„Stejně jako v předešlých dvou ročnících přináší „Kuléto" pestrý kulturní program. Nabídne návštěvníkům dvě až tři filmová představení týdně, několik koncertů, divadla, tvořivé dílny pro děti, ale i cestovatelské a jiné přednášky," sdělila za pořadatele Klára Kašparová.

Pro dospělé 
i pro děti

Nabídka kulturních akcí je určená nejen dospělým návštěvníkům, ale i dětem. „Prázdniny jsou především časem volna, kdy je potřeba zabavit malé děti. A právě proto jsme připravili řadu akcí určených nejen pro rodiny s dětmi, jako jsou tvořivé dílny a divadla. Nově jsme do programu zařadili i promítání dětských filmů," uvedla jedna z organizátorek Alena Jandlová z Centra Bohuslava Martinů.

Poličské kulturní léto odstartuje v pátek 28. června promítáním muzikálu Bídníci. V sobotu 29. června se představí zpěvačka Lucie Redlová, která v Poličce účinkovala již před dvěma lety. Podle pořadatelů letos vystoupí společně s houslistkou a zpěvačkou Jitkou Šuranskou. Na koncertě také zahraje kapela Cestárium, složená z regionálních umělců hrajících ve stylu folku a jazzu.

Festival pořádá městská knihovna a muzeum ve spolupráci s místními občanskými sdruženími. Projekt podporuje poličská radnice a řada dalších institucí.