Festival zahájila „Kalhotová Petra“ spolu s „Ušatým Leošem“ a uvedli pohádku Kocour v botách pro jednoho herce, obra a diváky. V dílničce jste si mohli nakreslit kocoura v botách a vyrobit papírové růže. V následující divadelní hře brněnského divadla Koráb se stejně jako při soutěžích mohli zapojit diváci. Hra „O hvězdičkách“ přiblížila zvídavým, co se děje na obloze.

Před 19. hodinou na prkna, která znamenají svět, vystoupil i Divadelní soubor Eduarda Vojana z Brněnce. Odehrál představení Motýli. Celý soubor předvedl, že se dovede přizpůsobit i prostředí, které není právě ideální. S výpadky proudu se Silva Ježová, Dušan Blažka i jejich kolegové vyrovnali s grácií sobě vlastní a dokázali, že jejich výkony jsou na profesionální úrovni. Stěhování kulis z aut na jeviště po nerovném terénu zase prověřilo fyzičku celého ansáblu. Přesto si troufám říci, že netradičně umístěné a osvětlené jeviště hře slušelo. Získala tak zcela nový rozměr, alespoň v očích těch, kteří hru viděli již dříve.

Netradičním zážitkem bylo i představení Sávitrí zpracované podle staroindické báje z Máhábharáty. Nezávislé brněnské divadlo Líšeň se na konci dubna zúčastnilo IX. mezinárodního divadelního festivalu King Fairy-Tale v ruském Velikém Novgorodu. Jeho barevná loutková stínohra zde získala cenu za nejlepší představení festivalu. V různých jazykových verzích putuje také po evropských festivalech. Nultý ročník festivalu v Baníně ukončily hudební skupiny Holly Rollers a Atomic Hot Rod.

Doufáme, že se nám podařilo zasít u diváků semínko zájmu, které do příštího roku zapustí kořeny.