VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

16.8.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografieFoto: DENÍK/Květa Korbářová

Svitavsko - Polička 555 nabídne bohatý program

Polička - Již dvaadvacátý ročník multižánrového festivalu Polička 555 začíná v pátek. Třídenní festival má název podle nadmořské výšky města, ve kterém se koná. V programu nechybí hudba ani divadelní představení. Vystoupí například The Backwards, Xindl X, UDG, Depeche Mode Revival Live, Gabriela Gunčíková nebo Hradišťan.

Dolní Újezd - Především příznivci country a folkové hudby se těší na festival Újezdské babí léto, který se koná v pátek a sobotu v Dolním Újezdu. Vystoupí mj. Nezmaři a Miki Ryvola, Slávek Janoušek a Luboš Vondrák, Wabi Daněk a Miloš Dvořáček, Spiritual Kvintet nebo Vlasta s kapelou.

Jevíčko - O víkendu se koná ve městě Jevíčská pouť s lunaparkem a kulturním programem. V sobotu bude zahájena v židovské synagoze výstava Jevíčko z výšky. V neděli odpoledne na náměstí vystoupí Maxim Turbulenc, Malohanačka, Kamelot Na trati a další.

Chrudimsko - Koncert Muzikály, operety, chansony

Nasavrky - V neděli v 18 hod se v koncertních prostorách zámku koná koncert nazvaný Muzikály, operety, chansony. Účinkují: Jana Sychrovská soprán; Petr Hostinský klavír; Aleš Křívský viola.

Licibořice - Babiččin dvoreček zve na dožínky, které se uskuteční v sobotu. Přijďte se svými dětmi objevit cestu od zrna ke chlebu. Formou pohádky se děti naučí nejen poznávat jednotlivé druhy obilí, ale dozvědí se i to, jak se dříve obilí sekalo a mlátilo. Spolu s nimi si budete moci vyrobit i dožínkový věnec. Otevřeno bude od 10 do 18 hodin.

Vížky - V neděli pořádá Sbor dobrovolných hasičů Vížky oslavu 60 let založení sboru a zároveň setkání rodáků. Program začíná ve 14 hodin průvodem obcí. Vyvrcholením bude slavnostní ohňostroj ve 22 hodin. Po dobu oslav bude otevřena výstava věnovaná šedesátileté historii sboru.

Orlickoústecko - Cihelna představí Ostravskou operaci

Králíky - V pátek a v sobotu bude město pod Králickým Sněžníkem patřit příznivcům vojenské historie. Uskuteční se zde Cihelna 2013, akce s více než patnáctiletou historií. Na páteční dopoledne je naplánována spanilá jízda vojenské historické a bojové techniky regionem, v 18 hodin začne na králickém náměstí kulturní program. Hlavním ukázkovým dnem bude sobota. V 10 hodin proběhne slavnostní zahájení, v 11.40 začne na bojišti u Vojenského muzea Králíky hlavní historická bojová ukázka na téma Ostravská operace 1945 v režii vojenskohistorických klubů. Druhá bojová ukázka pak začne v 15.45 hodin. Součástí akce bude prezentace Armády ČR, integrovaného záchranného systému a výstavy vojenské historické techniky. Zájemci budou moci navštívit i Vojenské muzeum Králíky nebo některé z řady muzeí čs. pohraničního opevnění.

Choceň - Milovníci hudby, piva a dobrého jídla mohou v sobotu vyrazit do choceňského parku Peliny na tradiční Pivní slavnosti. Už od 10 hodin má hrát reprodukovaná hudba, ve 12 hodin akci zahájí místní taneční skupina BBR. Hudební program odstartuje o čtvrt hodiny později a potrvá až přes půlnoc. Mj. mají vystoupit kapely Krausberry, David Koller Band, Nil a Government Man (GB).

Ústí nad Orlicí - Od pátku do neděle bude centrum města patřit tradiční, v pořadí již 88. Ústecké staročeské pouti. Návštěvníky budou lákat pouťové atrakce a prodej stánkového zboží, v doprovodném programu jsou zahrnuty koncerty místních kapel, výstavy nebo pouťový turnaj neregistrovaných tenistů ve čtyřhře.

Pardubicko - Zámek v Cholticích bude patřit dravcům

Choltice - Nádvoří zámku v Cholticích bude v sobotu od 9.30 hodin patřit milovníkům a obdivovatelům dravců. Uskuteční se tam přehlídka sokolnictví. Na programu bude prezentace dravců, praktické ukázky výcviku a lovu, výklady o historii sokolnictví, prohlídky zámku a unikátní kaple svatého Romedia.

Strašov u Přelouče - Letní parket ve Strašově u Přelouče bude v sobotu od 12 hodin hostit sportovní odpoledne pro děti a dospělé 2. Česnekobraní. Na programu je orientační běh, plivání česneku do dálky, hod mobilním telefonem a válečkem a soutěže pro děti. Chybět nebude ani skákací hrad a jiné atrakce.

Sezemice - Součástí sezemické pouti, která začne v sobotu v deset hodin dopoledne, bude tradiční Sezemická lávka. Malí i velcí odvážlivci změří své síly na jízdě přes řeku Loučnou, ať už na kole nebo na trakařích. Pro nejmenší je přichystána Sezemická lávka na suchu o ceny.

Pardubice - Až do neděle se na nádvoří pardubického zámku a Přihrádku bude konat letní folkový festival Pernštejnská fortuna. Vrcholem programu bude vystoupení Bratří Ebenů.

Královéhradecko - Hlavní hvězda přiletí letadlem

Hradec Králové - Víkend bude hradeckým letištěm znít techno a house. Od pátku do neděle se zde koná taneční festival The Sun.V páteční podvečer dosedne na letiště v Hradci Králové stroj se slavným DJ Fedde Le Grand. Ten si tady totiž udělá zastávku ve svém letním turné a jako opravdová hvězda dorazí před začátkem akce přímo na místo svým letadlem. Na festivalu v Hradci Králové se zdrží čtyřiadvacet hodin. Interpreti dorazí z celého světa. Kromě Fedde Le Granda, který pravidelně hostuje za djskými pultíky Tomorrowlandu nebo Sensation na festivalu vystoupí celkem tři sta DJ's na jedenácti pódiích. Vstup na festival bude celý víkend zdarma. Platí se pouze ve stanovém městě.

Libčany - Sobotní odpoledne bude v obci patřit pouti a večer pak taneční zábavě. Na zdejším fotbalovém hřišti budou od 14.30 hodin pro děti připraveny nejrůznější soutěže a od 16 hodin pak nejmenší čeká loutkové představení. Těšit se můžete od 20 hodin na taneční pouťovou zábavu.

Jičínsko - Motopárty u Jičína letos oslaví kulaté jubileum

Dřevěnice u Jičína - Motorkářský sraz Motopárty u Jičína letos oslaví již 25. výročí. Po letech v Lužanech, Dřevěnici a jednom ročníku v Ostružně vás opět zveme do Dřevěnice k oslavě kulatého výročí. Toto setkání přátel jedné stopy patří mezi nejznámější a nejnavštěvovanější v celé České republice. V programu nechybí klasické motorkářské soutěže o hodnotné ceny, bohatá tombola, spanilá jízda, kapely zvučných jmen. V pátek zahrají kapely Fenix, Hlahol, Kiss Praha, Walda Gang a AC/DC, v sobotu pak od 12 hodin je plánována spanilá jízda. Od 15 hodin zahrají Alžběta, poté Spektrum, Komunál, Doga, Riziko. Více zjistíte na www.motoparty.cz.

Bačalky - Obec Bačalky zve na třetí ročník Bačalských selských trhů. Konají se v sobotu od 13 hodin v prostorách pivnice U Bači a nejbližším okolí. Na 17. hodinu je připraveno divadelní představení hry Františka Ringo Čecha Dívčí válka. Vítáni jsou všichni přespolní amatérští trhovci, kteří se chtějí předvést se svými produkty. Letos je připraveno i něco navíc soutěž o nejlepší palačinku.

Nová Paka - Hrubá pouť se uskuteční od pátku do neděle. Městské kulturní středisko Nová Paka pořádá doprovodný program na dvoře MKS. V pátečním programu vystoupí od 20 hodin country kapela Funny Grass Turnov, v sobotu pak od 14 hodin budou následovat loutková pohádka Červená karkulka, Kouzlení pro děti Radka Černého, loutková pohádka Perníková chaloupka a od 20 hodin zahraje kapela Brok. V neděli pak je od 10 hodin připraveno žonglérské vystoupení, skákací hrad a trampolína.

Rychnovsko - Sobota bude patřit oslavě gulášů

Bolehošť - Již po třetí provoní tuto obec více jak deset různých druhů gulášů. Sobota bude totiž patřit všem milovníkům zvěřinových, maďarských, segedínských, houbových a kdo ví jakých ještě gulášů. Při Gulášových slavnostech budou probíhat i soutěže o ty nejlepší guláše. Slavnosti se konají na sportovním hřišti od 14 hodin.

Neratov - Neratovské poutní slavnosti nabídnou kulturní, charitativní a duchovní program. Součástí je vystoupení lidí s postižením. Vše v prostředí horské vsi Neratov a pod prosklenou střechou místního kostela. Bohatý program nabídne mše svaté, pěší procesí, jarmark chráněných dílen, atrakce pro děti a poutní koláče. Chybět nebude šermířské vystoupení, koncert písničkáře Jiřího Černého, charitativní Běh naděje, skupina Sbor z hor a mnoho dalšího. Před závěrečným požehnáním vystoupí Filharmonie Hradec Králové.

Trutnovsko - Na Bojišti začíná další Open Air Festival

Trutnov Hudební Open Air Festival začíná dnes a potrvá až do nedělní noci. Úvodní den začne v 18 hodin bohoslužbou, dále vystoupí král bílého blues John Mayall, Čankišou, Visací zámek, Vlasta Redl mimořádně s Fleretem, Blanka Šrůmová z Tiché dohody, Jazz Q Martina Kratochvíla i osamocení muži s kytarou ve svém „minifestivalu". Festival přitvrdí také trash-metalový Debustrol, punkový Visací zámek, ale zazní i trampské písně v podání Wabi Daňka. Vystoupí také David Koller, který zahraje se svojí kapelou ale zabubnuje i s Jasnou Pákou. Během festivalu budou probíhat debaty s pamětníky, novináři a historiky na téma poválečného odsunu, jehož obětem je letošní ročník věnován. Promítat se budou filmy dokumentaristy Davida Vondráčka, proběhne i debata „Jak proti korupci" se zakladatelem protikorupčního fondu Karlem Janečkem.

Bohuslavice nad Úpou Na 37. ročník pochodu Šmajd naším okolím se mohou příznivci turistiky vydat tuto sobotu. Start je mezi 6. a 11. hodinou z fotbalového hřiště, nebo z libovolně zvoleného místa do libovolného cíle s průchodem přes Bohuslavice v době konání pochodu. Pořadatelé připravili trasy dlouhé od 8 do 51 kilometrů, vedoucí směrem na Čížkovy kameny, Malé Svatoňovice, Rtyni, případně Červený Kostelec. Při pochodu lze plnit podmínky oblastních odznaků: Bohuslaváci, Cestami spisovatelů, Hory a vrchy severovýchodních Čech, Krajem tří řek, Krkonoše, Křížem krážem královskými věnnými městy, Podkrkonoší, Po stopách bojů 1866 a Turista oblasti. Všechny záznamníky jsou v prodeji na startu, dále lze zakoupit turistické známky Čížkovy kameny, Letní sraz turistů oblasti 2005, Trutnov a Gablenz.

Malé Svatoňovice Diecézní pouť a Den obce jsou připraveny na tuto sobotu. Vedle dalších akcí proběhne ve 12 hodin na náměstí Mše svatá s hlavním celebrantem, Mons. Janem Vokálem, královéhradeckým diecézním biskupem. Celé odpoledne budou probíhat soutěže, hry, ukázky řemesel, vystoupení šermířů a večerní koncert country skupin Pěna a Patrolla.

Náchodsko - Plážový víkend a písečné hrátky

Náchod - Město pořádá o víkendu na Masarykově náměstí Plážový víkend a písečné hrátky nejen pro rodiny s dětmi. Připraveny jsou soutěže v plácání báboviček a pískových dortů či stavění hradů, tunelů nebo soch. Součástí akce budou také vystoupení kouzelníků a hudebních skupin. Program začíná v sobotu v 15 a v neděli ve 13 hodin.

Červený Kostelec - Na hladině rybníka Brodský se od pátku do neděle uskuteční Mistrovství České republiky a otevřené mistrovství světa Water Brod Bird Cap 2013 v jízdě na AquaSkipperu. Tato novinka v pohybu po vodní hladině lidskou silou na tzv. vodním skákadle nebo také vodním ptáku je divácky velice atraktivní disciplínou.

Lhota u Nahořan - Veteran military technika Borová a studio Falkar zvou na 3. ročník ukázek cvičení plovoucí těžké military techniky, která pomáhá při ochraně obyvatel a majetku při povodních a živelných pohromách. Cvičení a ukázky plavby se konají od pátku do neděle na přehradě Rozkoš za kostelem ve Lhotě u Nahořan.

Autor: Redakce

16.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 17 000 Kč

Prodavači smíšeného zboží Prodavač/ka, pokladní. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: prodej a doplňování zboží, zodpovědnost za svěřený úsek, čeká na Vás zajímavá práce v podobě kontroly čerstvosti ovoce a zeleniny, doplňování zboží, práce na pokladně, POŽADAVKY: praxe výhodou, příjemné a vstřícné vystupování, ochotu pracovat v kolektivu, NABÍZÍME: mzdu dle odvedené práce až 21 000 Kč, firemní benefity - atraktivní ceny služeb mobilního operátora, slevy na produkty dodavatelů elektrické energie a plynu, příspěvek na obědy, zaškolení, možnost plného nebo zkráceného úvazku, nástup možný dle dohody, možnost čerpání dalších firemních výhod, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Qanto services s.r.o. - svitavy (pavlovova), Pavlovova, č.p. 1704, 568 02 Svitavy 2. Informace: Milena Kliková, +420 604 693 319.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 18 000 Kč

Prodavači drobného zboží, klenotů, nábytku a bytových doplňků Asistent prodeje, manipulant, montážní technik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: vzdělání technického směru výhodou, fyzická odolnost, bezúhonnost, manuální zručnost, samostatnost, spolehlivost, komunikativnost, schopnost učit se novým věcem, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Michal sádovský - polička, Starohradská, č.p. 249, 572 01 Polička. Informace: Libor Sádovský, +420 604 464 583.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič vysokozdvižných vozíků 14 000 Kč

Řidiči vysokozdvižných vozíků Skladníci, obsluha manipulačních vozíků. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: ukládání, kontrola a skladování zboží, vyskladnění a vychystání zboží, expedice zboží, POŽADAVKY: řidičský průkaz sk. B, průkaz VZV, NABÍZÍME: dotované závodní stravování, zaměstnanecké slevy na výrobky firmy, prémie dle tržeb firmy, možnost prodloužení pracovního poměru na dobu neurčitou, přítomnostní bonus za docházku, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Dřevojas, výrobní družstvo, Pražská, č.p. 2060, 568 02 Svitavy 2. Informace: Pavla Kučerová, +420 778 468 608.

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 20 000 Kč

Zedníci, kamnáři, dlaždiči a montéři suchých staveb Zedník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: zednické práce, zdění, omítky, obklady, dlažby apod., POŽADAVKY: výhodou je praxe v oboru, lešenářský, vazačský průkaz a dále řidičský průkaz sk .B, schopnost práce ve výškách do 10-ti metrů, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Profistav litomyšl, a.s., Tyršova, č.p. 231, 570 01 Litomyšl. Informace: Ludmila Plšková, +420 461 531 016.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Poslední kolo se stalo kořistí Josefa Janků, králem TIP ligy je Luboš Komprda

Ruská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
11

Krásná žena z Orientu, Ruska či Uruguaye? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny A

AKTUALIZOVÁNO

Aktivisté uhradili škodu elektrárně. Ale jen to, co uznali za vhodné

Chvaletice - Po protestu aktivistů došlo i na finanční vyrovnání. O jeho výši se ale vedou spory.

Nejvyšší fotbalová liga má nového partnera. Fortunu. Logo rozpoutá debaty

Marné hledání dlouhodobého partnera skončilo. Nejvyšší fotbalová liga má po letech silného partnera, se kterým se spojí na několik let dopředu: sázkovou kancelář Fortuna. Ta patří finanční skupině Penta, pod kterou spadá i vydavatelství VLM.

Dvě nuly pod Hradem a strašidelná perníková ruina: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 19. června 2018.

V rytmu oslav. Březová porazila Mladějov a společně se s ním se radovala

Svitavy /III. TŘÍDA/ - Závěrečné dějství nejnižší okresní soutěže v kopané nemohlo nic změnit na skutečnosti, že z prvního místa postupuje Březová a z druhého Mladějov.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT