Nečekaná koupel

Program nabral až hodinové zpoždění. Aktuální časy vystoupení jednotlivých kapel pořadatelé vyvěsili na informační tabuli u vstupu do areálu. Návštěvníci tak nemuseli přemýšlet, kde zrovna jaká kapela hraje.

Stejně tak jako u minulých ročníků se našli i odpůrci festivalu. „Dělají rachot a táhne se to až do ranních hodin. Pořadatelé by měli ztlumit zvuk,“ stěžuje si Jan Pavlík z přilehlého sídliště. Opačný názor má Petr Kopecký, který bydlí také poblíž areálu. „Hluk mi nevadí. Chápu lidi, kteří jsou s tím nespokojeni, ale jednou za rok se to vydržet dá,“ říká Kopecký.

Nečekaný příval vody dopadl na hlavy hudebních příznivců při vystoupení plzeňské kapely Znouzectnost. Kytarista a zpěvák kapely Déma řekl, že se to lidem líbilo. „Na dně koupaliště se začala vytvářet malá jezírka. Lidé se tam váleli a cákali na sebe. Měli takovou dětinskou radost,“ popisuje kuriózní situaci Déma.

Prudký déšť vydržel asi dvacet minut. To však stačilo, aby se areál proměnil v bahniště. Problémy nastaly i pod podiovou konstrukcí. Voda se hromadila na horní plachtě a pak najednou sjela dolů. Návštěvníkům festivalu ale silný déšť nevadil. „Vždyť by to ani nebylo Rockoupání, když by nezapršelo,“ říká Lucie Netušilová. Jediné, co se nedalo přehlédnout, byly všudypřítomné kelímky. Povalovaly se po celém areálu. Odpadkové koše přetékaly a nikdo je nevysypával. Na mysl se vkrádala nerudovská otázka: kam s ním?