Na přesun mobiliáře muzea dojde od druhého července, kdy bude objekt uzavřen. Oprava muzea bude stát osmdesát šest  milionů korun.

„Nyní probíhá stěhování archivů, knihoven a podobně, na konci června se muzeum uzavře a začne hlavní etapa stěhování. Staveniště se potom bude předávat v polovině srpna," uvedl ředitel muzea René Klimeš.

Barokní budova z počátku osmnáctého století se má rozšířit o integrovanou vstupní budovu s foyerem a sociálním zázemím. V budově by měly vzniknout nové výstavní a společenské prostory a zázemí pro prezentační a vzdělávací akce. Autorem projektu je architekt Josef Pleskot. Celková cena je 86 milionů korun, 74 milionů pochází z Regionálního operačního programu.

Po dobu rekonstrukce nebude mít muzeum výstavní prostory, pouze depozitáře a kanceláře. Pracovníci muzea budou spolupracovat s jinými kulturními institucemi ve městě na pořádání výstav. Budou také pracovat na nové stálé expozici pro přestavěné muzeum. Podle ředitele Klimeše má oslovit co nejširší veřejnost, a to jak z hlediska věku, tak vzdělání.

(re, čtk)