hry nebo se zapojí do ražby mincí. Vernisáže se zúčastní i král Přemysl Otakar II. s manželkou. Výstava potrvá až do 28. března.

Lubná – Místní ženy pořádají v neděli Zimní radovánky. Zájemce zvou do prostoru za horním rybníkem. Účastníci budou jezdit na netradičních klouzadlech a pořadatelky uvítají kostýmy. Možná dojde i na zimní stavby.

Orlickoústecko - Hráči mariáše budou bojovat o ceny

Ústí nad Orlicí – Klub přátel umění Ústí nad Orlicí zahájí v Galerii pod radnicí v pátek od 18 hodin výstavu Jiřího Křiklavy a Jaroslava Svobody. Úvodní slovo na vernisáži přednese Marie Švecová, v hudebním programu vystoupí Lucie Kratochvílová a Jiřina Macháčková. Na výstavě zhlédnete výtvory ze skla, obrazy a fotografie. Otevřeno bude denně mimo pondělí a výstava potrvá do 5. února.

Lanškroun – V sobotu přivítá Městské muzeum Lanškroun návštěvníky výstavy Historické kočárky ze sbírky Miloslavy Šormové. Vernisáž v 15 hodin hudebně doprovodí pěvecký sbor předškolních dětí Motýlek. Výstava potrvá do 25. dubna.

Dobříkov – V sobotu ožije obec Dobříkov turnajem v křížovém mariáši. Prezence účastníků proběhne v sokolském klubu od 12.45 do 13.15 hodin. Slosování startovného čísla bude ještě před zahájením turnaje ve13.15 hodin. Na vítěze čeká mnoho hodnotných cen.

Chrudimsko - Začal jezdit víkendový skibus

Trhová Kamenice, Hlinsko – Lyžařské vleky v Trhové Kamenici i Hlinsku fungují. Bližší informace o sjezdovkách v Trhové Kamenici najdete na http://www.sjezdovkatk.wz.cz/ a http://www.skihluboka.cz/. Začal jezdit také víkendový skibus do Trhové Kamenice, Hlinska a Svratky. Jízdní řád najdete na http://www.chrudimsky.navstevnik.cz/aktualne/skibus-pardubice-chrudim-svratka/.

Nasavrky, Seč –Běžkařské trasy v okolí Nasavrk a Seče jsou opět v provozu. Aktuální informace o stavu tras najdete na adresehttp://sites.google.com/site/czhbezkarsketrasy/.

Miřetice – Penzion Na Majlantě v Miřeticích pořádá v sobotu turnaj v kulečníku. Začátek v 9 hodin, startovné činí 100 korun.
Chrudim – Ve Velkém sále Muzea v Chrudimi se v sobotu koná Měšťanský bál.Program obstará Malý uvítací orchestr povadlého žánru, Velký plesový orchestr Chorus se sólisty a Big Band Chrudim. Připraveno je předtančení, chrudimský filmový kvíz a bohatá tombola, dojde i na půlnoční překvapení. Začátek ve 20 hodin.

Pardubicko - Punkrocková kapela míří do Ponorky

Pardubice – V pátek od 20 hodin zahraje v Rockovém klubu Ponorka v Pardubicích skvělá česko–americká punkrocková kapela Pipes and Pints. Společně s ní budou vystupovat ještě další „pankáči“ s názvem Na Rovinu! Návštěvníci se mohou těšit i na téměř kompletní dívčí skupinu Nový zboží, hrající rock´n´roll. V sobotu od 18 hodin se tu uskuteční tradiční akce s názvem Zimní polefest.Tentokrát zahrají kapely Jazzevčík, Hydes, SesLOST, Battle-Pink Floyd Revival, Doors Revival a Lazaret.

Pardubice – V sobotu se na plochodrážním stadionu Zlaté přilby v Pardubicích koná exhibiční závod automobilů na sněhu. Kromě speciálních vozidel na rallye či bugin se mohou návštěvníci těšit také na autogramiádu hokejistů HC Eaton Pardubice. Začátek celé této šou-akce je v 11 hodin, autogramiáda začíná v 11.45 v místní restauraci pod tribunou.

Královéhradecko - V podchodu najdete komiksy

Hradec Králové – V pořadí již druhou možnost, jak nahlédnout do moderního výtvarného umění na netradičním místě, nabídne sdružení Poco a poco animato. V nové galerii, která vznikla v podchodu na třídě Karla IV. nedaleko kina Centrál, se tentokrát představí komiksová díla. Několik vitrín, jež město nepoužívalo, se promění v komiksový pásek. Výstava zůstane v podchodu až do konce února.

Hradec Králové - Jeden z nejvíce vzrušujících příběhů operní literatury, Carmen Georgese Bizeta, se objeví na plátně Artkina Centrál. Další z přímých přenosů z Metropolitní opery v New Yorku se odehraje v sobotu od 18.45 hodin. Podle režiséra jedné z největších operních scén na světě se mohou diváci těšit na příběh plný sexu, násilí, rasismu a jejich protipólu svobodě. „Je to jedno z největších uměleckých děl vůbec. Je smyslné a přitažlivé. A myslím, že by mělo být i šokující,“ říká Richard Eyre.

Hradec Králové - Netradiční program pro malé děti od tří do osmi let nabízí v sobotu Galerie moderního umění. Výtvarná dílna spojená s dalšími zábavnými aktivitami představí ratolestem neobvyklým způsobem expozici mapující umění 19. století. Akce začíná v 9 hodin.

Dohalice – Osmdesát až sto bojovníků v dobovém oblečení se v sobotu veřejnosti představí při sedmé zimní bitvě z cyklu Dračí setba. Více než půlhodinový souboj barbarů s rytíři se uskuteční v sobotu od 14 hodin u dohalické tvrze. Podle vedoucího pořádajícího dětského kroužku historického šermu Tesák Daniela Richtera půjde o smyšlenou bitvu, která není inspirována žádnou skutečnou událostí z minulosti. Ani nemůže být, v Dohalicích se totiž představí bojovníci z různých časových období, kteří se proto nemohli setkat. Jde o období od ranného středověku až po 15. století. (čer)

Rychnovsko - Opět můžete vidět komedii Vrány

Týniště nad Orlicí – Na četná přání diváků se na domácí prkna vrací herci divadelní skupiny Jirásek TEMNO v jedné z nejúspěšnějších komedií z prostředí bezdomovské komunity. Komedii Vrány odehrají v sobotu od 19.30 hodin v divadelním sále kulturního domu. Vstupné je 80 korun.

Rychnov nad Kněžnou – V rychnovském kině můžete v pátek a v sobotu od 20 hodin vidět očekávaný polský film o tanci, lásce a touze Love and dance, v němž se mezi rytmem a tancem rodí láska. Vstupné je 65 korun.

Dobruška – Sbor dobrovolných hasičů v Dobrušce zve zájemce v pátek od 20 hodin na 6. hasičský ples, který se koná v kulturním domě. K tanci a poslechu hraje POKROK. Čeká vás bohatá tombola.

Náchodsko - Setkání otužilců zpestří svatba

Náchod – V sobotu se v řece Metuji v Náchodě uskuteční již 39. ročník setkání otužilců
Sraz začíná v 13.30 v lokalitě Na Strži (u zimního stadionu). Plavat se bude na tratích 100, 250, 500 a 750 metrů. Letošní ročník zpestří svatba.. Své „ano“ si řeknou v ledových vodách řeky Metuje.

Česká Metuje – Tradiční ples spojený s výstavou u příležitosti 60. výročí založení Mysliveckého sdružení „Metuje“ se uskuteční v sobotu. Začátek je stanoven na 20. hodinu.

Police nad Metují – Skautské středisko „Skaláci“ s městem a Krajskou radou Junáka Královéhradeckého kraje pořádají první Skautskou filmovou sobotu. Od 11 hodin bude připravena zhruba tříhodinová hra po městě, která je uvede do dobového kontextu filmu. Ve 14.30 bude zahájena úvodním slovem v Kolárově divadle prezentace filmového díla.

Trutnovsko - Loutky rozzáří dětské oči

Trutnov – Loutkové divadlo Xaver připravilo představení Fimfárum pro děti od osmi let, které se uskuteční v neděli od 15 hodin v trutnovském kině Vesmír. Divadlo s písničkami je koncipováno na motivy známé pohádky Jana Wericha. O kováři, kterému pomohou čert a vodník potrestat nevěrnou ženu, zlého lokaje a hloupého knížepána.

Rýchory - Zimní sjezd na sáňkách z Rýchor pořádá v sobotu Krkonošské středisko ekologické výchovy. Sraz je v deset hodin na náměstí v Horním Maršově, odkud účastníci vystoupají na Rýchorskou boudu. Postaví si tam iglů, dostanou zdarma čaj a pak se vydají na vlastních prostředcích z kopce. Povoleny jsou pytle, pekáče, sáňky. Zakázány jsou naopak lyže nebo snowboardy.

Špindlerův Mlýn - Na sobotu od 11 do 16 hodin je připravena nová roadshow Salomon & Atomic Ski4fun. Červená sjezdovka ve Svatém Petru bude vyhrazena všem, kdo na lyžích rádi jezdí rychle. Uskuteční se zde závod v obřím slalomu pro širokou veřejnost. Lidé si mohou během dne vyzkoušet výbavu značek Salomon a Atomic. Jako služba pro lyžaře bude na místě bezplatné seřízení vázání, módní přehlídka oblečení Salomon, ochutnávky kvalitních italských těstovin Agnesi a výstava nových modelů aut Mercedes. Důležitým bodem programu bude také zkoušení lyžařských přileb.

Dvůr Králové – Divadelní představení pohádky Čaroděj Habakuk je připraveno na neděli od 10 hodin ve velkém sále Hankova domu. Marionetovou pohádku zahrají členové divadelního souboru Klíček.

Jičínsko - Odborník vám poradí s chovem včel

Mlázovice – Český svaz včelařů, okresní výbor Jičín připravil okresní včelařskou přednášku, která se uskuteční v sobotu od 9 hodin v Kulturním domě v Mlázovicích. Na téma Světový kongres APIMONDIA 2009 – Francie - Montpelier vystoupí Vlastimil Dlab, účastník tohoto kongresu. Přiblíží pohled na evropské a světové včelařství, nové trendy ve světě, porovná včelaření v ČR a ve světě. Chybět nebudou ukázky pomůcek a technologií, zapojit se můžete do diskuse.

Sobotka – Městské kulturní středisko Sobotka zve na tradiční lednové matiné, letos pod názvem Kus krásného snu. Poetický pořad hudby romantiků a básní Fráni Šrámka se koná v neděli od 14 hodin v sále spořitelny. Zazní skladby Dvořáka, Chopina, Masseneta a výběr poezie i korespondence Fráni Šrámka.

Valdice – Věznice Valdice a SKP Valdice pořádají v sobotu již 3. kartouzský sportovní ples. Začátek je ve 20 hodin v Kulturním domě ve Valdicích. Hraje James Band, na úvod plesu předtančení. V průběhu večera vás čeká překvapení. Bohatá tombola a slosovatelné vstupenky o hlavní ceny. Doprava z Jičína v 19.30 hod. (u kina, U Šuků) a zpět (cca v 2.00 hod.) zajištěna.

Jičín – V pátek se po osmi letech do Jičína vrací kapela, ověnčená mnoha cenami – Čechomor. Koncert začíná v 19 hodin ve velkém sále Masarykova divadla.


15.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 20 000 Kč

Ostatní odborní pracovníci v oblasti sociální práce Sociální pracovník v sociálně aktivizační službě pro rodiny s dětmi a pro pěstounské rodiny. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: DO ROZŠIŘUJÍCÍHO SE TÝMU HLEDÁME SOCIÁLNÍHO PRACOVNÍKA V SOCIÁLNĚ AKTIVIZAČNÍCH SLUŽBÁCH PRO RODINY S DĚTMI A PRO PĚSTOUNSKÉ RODINY, Přihlášky zasílejte do 18. 5. 2018 na adresu: Charita Moravská Třebová, Svitavská 44, 571 01 Moravská Třebová - obálku označte heslem „VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ SAS+CPP“, nebo scanem na e-mail: martina.jinkova@mtrebova.charita.cz, Vybraní zájemci budou pozvání k přijímacímu pohovoru, který proběhne v týdnu 21. - 25.5.2018., Charita Moravská Třebová si vyhrazuje právo nevybrat žádného zájemce.. Pracoviště: Charita moravská třebová - moravská třebová (svitavská), Svitavská, č.p. 655, 571 01 Moravská Třebová 1. Informace: Martina Jínková, +420 733 742 083.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři 20 000 Kč

Mechanici a opraváři zemědělských, průmyslových a jiných strojů a zařízení Servisní technik technologií pro skot. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: servis a montáž technologií pro živočišnou výrobu, POŽADAVKY: vzdělání - elektrikář, instalatér, zámečník ŘP sk. B, NABÍZÍME: PP na dobu určitou, různorodou práci s novými technologiemi, odborná školení, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Lukrom, spol. s r.o. - svitavy (pražská), Pražská, č.p. 2061, 568 02 Svitavy 2. Informace: Luboš Franze, +420 725 949 810.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 22 000 Kč

Stavební a provozní elektrikáři Podnikový elektrikář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: údržba elektrozařízení v podniku, POŽADAVKY: osvědčení o elektrotechnické kvalifikaci, vyhláška č.50/1978Sb. v platném znění. řidičské oprávnění sk. B, případně sk. C (výhodou), strojnický průkaz, průkaz svářeče apod. výhodou, zručnost, šikovnost, komunikativnost, flexibilita, spolehlivost, koncentrace, rozhodnost, rychlost při vyhodnocování situací, zkušenost se slaboproudem výhodou, trestní bezúhonnost, NABÍZÍME: perspektivní práci v rostoucí společnosti, dotované stravování v místě, práce v přátelském kolektivu, příspěvek na životní pojištění / penzijní spoření, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Zzn svitavy a.s., Průmyslová, č.p. 1895, 568 02 Svitavy 2. Informace: Vlastimil Brandejs, +420 724 244 387.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Specialista financí 22 000 Kč

Ostatní odborní pracovníci v oblasti účetnictví a ekonomiky Asistent/ka vedoucího nákupu. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: dobrá znalost anglického jazyka slovem i písmem + další jazyk výhodou, NABÍZÍME: příspěvky na stravování, 5 týdnů dovolené, zvýhodněný rodinný tarif pro mobilní telefony, možnost osobního rozvoje (školení, průkazy), stabilní zázemí nadnárodní společnosti, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Stv group a.s. - polička, Bořiny, č.p. 1145, 572 01 Polička. Informace: Pavlína Šenková, +420 775 427 727.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Místo hodů nastal půst, Jaroslav Jirout však přesto našel cestu k úspěchu

Svitavská rezerva (v pruhovaném) vyzrála na favority z Dolního Újezdu, když ve druhé půlce obrátila vývoj utkání.

Derby. Magické slovo, které fungovalo na různé způsoby

Lidi trápí problémy s Romy i doprava

Moravská Třebová – Skoro polovina ze čtyř stovek obyvatel Moravské Třebové, kteří se zapojili do nedávno zveřejněného průzkumu, je se životem ve městě spokojena. Avšak jen osm procent z nich je přesvědčeno, že se v Moravské Třebové žije lépe než v okolních městech. Více než třetina respondentů věří, že se v příštích pěti letech kvalita života ve městě zlepší. Skeptická je v tomto ohledu necelá polovina zúčastněných.

Lázeňská sezona se zvolna rozjíždí

Litomyšl – Na duševní bázně v Litomyšli lázně! Posedmé se koná recesistická akce, která láká rok od roku čím dál více turistů do Litomyšle.

Zastupitelé jednali o Ceně a dotacích

Moravská Třebová – Většinou hlasů odsouhlasili zdejší zastupitelé na třetím letošním zasedání udělení Ceny města za minulý rok Františku Matouškovi.

Kandidáti do senátu přibývají

Svitavsko - Už tři politické strany nebo hnutí mají jasno o kandidátech ve svitavském volebním okrsku v podzimních senátních volbách.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT