Pracovníci střediska volného času zde uspořádali pro děti zábavný podvečer. Hry a soutěže naplnily čas čekání na Mikuláše s doprovodem.

„Dětské odpoledne s názvem Možná přijde i Mikuláš pořádáme třetím rokem,“ sdělila organizátorka Radka Sobolová. Jestli Mikuláš opravdu přijde nebo dokonce kdy, pořadatelé soutěží pro děti nikdy s jistotou neví. Jedná se totiž o aktivitu skupiny nadšenců, kteří v přestrojení na náměstí přichází každým rokem bez ohlášení. Letos čekání na vůz s pekelníky tažený černým poníkem a Mikuláše v doprovodu andělů zkrátily dětem soutěže v čertovských dovednostech.

Na náměstí také probíhalo sčítání. Konal se zde totiž pokus o setkání co největšího počtu čertíků a čertů. „Přišli jsme celá rodina. Já, manžel a tři děti. Těm jsme rohy koupili, ale pro nás dospělé jsme je vyrobili sami v pátek večer. Dcera mi v sobotu dopoledne pomohla udělat ocasy,“ řekla Martina Benešová z Poličky. Podle Ireny Chroustovské z poličského střediska volného času čertů dorazilo do centra města sedmdesát tři a diváků zhruba pět set. Organizátoři pekelného setkání rohaté spočítali pomocí zvonečků. Každý, kdo v převleku dorazil, jeden obdržel. Vloni se stejná metoda osvědčila při sčítání andělů. Těch se tenkrát slétlo přes čtyřicet. O zápis do knihy rekordů ale v Poličce nešlo ani tentokrát. Podle Jitky Sobolové to není zrovna levná záležitost s předem nejistým výsledkem.

Důležité bylo, že stejně jako v uplynulém roce se všichni Mikuláše s ekvipáží dočkali. Vůz s čerty tažený poníkem sice asi překvapil řidiče na hlavní silnici, ale Mikuláš s berlou si poradil jako zkušený policista. Moderní doba zřejmě žádá rychlejší dopravní prostředky. Proto kromě poníka na náměstí zastavilo pekelné a nebeské mototaxi. Směr byl jasný, mířilo do nebíčka nebo do peklíčka.