Jediný, kdo je má předem zajištěné a to na doživotí, je prezident republiky Václav Klaus.

Doživotní vstupenku získal prezident republiky darem od zástupců města při příležitosti jeho loňské návštěvy Pardubického kraje. Ale Václav Klaus poslechem jazzových skladeb v Poličce letos relaxovat nebude. „Vzhledem k programu pana prezidenta v dubnu, například návštěvy prezidenta Portugalska v Praze, si myslím, že je to letos bohužel nemožné,“ sdělil Radim Ochvat, mluvčí prezidentské kanceláře. Václav Klaus tak přijde o několik zajímavých koncertů čtrnáctého ročníku festivalu Polička Jazz, který se uskuteční od 15. do 18. dubna. V Tylově domě se vystřídají interpreti zvučných jmen, jako jsou Dorota Barová, Rudy Linka nebo Peter Lipa. „Program nabídne zajímavé věci jak v pátek, tak v sobotu. Po letech, kdy na festivalovým dramaturgem býval Peter Lipa, se tento hudebník vrací jako interpret. V sobotu zde Ondřeje Pivce doprovodí velký big band se silným zvukem. Festival uzavře nedělní divadelní představení s Davidem Prachařem a Emilem Viklickým,“ zve organizátor Jiří Toman.

Milovníci jazzu si již nyní mohou zakoupit vstupenky v předprodeji. Jazz si posluchači v Tylově domě vychutnají při tradiční stolové úpravě a u dobrého občerstvení.

Program 14. ročníku Polička Jazz

čtvrtek 15. dubna Divadelní klub od 19 hodin
Jazzové kino

pátek 16. dubna Divadelní klub od 12 hodin
Phisbacher NY3 (USA)
Tylův dům od 20 hodin
Vertigo Quintet & Dorota Barová (CZ/SK), Rudy Linka & Bobo Stenson Duo (USA/Swe), Peter Lipa Band (SK/CZ)
sobota 17. dubna Tylův dům od 19 hodin
Inner Spaces Quintet (CZ/PL), Ondřej Pivec Organic Quartet & Bucinatores big band (CZ), Duende (Gruzie/CZ), Madfinger (CZ)
neděle 18. dubna Tylův dům od 19 hodin
Novecento (divadelní představení)