Svitavsko: Amatérští výtvarníci pořádají Přehlídku

Svitavy – Muzejníci zvou na první výstavu letošního roku nazvanou Přehlídka 2014. Výběr děl, která budou k vidění, vzešel z lednového poradenského dne pro amatérské výtvarníky. S jejich hodnocením letos pomohl pedagog, spisovatel a akademický malíř Petr Kmošek, který také výstavu zahájí. Slavnostní vernisáž ve svitavském Městském muzeu a galerii začíná v sobotu v 15  hodin.

Orlickoústecko: Komu karty v ruce šustí…

Mariášový turnaj v poličském Divadelním klubu už slavil desáté narozeniny. Nenechalo si ho ujít na šedesát karbaníků z různých koutů republiky.

Kunvald – Čertovy obrázky budou v sobotu šustit v Penzionu U Lípy. Turnaj v křížovém mariáši o p

ůl jedné zahájí prezence hráčů, hrát se začne o půl hodiny později, aby byl před 17. hodinou znám nejlepší „karbaník".

Letohrad – V Orlovně na Orlici se v sobotu od 19.30 hodin koná tradiční charitní ples. Účastníkům bálu, který je vyhlášený svou kuchyní i tombolou, zahraje skupina Combi. Výtěžek z plesu bude věnován na pořízení auta pro domácí hospicovou péči, která je poskytována v Ústí nad Orlicí, České Třebové, Lanškrouně, Letohradu a jejich okolí.

Přívrat – Hudební večer s kulinářskou ozdobou na sobotu připravují v hostinci U Coufalů. Třináctý ročník Hudlání začne v 19 hodin, známé písničky různých žánrů v hostinci zahraje na harmoniku Vít Moštěk a na kytaru Milan Mužík. Specialitou pro tento večer budou bramboráky s uzeným a se zelím.

Chrudimsko: Hasičský ples 
s příchutí jitrnic

Krouna – Sbor dobrovolných hasičů Krouna srdečně zve v sobotu od 20 hodin do sokolovny na tradiční hasičský ples. K tanci a poslechu zahraje hudební skupina MAT4. Připravena je také soutěž o ceny a domácí zabijačkové hody. Prodej vepřových lahůdek se uskuteční i před plesem – v pátek 31. ledna od 10 hodin na křižovatce v Krouně.

Pardubicko - Grand Festival smíchu pokračuje!

Pardubice – Ani o víkendu nepřijdou divadelní fanoušci zkrátka. V pátek je od 20 hodin na programu Grand Festivalu smíchu představení Lháři v podání Divadla J. K. Tyla. Pokud bude někdo netrpělivý, může zavítat na Malou scénu ve dvoře, kde se už od 18 hodin koná koncert vokální skupiny Jany Rychterové Two Voices. V sobotu pak budou k vidění komedie Od A k B a zase zpět či Soudce v nesnázích.

Jičínsko: Poodhalená tajemství markvartických rodů

Markvartičtí hospodáři, rok 1947.

Markvartice: V sobotu jste zváni na zajímavé vyprávění s promítáním dokumentů a fotografií o životě v obci Markvartice od roku 1819 až po současnost s názvem Markvartice – tajemství rodů v dokumentech a ve fotografiích. Přijďte si poslechnout markvartického rodáka Josefa Jirků od 14 hodin do hospody U Markvarta.

Jičín: V sobotu od 19 hodin můžete přijít do Masarykova divadla na koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers.

Královéhradecko

Všestary: Ve všestarském Archeoparku o víkendu zahajují cyklus Dny živé archeologie. V sobotu i v neděli se můžete těšit na program s názvem Bude zima, bude mráz, kam se v pravěku schováš? Jak název napovídá, dozvíte se, jak si s životem v chladných měsících poradili lidé v pravěku. Jak se oblékali a co jedli… Otevřeno bude od 10 do 15.30 hodin.

Hradec Králové: Česko Slovenský bál pořádá Regionálna Obec Slovákov v sobotu od 19.30 hodin v Adalbertinu. Hosty potěší  cimbál, fujara a heligonka. Pořadatelé ve slovenských krojích přivítají návštěvníky kalíškem  slovenské borovičky. Nebude chybět veselá tombola a o půlnoci slovenská kapustnica.

Hradec Králové: Tradiční specializovaná přehlídka cestopisných besed a promítání o cyklocestování a cykloturistice je určena nejen pro všechny cyklocestovatele, kteří vyrážejí na své cesty po světě s kolem, ale i pro všechny příznivce nenáročné cykloturistiky, cestování a pohybu v přírodě. Letos se opět uskuteční v Biu Central tuto sobotu a  neděli.

Náchodsko: Přijďte k rybníku a  nezapomeňte plavky

Červený Kostelec: Nově založená skupina otužilců z Červeného Kostelce pořádá  propagační plavání v rybníku Brodský v neděli od 13 hodin. Pozváni jsou otužilci z Hradce Králové, polští Mroži a možná se ukážou i borci, kteří mají za sebou ledovou míli, nebo pokořitelé kanálu La Manche. Pro diváky je připraveno horké občerstvení a možnost vyzkoušet si krásu zimního plavání na vlastní kůži. Nezapomeňte si plavky.

Rychnovsko: Kryštofa a Kryštůfka získají ti nejlepší

Rychnov nad Kněžnou: V sobotu pořádá rychnovský Dům dětí a mládeže Déčko tradiční taneční soutěž  O Kryštofa a Kryštůfka. Soutěžit se bude ve standardních a latinsko-amerických tancích ve všech věkových kategoriích. Dětské i dospělé taneční páry budou tančit ve Společenském centru od 10 do 16 hodin.

Trutnovsko: Za hezké vysvědčení do zoo

Dvůr Králové: Zoologická zahrada připravila pro školáky a studenty překvapení. Od pátku do neděle mohou za vysvědčení s jedničkami a dvojkami přijít do zoo za 10 korun, pozvat kamarády na bowling v Hotelu Safari za stovku a v Restauraci U Lemura si dát za desetikorunu palačinku. Stačí k tomu  kopie vysvědčení.

Úpice: Občanské sdružení Klub pálenka pořádá v pátek od 21 hodin koncert skupiny Echt! Její písničky Smutný věci, Koně nebo Světobol jsou hity pub rocku.

Trutnov: Společenské centrum Uffo uvede v neděli od 19 hodin komedii s prvky antické tragédie Bohové hokej nehrají. Představí se členové Činoherního klubu Ústí nad Labem Kryštof Rímský, Zuzana Onufráková, Jan Janovský a další.