Na jevišti Smetanova domu budou moci diváci obdivovat její skvostné herectví 28. září od 19.30 hod. A nebudou zklamáni!

Vracíte se po roce do Litomyšle, abyste osobně opět podpořila litomyšlskou speciální školu. Proč je potřeba podporovat i malá města, nejen Prahu?

V Litomyšli jsem našla přátele, kteří vedou speciální školu. Zalíbila se mi jejich obětavost, slovo dalo slovo, padli jsme si do oka a dnes už je z toho každoroční přátelské posezení spojené s mým divadlem a s návštěvou jejich školy. Praha má opravdu více možností, jak na sebe upozornit dobré lidi, kteří rádi nějaký ten finanční dar věnují. Právě proto jsem přijala nabídku být čestnou patronkou speciální školy v Litomyšli, která se mi opravdu moc líbí. Vloni pro mě její žáci připravili hodinové představení ze svých scének a písniček. Krásné a dojemné výstupy. Mám radost, že výtěžek z mého představení, které do Litomyšle přivážím, opět pomůže dětem, které si nevytáhly zrovna tu nejlepší životní kartu. Ale mají alespoň to velké štěstí na dobré lidi kolem sebe, jako jsou právě jejich učitelé, vychovatelé a asistenti. Každý kdo přispěje na speciální školu v Litomyšli, byť i malým obnosem třeba právě zakoupením vstupenky na letošní představení Filumena Marturano, může mít dobrý pocit sám ze sebe. A to si přiznejme, že dnes není právě málo.

Chtěla byste se v Litomyšli na něco ze zajímavostí tohoto města podívat?

Ráda bych viděla zámecké sklepení se sochami Olbrama Zoubka, se kterým se osobně znám. A pokud vyjde čas, tak i kapitulní kostel a galerii v domě U Rytířů.

Máte vůbec možnost ještě vyrazit nepoznaná mezi lidi a užít si obyčejné lidské svobody?

Popularita mě neobtěžuje. Zvykla jsem si a dnes už si ráda popovídám s lidmi na ulici, kteří mě zastavují a oslovují. Je to součást mé profese.

PAVEL SRŠEŇ, publicista