VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

20.4.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografieFoto: Deník/Iveta Nádvorníková

Svitavsko - Slováci přivezou svoji kulturu

Moravská Třebová - Sedmnáctý ročník festivalu Dny slovenské kultury se koná ve dnech 19. až 25. dubna. Tradičně se na festivalu představí Banská Štiavnica, poprvé bude mít zastoupení Bratislavský samosprávný kraj. Chybět nebude slovenská kuchyně v místních restauracích.

Brněnec - Krajská přehlídka venkovských divadelních souborů v Pardubickém kraji Sněhový Brněnec se koná v Lidovém domě v Brněnci. Divadelní hry můžete vidět od pátku do neděle. Představí se například divadelní soubor Tyl z Králík s detektivní komedií Hrobka s vyhlídkou či domácí divadelní soubor E. Vojana s hrou Komunismus.

Svitavy - Festival Amatérských Pěveckých Sborů je na programu v pátek a v sobotu ve Svitavách. Jedná se o nesoutěžní přehlídku. Především jde o společné setkání pěveckých sborů nejen z celé republiky, ale i ze zahraničí. Festivalu se zúčastní například Iuventus ze Svitav, KOS z Litomyšle, Bendl z České Třebové nebo Otakar z Vysokého Mýta.

Litomyšl - Zábavné rodinné odpoledne ke Dni Země se koná v sobotu v Nedošíně. Od 13 do 17.30 hodin budou připraveny na hřišti u Žabárny soutěže, hádanky a hry o přírodě. Nebude chybět stavění z kostek a různé hry zaměřené na zručnost celé rodiny.

Chrudimsko - Zámkem provede návštěvníky kastelán

Slatiňany - Mezinárodní den památek a historických sídel můžete trochu opožděně oslavit v sobotu a v neděli na zámku ve Slatiňanech. Přichystána je akce Hradem, zámkem s kastelánem, poodkrývající zákulisí života na zámku. Po oba dny od 11.00, 13.00 a 15.00 hod. provede návštěvníky zámkem kastelán a seznámí je s osudy zámku a jeho obyvatel. Prohlídková trasa bude navíc prodloužena o místa, kam nemohou návštěvníci běžně nahlédnout. Jde především o zámeckou oratoř a nově také chodbu tzv. mezipatra. Zámek bude přístupný od 10 do 16 hodin i mimo komentované prohlídky.

Heřmanův Městec - Městské kino Heřmanův Městec zve na záznam koncertu nejlepšího žijícího rockového kytaristy světa. Koncert s názvem Joe Satriani Satchurated v digitální kvalitě s úžasným prostorovým zvukem Dolby Digital 7.1 si můžete vychutnat v sobotu od 20 hodin.

Chrudim - Turnaj v pétanque Kapucínova koule se uskuteční v chrudimských Klášterních zahradách v sobotu. Prezence soutěžících se uskuteční od 8 do 8.45 hodin, vlastní soutěž bude zahájena v 9.15 hodin.

Orlickoústecko - Premiéra filmu o prvních českých kovbojích

Žamberk - V Divišově divadle se odehraje v sobotu od 19 hodin slavnostní premiéra filmu Úplně první kovboj. Za účasti tvůrců bude představen snímek o zakladatelích rodea v Čechách a putování českých kovbojů po Americe. Ve filmu hrají Cejpovi z Ranče C v Libchavách a další příznivci rodea. Premiéře bude předcházet od jedné hodiny odpoledne velký průvod koní a kovbojů Žamberkem.

Lanškroun - Městské muzeum bude v sobotu slavit dvacet let od svého znovuobnovení. Na nádvoří zámku začne ve 14 hodin zajímavý program, který bude zahrnovat vystoupení sdružení přátel historie Magna Moravia. Zpestří jej i výcvik pikenýrů a ukázky z táborového života, chybět nebudou dobová řemesla. V galerii bude v 15 hodin zahájena výstava panenek Anny Šlesinger. O hodinu později si přijdou na své děti, divadlo Páté patro z Prahy pro ně sehraje Psohádku na motivy Dášeňky Karla Čapka.

Líšnice - Cyklo-turistický pochod Líšnický puchýř uspořádá po jednadvacáté tuto sobotu TJ Sokol Líšnice. Start bude od 8 do 10 hodin v místní sokolovně, pěšky i na kolech bude možné se vydat na trasy dlouhé 4, 8, 16 a 32 kilometrů, v nabídce jsou i trasy od 44 do 66 km na asfaltu pro kola. U sokolovny bude připraveno posezení s možností občerstvení.

Pardubicko - Vzpomínka na Svojšický Slunovrat

Pardubice - Pořad s názvem Svojšický Slunovrat vzpomínáte…? se uskuteční v sobotu od 18 hodin v Kulturním domě Hronovická. Jedná se o páté pokračování této akce. Mezi řadou hostů nebude chybět také člen bývalé pardubické skupiny Stopa Jiří Vonšovský a spousta dalších. Zahrát přijede brněnská trampská kapela Ozvěna a legenda mezi folk a country kapelami Lokálka z Hradce Králové.

Pardubice - Mezinárodní taneční soutěž Pardubická arabeska se koná v sobotu v pardubickém ABC klubu. Soutěž, která se letos uskuteční již poosmé, je určena amatérským tanečníkům tedy dětem z baletních škol, tanečních oborů základních uměleckých škol či z amatérských souborů. Do soutěže se přihlásilo 25 baletních škol a studií s 224 soutěžícími. Pestré odpoledne začíná ve 12.30 hodin.

Pardubice - Divadelní představení s názvem Básník a kočka bude v neděli od 19 hodin k vidění v Kulturním domě Hronovická. Hra Wiltona Manhoffa se po senzačním úspěchu na Broadwayi dočkala i filmového zpracování. V režii Antonína Procházky se pardubickým divákům představí Lukáš Vaculík a Kateřina Hrachovcová.

Královéhradecko - Podzemní vodojem o víkendu otevře veřejnosti své brány

Hradec Králové - Podzemní vodojem na Novém Hradci Králové, který má objem deset a půl tisíce metrů krychlových, si budou moci zájemci prohlédnout v sobotu mezi devátou hodinou dopoledne a patnáctou hodinou. Skupinky maximálně pětadvaceti návštěvníků budou sestupovat do vnitřních prostor vodojemu ve zhruba dvacetiminutových intervalech. Na Novém Hradci Králové jsou celkem čtyři podzemní vodojemy. Zásoba pitné vody v nich se rovná přibližně jeden a půl denní spotřebě vody celého krajského města. Ve věžovém vodojemu, který je dominantou Nového Hradce Králové, je pak přibližně tři sta metrů krychlových pitné vody.

Hradec Králové - Procházku pro děti z mateřských škol a prvňáčky v doprovodu rodičů s názvem Jarní hrátky se zvířátky opět připravili členové Turistického oddílu mládeže 1722 Pěšinky a Ostříži. Tentokrát se zájemci sejdou v sobotu na mostě přes silnici na Holice na Novém Hradci Králové. „Pro velký zájem návštěvníků našich akcí jsme rozšířili nabídku našeho malého lanového centra. Přijít mezi nás můžete v 10 a v 12.30 hodin. Potkáte mnoho zvířátek, s každým si budete moci zahrát nějakou hru, a i letos vám myšička připraví nějaké dobré občerstvení. Pro děti od 7 do 12 let bude přichystaná od 14 do 16 hodin bojová hra. Na sebe si vezměte oblečení podle počasí a dobrou obuv,“ zve na akci Václava Hušková, vedoucí Turistického oddílu mládeže.

Hradec Králové  - Dobrovolnická brigáda v přírodní památce Na Plachtě se při příležitosti Dne Země uskuteční v sobotu. Pomoc je vítána při uklízení větví a odpadků. Pomocníci si s sebou mají vzít rukavice. Část nářadí si bude možné vypůjčit, patrně se však nedostane na všechny. Sraz je v devět hodin na hrázi rybníka Plachta, kde organizátoři akce rozdělí práci.

Rychnovsko - Rockové vítání jara ovládne Vochtánku

Potštejn - Již dvanáctou sezonu rockových festivalů, odehrávajících se každoročně na potštejnské Vochtánce, otevře v sobotu tradiční Rockové vítání jara. Akce, konaná pod taktovkou potštejnské kapely Radio Jerevan, bude už 23. festivalem v této řadě a posluchačům nabídne mix muziky jdoucí od výborného banjo-punku brněnských Poletíme?, až k nejtvrdším formám metalu, z města pod Ještědem. Takže neváhejte a přijďte se na Vochtánku podívat. Vše vypukne už o půl sedmé večer a pro toho, kdo si pospíší, bude v průběhu první hodiny stát vstup pouhou stokorunu. O třicet korun více si pak už připlatí opozdilci.

Kostelec nad Orlicí - Profesionální výkon divadelního stružení z Nového Bydžova si nenechte ujít v neděli od 19.30 hodin ve Sdruženém klubu Rabštejn. Nechte se přenést na Divoký západ, kde muži nosí kolty proklatě nízko a dámy jsou jak prérijní růže, v již třicáté repríze hudební komedie Limonádový Joe.

Náchodsko - Veteráni, šermíři, ale i dechovka

Nové Město nad Metují - V sobotu se brány města po roce opět otevřou dokořán. Návštěvníci, na které čeká bohatý program, budou moci navštívit zdejší zámek či muzeum. Náměstí zaplní historické vozy Veteran car clubu Dvůr Králové nad Labem, na krytém pódiu vystoupí například dechový orchestr a taneční obor ZUŠ, polský pěvecký sbor Splot, šermířská skupina Novica a další účinkující.

Ratibořice - V rámci Mezinárodního dne památek a historických sídel nabízí zdejší zámek mimořádné prohlídky památkové obnovy objektu tzv. Saletu v areálu zámku. Začátek prohlídek je každou celou hodinu v prostoru u altánku nad skleníkem v zámeckém parku.

Trutnovsko - Tradiční Lesní pochod již po sedmnácté

Dvůr Králové - Zoologická zahrada pořádá v pátek tradiční Lesní pochod pro veřejnost, který se uskuteční ve spolupráci s DDM Jednička, Lesy ČR a Klubem Natura. Start pochodu je mezi 8. a 10. hodinou od DDM Jednička a na účastníky čeká pětikilometrová trať s pěti kontrolními zastávkami, kde si děti budou moci vyzkoušet své znalosti a něco nového se dozvědět. V cíli předvedou pořadatelé ukázky lebek, kůží a další zajímavosti ze světa přírody. Dvacetikorunové startovné bude věnováno královédvorské zoo na adopci orangutana bornejského.

Trutnov - Do místního společenského centra Uffo se v pátek a v sobotu sjede téměř osmdesát začínajících zpěváků ve věku od 9 do 26 let, aby zde změřili své síly v semifinále a finále pěvecké soutěže Česko zpívá. Kromě talentů z Česka se na pódiu objeví také zpěváci ze Slovenska, Polska a Německa. Všechny výkony posoudí odborná porota v čele s profesorem zpěvu Eduardem Klezlou.

Jičínsko - Aby vám včely neuletěly Medový den

Jičín - Regionální muzeum a galerie pořádá doprovodnou akci výstavy Aby vám včely neuletěly Medový den. Uskuteční se v sobotu od 10 do 16 hodin v prostorách nádvoří zámku. Čeká vás prodej včelařských potřeb a včelích produktů, výrobků ze dřeva, ochutnávka a prodej medoviny, dílny pro děti a dospělé: výroba svíček ze včelího vosku, výroba staročeského perníku tlačeného do forem (možná bude i zdobení), medové občerstvení, zábava pro děti, zahraje skupina Ze šuplíku.

Jičín - Celostátní finále soutěže Dívka roku 2012 se koná ve velkém sále Masarykova divadla v sobotu ve 14 hodin. Odpolednem vás provedou Jana Plodková, Jiří Mádl a Tomáš Kraus.

Miletín - Tradiční miletínská pouť se koná v sobotu a v neděli na náměstí K. J. Erbena. Letos bude možné vyzkoušet nové atrakce: aquazorbing, vysouvací kolotoč do výšky 30 metrů, atrakce extreme, nový dětský vláček, autodrom a další.

Autor: Redakce

20.4.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Odborný pracovník 25 000 Kč Odborní pracovníci kalkulací, cen, nákladů a rozpočtů Rozpočtář/ka - přípravář/ka staveb. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: tvorba rozpočtů, zajištění podkladů pro realizaci stavby, komunikace s dodavatelskými firmami, POŽADAVKY: logické myšlení, znalost stavebních materiálů, technické myšlení, praxe v oboru vítána, NABÍZÍME: notebook, mobilní telefon, motivační finanční ohodnocení, KONTAKT: e-mailem. Pracoviště: Centrum chytrých fasád s.r.o. - litomyšl, T. G. Masaryka, č.p. 1009, 570 01 Litomyšl. Informace: Horák, . Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 80 Kč Všeobecní administrativní pracovníci Administrativní pracovník/ce. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 80 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: administrativní práce (výpomoc na personálním oddělení), POŽADAVKY: SŠ vzdělání, znalost práce na PC, samostatnost, zodpovědnost, pečlivost, loajalita, spolehlivost, NABÍZÍME: PP na dobu určitou s možností prodloužení, KONTAKT: e-mailem. Pracoviště: Kubík a.s. - litomyšl (zámecká), Zámecká, č.p. 7, 570 01 Litomyšl. Informace: Ivana Pohlová, +420 775 427 066. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 16 000 Kč Prodavači potravinářského zboží Prodavač/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: zkušenost s prodejem masa a uzenin, NABÍZÍME: zaměstnanecká karta, deputát, KONTAKT: telefonicky (8-17h), e-mailem. Pracoviště: Rabbit trhový štěpánov a.s. - polička (palackého nám.), Palackého nám., č.p. 60, 572 01 Polička. Informace: Vlasta Kissová, +420 606 023 588. Výroba - Výroba Mechanici a opraváři 20 000 Kč Mechanici a opraváři zemědělských strojů a zařízení Servisní technik zemědělské techniky JCB. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: servis zemědělské manipulační techniky JCB, PATRIOT , POŽADAVKY: znalost zemědělské techniky, hydrauliky, analýza přes PC, ŘP sk. B, NABÍZÍME: různorodá práce s novými technologiemi, odborná školení, stravenky, dárkové balíčky firemních výrobků, výhodné volaní s rámcovou smlouvou, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Lukrom, spol. s r.o. - svitavy (pražská), Pražská, č.p. 2061, 568 02 Svitavy 2. Informace: Vít Břenek, +420 721 635 583.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Svitavy vs. Moravská Třebová.

Z boje o čelo se stala exhibice

Ilustrační foto.

Na ANO nám nesahejte, vzkázala ODS

Kohoutí cestu k vítězství vydláždil v Litomyšli třígólový střelec Filip

Svitavsko /KRAJSKÝ HOKEJ/ - Pátým kolem pokračoval nový ročník krajské hokejové ligy Pardubického kraje. Bylo to dějství, které se neslo ve znamení poměrně dramatických průběhů utkání, což v některých případech dost překvapilo.

Na křižovatce skončila oprava

Svitavy - Rekonstrukce vodovodu a kanalizace na ulicích T. G. Masaryka a Poličská ve Svitavách jsou u konce.

ČSSD ztratilo své senátory na Chrudimsku i Svitavsku

Chrudimsko/Svitavsko - Senátní volby dopadly fiaskem pro ČSSD. Ani na Chrudimsku, ani na Svitavsku, za které v posledním období zasedali senátoři právě za tuto stranu, neuspěli. 

Lídr poprvé padl, narazil v Mladějově

Svitavy /OKRESNÍ PŘEBOR/ – Neporažení prohrávali a nezvítězivší vítězili v desátém pokračování nejvyšší okresní soutěže fotbalistů. Bylo to další kolo plné pozoruhodných výsledků, které zatočilo pořadím.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Komunální volby do zastupitelstev obcí 2018 (5. a 6. října 2018)
Seznam kandidátů, jak se volí v komunálních volbách, zpravodajství, výsledky komunálních voleb 2018 a přehled možných koalic v zastupitelstvu vaší obce. Volby do magistrátu a zastupitelstva krajských měst (Praha, Brno, Plzeň, Ostrava, České Budějovice, Jihlava, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Liberec, Zlín)

Senátní volby 2018 (1. kolo 5. a 6. října 2018, 2. kolo 12. a 13. října 2018)
Aktuální složení Senátu, seznam kandidátů do Senátu, výsledky senátních voleb 2018 pro volební obvody: Sokolov, Chomutov, Rokycany, Domažlice, České Budějovice, Praha 12, Praha 4, Praha 8, Praha 2, Litoměřice, Teplice, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Benešov, Chrudim, Náchod, Svitavy, Třebíč, Břeclav, Brno-město, Prostějov, Šumperk, Opava, Ostrava-město, Karviná, Vsetín, Zlín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT