Návštěvníci z Poličky a okolí budou moci navštívit letní  kina, divadla a výtvarné dílny pro děti, hudební akce, výstavy a mnoho dalšího.

Maraton kultury

Poličské kulturní léto je projektem městské knihovny  a Centra Bohuslava Martinů, který podporuje město Polička. Na dvouměsíčním multižánrovém festivalu se podílí i řada dalších institucí a občanských sdružení. „Loňský první ročník byl vydařený a hlavně letní kina vyplnila určitou mezeru v poličské prázdninové kulturní nabídce. Proto jsme se rozhodli, že letos bude filmové promítání hlavní náplní programu," říká Pavla Juklová, ředitelka Centra Bohuslava Martinů.

V červenci bude příjemné prostředí zahrady Centra Bohuslava Martinů hostit deset letních kin a přibližně stejný počet i v srpnu. Dalšími lákadly jsou  divadla a tvořivé výtvarné dílny pro děti, hudební festival Colour Meeting v parku u hradeb nebo africký večer s bubnováním a ugandskými tanci.

Letní kino

Ondřej Klein z Poličky se těší na film Woodyho Allena Půlnoc v Paříži a na maraton seriálu Hra o trůny. „Tento historický fantasy seriál, natočený na motivy bestselleru Píseň ledu a ohně, se v dnešní době stává fenoménem. Jsem rád, že první maraton Hry o trůny v ‚letňáku' proběhne poprvé v Česku zrovna v Poličce," říká dvaadvacetiletý student Ondřej Klein.

Zahájení letošního ročníku tohoto festivalu se uskuteční v pátek 29. června promítáním filmového hitu Sherlock Holmes: Hra stínů. V sobotu 30. června se bude konat neobyčejná akce  Skřítkování s celodenním programem pro děti i rodiče.

(ik, rz)

Do světničky se „nastěhují" Martinů

Ve dnech 3. až  8. července  a 31. července až 5. srpna  jsou připravené prohlídky rodné světničky Bohuslava Martinů, kterými návštěvníky provede malý Bohoušek Martinů se sestrou Marií. Světnička bude více „zabydlená", návštěvník tak bude mít pocit, jako kdyby se jen o chvíli minul s obyvateli věže, jako kdyby tu právě před chvílí doševcoval dobrosrdečný tatínek Ferdinand, přísná maminka Karolina naškrobila tvrdé košilové manžety a sestra Mařenka nechala rozešité šaty. Na ochozu věže návštěvníky přivítají štěbetající andulky, kterých tam kdysi bývalo dvanáct, a světnička bude vyzdobená květinami. Časové prohlídky: úterý – sobota v 9, 10, 11, 13, 14, 15 a 16 hodin, neděle ve 13, 14, 15, 16 hodin. Vstupenky je nutné zakoupit v Centru Bohuslava Martinů v Šaffově ulici, odkud se vychází na prohlídku rodné světničky.