VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

20.4.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografieFoto: Deník/Iveta Nádvorníková

Svitavsko - Slováci přivezou svoji kulturu

Moravská Třebová - Sedmnáctý ročník festivalu Dny slovenské kultury se koná ve dnech 19. až 25. dubna. Tradičně se na festivalu představí Banská Štiavnica, poprvé bude mít zastoupení Bratislavský samosprávný kraj. Chybět nebude slovenská kuchyně v místních restauracích.

Brněnec - Krajská přehlídka venkovských divadelních souborů v Pardubickém kraji Sněhový Brněnec se koná v Lidovém domě v Brněnci. Divadelní hry můžete vidět od pátku do neděle. Představí se například divadelní soubor Tyl z Králík s detektivní komedií Hrobka s vyhlídkou či domácí divadelní soubor E. Vojana s hrou Komunismus.

Svitavy - Festival Amatérských Pěveckých Sborů je na programu v pátek a v sobotu ve Svitavách. Jedná se o nesoutěžní přehlídku. Především jde o společné setkání pěveckých sborů nejen z celé republiky, ale i ze zahraničí. Festivalu se zúčastní například Iuventus ze Svitav, KOS z Litomyšle, Bendl z České Třebové nebo Otakar z Vysokého Mýta.

Litomyšl - Zábavné rodinné odpoledne ke Dni Země se koná v sobotu v Nedošíně. Od 13 do 17.30 hodin budou připraveny na hřišti u Žabárny soutěže, hádanky a hry o přírodě. Nebude chybět stavění z kostek a různé hry zaměřené na zručnost celé rodiny.

Chrudimsko - Zámkem provede návštěvníky kastelán

Slatiňany - Mezinárodní den památek a historických sídel můžete trochu opožděně oslavit v sobotu a v neděli na zámku ve Slatiňanech. Přichystána je akce Hradem, zámkem s kastelánem, poodkrývající zákulisí života na zámku. Po oba dny od 11.00, 13.00 a 15.00 hod. provede návštěvníky zámkem kastelán a seznámí je s osudy zámku a jeho obyvatel. Prohlídková trasa bude navíc prodloužena o místa, kam nemohou návštěvníci běžně nahlédnout. Jde především o zámeckou oratoř a nově také chodbu tzv. mezipatra. Zámek bude přístupný od 10 do 16 hodin i mimo komentované prohlídky.

Heřmanův Městec - Městské kino Heřmanův Městec zve na záznam koncertu nejlepšího žijícího rockového kytaristy světa. Koncert s názvem Joe Satriani Satchurated v digitální kvalitě s úžasným prostorovým zvukem Dolby Digital 7.1 si můžete vychutnat v sobotu od 20 hodin.

Chrudim - Turnaj v pétanque Kapucínova koule se uskuteční v chrudimských Klášterních zahradách v sobotu. Prezence soutěžících se uskuteční od 8 do 8.45 hodin, vlastní soutěž bude zahájena v 9.15 hodin.

Orlickoústecko - Premiéra filmu o prvních českých kovbojích

Žamberk - V Divišově divadle se odehraje v sobotu od 19 hodin slavnostní premiéra filmu Úplně první kovboj. Za účasti tvůrců bude představen snímek o zakladatelích rodea v Čechách a putování českých kovbojů po Americe. Ve filmu hrají Cejpovi z Ranče C v Libchavách a další příznivci rodea. Premiéře bude předcházet od jedné hodiny odpoledne velký průvod koní a kovbojů Žamberkem.

Lanškroun - Městské muzeum bude v sobotu slavit dvacet let od svého znovuobnovení. Na nádvoří zámku začne ve 14 hodin zajímavý program, který bude zahrnovat vystoupení sdružení přátel historie Magna Moravia. Zpestří jej i výcvik pikenýrů a ukázky z táborového života, chybět nebudou dobová řemesla. V galerii bude v 15 hodin zahájena výstava panenek Anny Šlesinger. O hodinu později si přijdou na své děti, divadlo Páté patro z Prahy pro ně sehraje Psohádku na motivy Dášeňky Karla Čapka.

Líšnice - Cyklo-turistický pochod Líšnický puchýř uspořádá po jednadvacáté tuto sobotu TJ Sokol Líšnice. Start bude od 8 do 10 hodin v místní sokolovně, pěšky i na kolech bude možné se vydat na trasy dlouhé 4, 8, 16 a 32 kilometrů, v nabídce jsou i trasy od 44 do 66 km na asfaltu pro kola. U sokolovny bude připraveno posezení s možností občerstvení.

Pardubicko - Vzpomínka na Svojšický Slunovrat

Pardubice - Pořad s názvem Svojšický Slunovrat vzpomínáte…? se uskuteční v sobotu od 18 hodin v Kulturním domě Hronovická. Jedná se o páté pokračování této akce. Mezi řadou hostů nebude chybět také člen bývalé pardubické skupiny Stopa Jiří Vonšovský a spousta dalších. Zahrát přijede brněnská trampská kapela Ozvěna a legenda mezi folk a country kapelami Lokálka z Hradce Králové.

Pardubice - Mezinárodní taneční soutěž Pardubická arabeska se koná v sobotu v pardubickém ABC klubu. Soutěž, která se letos uskuteční již poosmé, je určena amatérským tanečníkům tedy dětem z baletních škol, tanečních oborů základních uměleckých škol či z amatérských souborů. Do soutěže se přihlásilo 25 baletních škol a studií s 224 soutěžícími. Pestré odpoledne začíná ve 12.30 hodin.

Pardubice - Divadelní představení s názvem Básník a kočka bude v neděli od 19 hodin k vidění v Kulturním domě Hronovická. Hra Wiltona Manhoffa se po senzačním úspěchu na Broadwayi dočkala i filmového zpracování. V režii Antonína Procházky se pardubickým divákům představí Lukáš Vaculík a Kateřina Hrachovcová.

Královéhradecko - Podzemní vodojem o víkendu otevře veřejnosti své brány

Hradec Králové - Podzemní vodojem na Novém Hradci Králové, který má objem deset a půl tisíce metrů krychlových, si budou moci zájemci prohlédnout v sobotu mezi devátou hodinou dopoledne a patnáctou hodinou. Skupinky maximálně pětadvaceti návštěvníků budou sestupovat do vnitřních prostor vodojemu ve zhruba dvacetiminutových intervalech. Na Novém Hradci Králové jsou celkem čtyři podzemní vodojemy. Zásoba pitné vody v nich se rovná přibližně jeden a půl denní spotřebě vody celého krajského města. Ve věžovém vodojemu, který je dominantou Nového Hradce Králové, je pak přibližně tři sta metrů krychlových pitné vody.

Hradec Králové - Procházku pro děti z mateřských škol a prvňáčky v doprovodu rodičů s názvem Jarní hrátky se zvířátky opět připravili členové Turistického oddílu mládeže 1722 Pěšinky a Ostříži. Tentokrát se zájemci sejdou v sobotu na mostě přes silnici na Holice na Novém Hradci Králové. „Pro velký zájem návštěvníků našich akcí jsme rozšířili nabídku našeho malého lanového centra. Přijít mezi nás můžete v 10 a v 12.30 hodin. Potkáte mnoho zvířátek, s každým si budete moci zahrát nějakou hru, a i letos vám myšička připraví nějaké dobré občerstvení. Pro děti od 7 do 12 let bude přichystaná od 14 do 16 hodin bojová hra. Na sebe si vezměte oblečení podle počasí a dobrou obuv,“ zve na akci Václava Hušková, vedoucí Turistického oddílu mládeže.

Hradec Králové  - Dobrovolnická brigáda v přírodní památce Na Plachtě se při příležitosti Dne Země uskuteční v sobotu. Pomoc je vítána při uklízení větví a odpadků. Pomocníci si s sebou mají vzít rukavice. Část nářadí si bude možné vypůjčit, patrně se však nedostane na všechny. Sraz je v devět hodin na hrázi rybníka Plachta, kde organizátoři akce rozdělí práci.

Rychnovsko - Rockové vítání jara ovládne Vochtánku

Potštejn - Již dvanáctou sezonu rockových festivalů, odehrávajících se každoročně na potštejnské Vochtánce, otevře v sobotu tradiční Rockové vítání jara. Akce, konaná pod taktovkou potštejnské kapely Radio Jerevan, bude už 23. festivalem v této řadě a posluchačům nabídne mix muziky jdoucí od výborného banjo-punku brněnských Poletíme?, až k nejtvrdším formám metalu, z města pod Ještědem. Takže neváhejte a přijďte se na Vochtánku podívat. Vše vypukne už o půl sedmé večer a pro toho, kdo si pospíší, bude v průběhu první hodiny stát vstup pouhou stokorunu. O třicet korun více si pak už připlatí opozdilci.

Kostelec nad Orlicí - Profesionální výkon divadelního stružení z Nového Bydžova si nenechte ujít v neděli od 19.30 hodin ve Sdruženém klubu Rabštejn. Nechte se přenést na Divoký západ, kde muži nosí kolty proklatě nízko a dámy jsou jak prérijní růže, v již třicáté repríze hudební komedie Limonádový Joe.

Náchodsko - Veteráni, šermíři, ale i dechovka

Nové Město nad Metují - V sobotu se brány města po roce opět otevřou dokořán. Návštěvníci, na které čeká bohatý program, budou moci navštívit zdejší zámek či muzeum. Náměstí zaplní historické vozy Veteran car clubu Dvůr Králové nad Labem, na krytém pódiu vystoupí například dechový orchestr a taneční obor ZUŠ, polský pěvecký sbor Splot, šermířská skupina Novica a další účinkující.

Ratibořice - V rámci Mezinárodního dne památek a historických sídel nabízí zdejší zámek mimořádné prohlídky památkové obnovy objektu tzv. Saletu v areálu zámku. Začátek prohlídek je každou celou hodinu v prostoru u altánku nad skleníkem v zámeckém parku.

Trutnovsko - Tradiční Lesní pochod již po sedmnácté

Dvůr Králové - Zoologická zahrada pořádá v pátek tradiční Lesní pochod pro veřejnost, který se uskuteční ve spolupráci s DDM Jednička, Lesy ČR a Klubem Natura. Start pochodu je mezi 8. a 10. hodinou od DDM Jednička a na účastníky čeká pětikilometrová trať s pěti kontrolními zastávkami, kde si děti budou moci vyzkoušet své znalosti a něco nového se dozvědět. V cíli předvedou pořadatelé ukázky lebek, kůží a další zajímavosti ze světa přírody. Dvacetikorunové startovné bude věnováno královédvorské zoo na adopci orangutana bornejského.

Trutnov - Do místního společenského centra Uffo se v pátek a v sobotu sjede téměř osmdesát začínajících zpěváků ve věku od 9 do 26 let, aby zde změřili své síly v semifinále a finále pěvecké soutěže Česko zpívá. Kromě talentů z Česka se na pódiu objeví také zpěváci ze Slovenska, Polska a Německa. Všechny výkony posoudí odborná porota v čele s profesorem zpěvu Eduardem Klezlou.

Jičínsko - Aby vám včely neuletěly Medový den

Jičín - Regionální muzeum a galerie pořádá doprovodnou akci výstavy Aby vám včely neuletěly Medový den. Uskuteční se v sobotu od 10 do 16 hodin v prostorách nádvoří zámku. Čeká vás prodej včelařských potřeb a včelích produktů, výrobků ze dřeva, ochutnávka a prodej medoviny, dílny pro děti a dospělé: výroba svíček ze včelího vosku, výroba staročeského perníku tlačeného do forem (možná bude i zdobení), medové občerstvení, zábava pro děti, zahraje skupina Ze šuplíku.

Jičín - Celostátní finále soutěže Dívka roku 2012 se koná ve velkém sále Masarykova divadla v sobotu ve 14 hodin. Odpolednem vás provedou Jana Plodková, Jiří Mádl a Tomáš Kraus.

Miletín - Tradiční miletínská pouť se koná v sobotu a v neděli na náměstí K. J. Erbena. Letos bude možné vyzkoušet nové atrakce: aquazorbing, vysouvací kolotoč do výšky 30 metrů, atrakce extreme, nový dětský vláček, autodrom a další.

Autor: Redakce

20.4.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Strojní inženýr 25 000 Kč

Strojní inženýři kontroly a řízení kvality Vedoucí úseku řízení jakosti. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: řízení a odpovědnost za činnost technické kontroly a kontrolního měrového střediska, zodpovědnost za plnění úkolů vyplývajících z interních řídících aktů a z obecně závazných předpisů v oblasti kvality výrobků a služeb, činnost představitele managementu - systém QMS a EMS, POŽADAVKY: VŠ/SŠ vzdělání, praxe na stejné nebo obdobné pozici vítána, NABÍZÍME: pracovní poměr na dobu určitou, po zapracování lze uzavřít na dobu neurčitou, zajištění závodního stravování, příspěvek na dopravu do zaměstnání, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Armaturka vranová lhota, a.s., 571 01 Moravská Třebová 1. Informace: Miroslava Kosíková, +420 461 362 617.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 18 760 Kč

Ošetřovatelé v oblasti pobytové péče Pracovníci v sociálních službách. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18760 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: dopomoc seniorům s běžnými denními činnostmi (osobní hygienou, koupáním, podáním stravy a tekutin, atd.), vedení individuálních záznamů o průběhu služby, volnočasové aktivity s klienty, doprovody k lékaři, POŽADAVKY: kurz pracovníka v sociálních službách, podle zákona 108/2006 Sb. - lze absolvovat do 18 měsíců od nástupu na pracovní místo, čistý trestní rejstřík, NABÍZÍME: příplatky za práci v noci, víkendy, svátky, po zapracování osobní příplatek, možnost odměn za nadstandartní pracovní výkony, 5 týdnů dovolené v Domově pro seniory, 6 týdnů dovolené v Domově se zvláštním režimem, obědy v organizaci v ceně 13 Kč, příspěvky na kulturní a sportovní akce, průběžné vzdělávání, možnost stabilního zaměstnání, stabilní růst platů dle státních tabulek, pracovní oděv, KONTAKT: e-mailem, telefonicky nebo osobně. Pracoviště: Centrum sociální pomoci města litomyšl, Zámecká, č.p. 500, 570 01 Litomyšl. Informace: Alena Fiedlerová, +420 602 520 707.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 12 800 Kč

Pomocní pracovníci ve výrobě jinde neuvedení Pomocní pracovníci ve výrobě jinde neuvedení. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12800 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: KONTAKT: e-mailem. Pracoviště: Eurozone cz s.r.o. - willi plast s.r.o., T. G. Masaryka, č.p. 1210, 570 01 Litomyšl. Informace: Mikhail Egorenkov, +420 776 717 673.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 12 800 Kč

Pomocní pracovníci ve výrobě jinde neuvedení Pomocní pracovníci ve výrobě jinde neuvedení. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12800 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: NABÍZÍME: PP na dobu určitou - 3 měsíce, KONTAKT: e-mailem. Pracoviště: Eurozone cz s.r.o. - dk plast, spol. s.r.o., 569 05 Bělá nad Svitavou. Informace: Mikhail Egorenkov, +420 776 717 673.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zastupitelé svolali jednání

V sobotu slavnostně otevřeli ve Velké Úpě Herní krajinu Pecka, výjimečný projekt plný nápaditých prvků.
22

Krkonoše mají novou turistickou atrakci

OBRAZEM: Bučina byla dějištěm 53. Her bez katastru

Bučina – Bláznivé dovádění dospěláků nejen z východních Čech, to je podtitul Her bez katastru.

Za výrobu dětské pornografie dostal šest let

Hradec Králové - Šestiletý trest vězení v pátek krajský soud udělil Pavlu Rohelovi, který podle obžaloby na Náchodsku vyráběl a prodával dětskou pornografii.

Z Kanady přivezli do Poličky zlato

Polička - Město má zlato. Matěj Štefka a Karel Geba, oba hráči SK Kometa Polička, reprezentovali Českou republiku i město Poličku na Mistrovství světa v hokejbalu hráčů do 20 let v Kanadě.

Kvalita vody v Sečské přehradě se zlepšila

Seč – V místní přehradě se zlepšila kvalita vody. Koupání je možné, hygienici přesto doporučují ko koupání sprchu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT