V té letošní mohli někteří z tří set účastníků plesu vyhrát kňourka, srnu, bažanta, divokou husu, ryby a mnoho dalších stylových specialit.

Široko daleko vyhlášená je tamní myslivecká kuchyně, o kterou se už patnáct let stará Oldřich Vašina mladší za vydatné podpory místních kuchařek. Zvěřina, voňavé koření, kvalitní víno a mléko, šípkový džem, to je jeho království. Na zhruba čtyři stovky porcí letos „padli" dva divočáci a dvě srnky, které musel vlastnoručně stáhnout, rozbourat, vykostit. Teprve potom mohla začít práce v kuchyni. „Maso nakládáme den dopředu, aby pěkně proleželo. Svíčkovou a šípkovou vaříme den předem, protože omáčka je lepší druhý den. Guláš a špalek se připravují v den plesu. Kromě masa spotřebujeme pětadvacet kilo mouky na knedlíky, vaříme asi osmdesát pět šišek, dál patnáct kilo brambor na salát a patnáct kilo přílohových," popisuje kuchař samouk a s úsměvem dodává: „Pak už na to nemám ani chuť. Na plese jsem nejedl několik let." Zato strávníci jsou spokojení, někteří zvládnou i dvě večere a o půlnoci bývá vyprodáno…

PODĚLTE SE O SVÉ FOTOGRAFIESezona plesů, bálů a karnevalů už je v plném proudu. Snad každý víkend se v některém městě či vsi v okrese ples koná. Neváhejte a podělte se o snímky z plesu, který jste navštívili nebo pořádali, také s ostatními čtenáři Svitavského deníku. Zašlete nám svoje fotografie, rádi je na stránkách našeho Deníku otiskneme.

Své snímky spolu se stručným komentářem můžete posílat na emailovou adresu: svitavsky@denik.cz