V Pomezí už  letní kino nehraje. Promítání venku ale nabízí Kinematograf bratří Čadíků, který zastaví v Litomyšli, Svitavách, Moravské Třebové a Chornicích.

Letní kino v Oldřiši  funguje od loňského roku. „Letos jsme začali koncem června. Jeden z prvních filmů byl spojen s koncem školního roku. Promítali jsme film pro děti. Akce měla opravdu úspěch," uvedl starosta Oldřiše Michal Serafin. Letos je program pro návštěvníky připraven až  do 7. září.

O provoz kina se stará skupina dobrovolníků. V obci pořádají i plesy a další zábavné akce. „Myšlenka na letní kino nás napadla jednou v zimě. Původně jsme si pořídili dataprojektor pro soukromou projekci, ale nakonec jsme se rozhodli pouštět filmy i veřejnosti. Tento typ zábavy byl pro obec novinkou," vysvětlila Kateřina Andrlová z pořadatelského týmu. Výběrem filmů se pořadatelé snaží zaujmout děti i dospělé.

Kromě filmu je pro návštěvníky letního kina v Oldřiši připraven i doprovodný program. V případě pěkného počasí mohou zájemci s profesionálním hvězdářem pozorovat noční oblohu speciálním  dalekohledem.

(tko)

Kino v Oldřiši

3. 8.  Králova řeč 21.30 hodin
10. 8. Pan Včelka + doprovodný hvězdářský program  21 hodin
24. 8. Bobule + doprovodný hvězdářský program  21 hodin
7. 9. Světáci + hvězdářský program  21 hodin