Porotci neměli lehké rozhodování. Nakonec udělili dvě první místa.

Ze sedmnácti soutěžících se porotě nejvíce líbil osmnáctiletý Martin Kovář z Poličky a kapela Marián 333. „Měl jsem husí kůži, když Martin zpíval písničku od Bona z U2,“ řekl porotce a zpěvák David Deyl při vyhlašování vítěze posledního kola soutěže. Mladík z Poličky si v tu chvíli pomalu ani neuvědomoval, že vyhrál. „Jsem strašně překvapený, vůbec jsem to nečekal. Ani trošku mne nenapadlo, že bych mohl vyhrát,“ řekl bezprostředně po vyhlášení Martin Kovář.

Po několika minutách se rozpovídal. „Přihlásil jsem se, protože mě moc baví zpívat. Přál jsem si, abych už někde uspěl,“ dodal mladík. Účastí v soutěži se Martinovi splnil sen. Před několika týdny dokončil školu, je vyučený cukrář, ale zpívání baví Martina ze všeho nejvíce.

S vystupováním před publikem nemá žádné problémy. Zpíval na některých hudebních festivalech, zúčastnil se i několika soutěží. „Na Czechtalentu ve Zlíně jsem se umístil na čtvrtém místě, v SuperStar jsem se dostal do čtyřicítky nejlepších,“ uvedl Martin. Z vítězství v Šanci pro talent má ohromnou radost. A jaké plány má nyní? „Ještě nevím, asi budu více zpívat,“ řekl mladík z Poličky.

Martin má teď určitě důvod k tomu, aby se zpěvem nepřestal a pracoval na sobě dál. Podle Romana Šimona, předsedy občanského sdružení Podpora talentu, totiž oba výherci svitavského kola Šance pro talent dostanou angažmá v rámci projektu Nejlepší sportovec roku. Martina Kováře uvidí zřejmě hosté okresního kola sportovce v Poličce na začátku příštího roku.

Fotoreportáž z Šance pro talent najdete v pondělí ve Svitavském deníku. Hledejte sami sebe s hvězdami!